Stran: [1] 2 3 4
  Tisk  
Autor Téma: Lze otěhotnět díky makrobiotice?  (Přečteno 12386 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Mata
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 04. Duben, 2008, 12:28:03 »

Milí zkušení MBici  Cool,
kvůli problémům s pletí (akné) jsem začala jíst +- podle dr. Jonáše + jednodenní půsty. Pleť se mi už za 14dní zlepšila o dost.  Tak mě napadlo, jestli by tím nešla vyléčit i moje tzv. nevysvětlitelná neplodnost. Snažíme se o mimi 2roky, je mi 30 let a všechna vyšetření vychází dobře, jen prostě pořád nejsem těhotná. Slyšela jsem, že změna stravy může pomoci v otěhotnění. Nemáte nápad, jestli něco ve stravě upřednostňovat, anebo zkušenost, kdy se to podařilo? Moc děkuji za názory.
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 05. Duben, 2008, 22:50:23 »

ahoj, existuje dost makrobioticek, ktere mely stejne problemy jako ty, a casem diky vhodnemu stravovacimu rezimu otehotnely. Doporucuji konzultaci u nejakeho MB poradce. Obecne: vyluc mlecne vyrobky, ktere ve vetsine pripadech zpusobuji nepruchodnost vajecniku a energeticke zmeny v deloze. Doporucuji se take sedaci koupele z susenych listu daikonu (4-5 svazku listu + 4 litry vody - varit do hnedeho vyvaru (cca 30-40 min) a pridat hrstku morske sole- nalej to skopku, nared vodou a sedni si do toho, zakryj se dekou at teplo neutika a udrzuj dolevanim teple vody. Aplikuj tak 20 min pred spanim.
Daikon obecne rozpousti tuky. Daikon s mrkvi jako caj hluboko ulozene tuky. Kdyz budes mit zajem, tak ti muzu sehnat nejaky matros. Dale vyluc potraviny, ktere okyseluji (cukr, bila mouka, skroby, tropicke ovoce atd).
V zasade plati podminka, ze v deloze by melo byt vlhko a teplo (jako v prirode zaloh na zahradce - seminko potrebuje taky vlhko a teplo).

PS: Akne=mastna plet. Akne je projevem kyselosti organismu a prijmu tuku. Zda se mi, ze jsi to prehanela s tvrdymi syry.
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 06. Duben, 2008, 15:23:46 »

Ahojda,
tak co muzu rict z vlastni zkusenosti na tema zenskych trablu, tak ja jsem nemenstuovala temer 4 roky, taktez z "nevysvetlitelnych duvodu". gynekologove si me prehazovali jeden na druheho, vsechna vysetreni byla v poradku, ale menzes nikde. tak do me cpali hormony a na otazku, zda muzu otehotnet (ne ze bych zrovna ted planovala mimco) ale zajimalo me, jak to budu pak resit, mi doktorka razne odpovedela: "to neni nas aktualni problem". to super pristup. To byla posledni kapka, kdy mi doslo, ze touto cestou to proste nepujde... tak prisla mb a po pul roce "lecebne" stravy, kdy jsem byla sice vyhubla na kost a vypadala spis jak anorekticka pred smrti, nez uzdravujici se zena, "necekane a prekvapive"  prisla i menstuace. bez zadnych bolesti, PMS ci komplikaci. a od te doby chodi na den presne kazdy mesic Grin takze verim, ze mb stoprocentne pomuze i k Tvemu zdravemu tehotenstvi a snad i prirozenemu porodu Cool 
Zaznamenáno

lesou
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

281627078
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 07. Duben, 2008, 10:30:14 »

Ahoj,
mam stejny problem jako Lenka, akorat s tim, ze bych otehotnet chtela Very Happy Na coz bylo "resenim" dle gynekologa umele oplodneni, coz byla posledni kapka zas pro me Shocked Od te doby (cca 1/2 roku) koketuji s makrobiotikou a ted citim, ze je cas se do toho pustit s vetsi vervou, tj. na 100% a pod odbornym dohledem. Leni, muzu se zeptat, ke komu jsi chodila na konzultace? Myslim, ze jsi tu zminovala pani Kubikovou? Dekuji Tongue
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 07. Duben, 2008, 14:28:01 »

ano, byla jsem na 1. kurzu u p. kubikove a taky ji pak parkrat volala, kdyz jsem si nebyla jista, ohledne eliminaci a tak. ale na zadne pravidlene konzultace jsem k nikomu nechodila. proste jsem poctive trikrat denne varila a snazila se delat co nejcistsi mb. (hlavne zadne hormony a umele zasahy do organismu, vcetne ruznych alternativnich pripravku-bylinky, homeopatika, tradicni cinska medicina apod)
Zaznamenáno

Mata
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 09. Duben, 2008, 11:22:24 »

Děkuju za všechny příspěvky :-). Teď zbývá jen poctivě vařit :-). Kdyby někoho ještě něco napadlo, budu moc ráda, když sem ještě přispěje.
Zaznamenáno
suzy
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 28. Květen, 2008, 10:07:38 »

Ahoj Maty!!

jak jsem si přečetla tvé dtazy, tak jsem měla pocit, že to máme úplně stejně, snažím se skoro 2 roky, všechny výsledky u doktorů dobré a nic. jak jsi na tom teď? už se povedlo? Já s MB začínám a doufám, že to pomůže!!
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 28. Květen, 2008, 11:32:49 »

ahojky, vsechno jde kdyz se chce a kdyz je k tomu vule... v pripade, ze vsechno funguje spravne, tak se to da pomoci MB vyresit. Zatim vsechny pripady v mem okoli se vyvijely tak, ze pokud se MB delala, tak drive ci pozdeji to dopadlo. Znam i pripady, kdy doktori rekli, ze to vubec nepujde a ono to slo. Telo si poradi...
Problem byva zpravidla, ze organismus nebo jeho partie jsou zaneseny, zalepeny, nepruchodny, popr. je rozhozeny metabolismus.
Zaznamenáno
suzy
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 28. Květen, 2008, 13:51:52 »

Díky Milane za názor, souhlasím.Dříve jsem jedla strašně moc jogurtů, dlouho mi to nic nedělalo, až poslední půl rok jsem byla pořád nafouklá a tušila jsem, že je něco špatně. MB dělám teprve 14dní, ale výsledky jsou strašně znát  - cítím se skvěle, hubnu, nafouklá vůbec nejsem, skvělá pleť.........snad i to mimčo přijde.Nemáš nějakou radu, co do stravy naopak přidat?Díky Z
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 28. Květen, 2008, 13:59:24 »

Suzy, asi zelenou listovou zeleninu a lusteniny, ale to asi vis, proste zdroje kyseliny listove.
Zaznamenáno
Mata
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 02. Červen, 2008, 12:46:27 »

Pro Suzy: Ahoj, zatím se to moc dobře nevyvinulo. Snažím se cca 3měsice stravovat dobř, pred měsícem jsem byla na embryotransferu, byla jsem poté doma a vařila si poctivě (v rámci mých možností) mb a bohuzel se ani 1 embryo neuchytilo. Dost jsem tomu věřila, celkově jsem byla v klidu, meditovala, chodila na prochazky, dobře tedy jedla, a nic. Co ale zustavá, je, že pleť je oproti dřívějšku tak o 60-70procent lepší. I za to jsem ráda. Myslím, že to buď u mě bude chtít víc času, anebo je u mě ještě jiný problém. Ještě to taky může být imunologická záležitost a to může být dost náročné na řešení.
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 02. Červen, 2008, 16:58:12 »

Mato, neves hlavu a urcite pokracuj s makrobiotikou. Vsak jsi jeste hodne mlada! Porad se ale s makrobiotickym odbornikem a nech si poradit i s tou stravou sitou presne tobe na miru. Protoze hodne zalezi, jak jsi se stravovala doposud, v detstvi atd. Vsak za 3 mesice nemuzes cekat zazrak, me se to zda kratka doba. Nekomu to muze trvat dele, vsechno pekne procistit. Drzim ti moc palce !
Zaznamenáno
lesou
Newbie
*

281627078
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #12 kdy: 05. Listopad, 2008, 14:36:54 »

Ahoj, LZE Very Happy Chci timto povzbudit vsechny zkousejici, jelikoz coby zhruba pred rokem doktory oznaceny beznadejny pripad (prakticky zadna menstruace, manzel mel taky nejake nesrovnalosti), "odsouzeny" pouze k umelemu oplodneni, jsem nyni v 9. tydnu Banan Potlesk Srdce  Podotykam, ze naprosto prirozene - za posledni rok jsem bez jakehokoliv umeleho hormonu, leku, vitaminu... O to vetsi mam radost!  dancing monkey A preji vsem, kdo se snazi, at se taky zadari.. Smiley
Zaznamenáno
sokolenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 13. Listopad, 2008, 19:42:40 »

Lenko, to je skvělé, gratuluji a držím palce, aby všechno klapalo, jak má.
Zaznamenáno
Lee.Blue
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 03. Duben, 2009, 18:29:10 »

Milane uváděl jsi postup na přípravu daikonové sedací koupele.. Jenže daikonové listy není zrovna nejjednodušší přes rok ve větším množství sehnat. Vyčetla jsem, že se dají použít i řasy Arame, nebo "turnip green". To ale každý slovník překládá jinak, nevíš tedy, jestli se jedná o listy z kedlubny, či čeho jiného konkrétně? Kdyby to byly listy kedlubny, bylo by to super, té je všude plno:-)
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení