Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: koření??prosím o radu  (Přečteno 4647 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Petrrra
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 04. Duben, 2008, 09:14:58 »

Ahoj, jsem úplně na začátku a tak nemám úplně ujasněné, zda mohu používat koření, jako kari, tymián...běžné koření..nebo třeba česnek...také jsem se dočetla, že by se nemělo konzumovat tropické ovoce jako banány, kokos, nebo třeba papriky a rajčata, je to tak?? děkuji moc a pěkný den!!!
Zaznamenáno
market
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 04. Duben, 2008, 16:09:21 »

ahojda koření je důležitou součástí lidské stravy a vylepšuje i její stravitelnost-majoránka,saturejka..ty naše bylinky.Je super je mít na zahrádce nebo v truhlíku.Dělám si z nich posypku na jídlo.Tropické ovoce hlavně ne v zimě-ochlazuje .A vůbec to naše je stejně lepší. 
Zaznamenáno
Jani
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 30. Duben, 2008, 04:01:46 »

Ahoj Petrrro! Zkus vareni trochu zjednodusit. Zadne slozite chute, jen sul, sojovka a ocet. Nech vyniknout chut zeleniny. Nadherne jidlo dochuti osmazena cibulka nebo cerstva kaderavka ci porek.  kaktus
Zaznamenáno
Rozárka
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 31. Červenec, 2011, 21:58:19 »

Ahojte, tak dnes jsem si rikala, ze obed pekne okorenim, at to alespon chutna a neni to mdle. Delala jsem taky tofu gulasek, tak jsem se na nej vrhala s tou sladkou paprikou a kminem...ale jak jsem to sypala, tak jsem citila, ze toho neni vubec potreba tolik, a ze vlastne to koreni slouzi hodne hlavne ke zpracovani masa v jidle a vyvazeni jeho chuti. Z e pokud tam neni maso, tak ta zelenina toho tolik nepotrebuje.Tak jsem si v praxi overila touhle cestu jeden fakt a to me potesilo.
 Smiley
Zaznamenáno
Tom.
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #4 kdy: 01. Srpen, 2011, 08:32:03 »

muj dochucovaci arzenal posledni tydne: (do te doby bez ochucovani, coz byla chyba, chute jsou velmi dulezite, nicmene prirodni, ne dohanene prve korenim a uz vubec ne prekorenenou stravou)

Johnsen Shoyu
umeocet
morska sul
zazvor

- zjistil jsem ze neni nic lepsiho nez varit opravdu velmi jednoduse a nechat vyniknout jemnost a prirodni chut kazde potraviny, tot muj nazor:)
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
Nufka
Jr. Member
**

353888642
Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #5 kdy: 01. Srpen, 2011, 14:25:47 »

jsem na tom podobně, občas přibude česnek, majoránka, kmín nebo v guláši paprika, ale převážně si vystačím se shoyu a umeoctem Smiley
Zaznamenáno
Rozárka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 01. Srpen, 2011, 19:31:45 »

Presne, je to tak. Je to ale taky o zvyku...toz ale kdyz clovek chce a vi proc to dela,  tak to jde.. Undecided
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 09. Listopad, 2011, 14:05:51 »

Ahj,
myslím, že jste zapoměli na křen, např do omáčky - křenová omáčka, nebo do salátu jen špetka stačí. Jinak pravda, doma moc kari taky nepoužíváme, ale takový seitan, pokud se neokoření, nemá žádnou chuť. Z bylinek můžeme použít např. libeček, pažitku, petrželku prostě natě na posyp. Ale opakovala bych, co napsali jiní.
Jarka
Zaznamenáno
Malenka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 18. Září, 2012, 20:30:25 »

A co Kurkuma zboznovana pro sve lecive vlastnosti? Smiley)
Zaznamenáno

Mějte se překrásně,

Malenka
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 18. Září, 2012, 20:34:05 »

Ahoj,
jaké léčivé vlastnosti má kurkuma? řiznám se, že nevím.
Jarka
Zaznamenáno
jesenka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 18. Září, 2012, 21:55:18 »

Přiznám se, že také nevím, nebo spíš jen tak matně si vzpomínám, že je dobrá na trávení . Ale nedávno jsem si dělala kuskus s kurkumou. Jak mi kuskus nikdy nechutnal tak takto ochucený je přímo úžasný z95
Zaznamenáno

Je nutné změnit pohled na člověka.
Protože on není ani pánem světa, ani sebe sama.
Je ovládán energiemi potravy.

GEORGES OHSAWA,
japonský badatel - dietolog a filosof
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 19. Září, 2012, 07:48:09 »

Kurkuma je protizánětlivá a pomáhá játra zbavit se jedů a stagnace. Já ji používám, ale MB to není, minimálně ne standardní MB.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #12 kdy: 19. Září, 2012, 09:35:05 »

Ahoj Calarien,

paní Lužná také používá kurkumu. Myslím, že kdo dělá tu středovou mb, tak tam to nevadí. U léčebné nevím.
Jarka
Zaznamenáno
midsummer
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 19. Září, 2012, 13:52:44 »

http://www.ajurveda-brno.cz/ucebnice-ajurvedy/zaklady-stravovani-a-pripravy-potravy/koreni/kurkuma
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
Malenka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #14 kdy: 21. Září, 2012, 18:00:58 »

Kurkuma je protizánětlivá a pomáhá játra zbavit se jedů a stagnace. Já ji používám, ale MB to není, minimálně ne standardní MB.

,,MB neni,, aha... nu ja kdyz byla na konzultaci u Zerzana a ptala se na kurkumu, tak se mu rozsvitili oci a zacal rikat jak je super a urcite muzu,, takze asi ne vse co neni MB nemuze byt v MB? Very Happy Smiley)

Zaznamenáno

Mějte se překrásně,

Malenka
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení