Stran: 1 [2] 3 4
  Tisk  
Autor Téma: Lze otěhotnět díky makrobiotice?  (Přečteno 12320 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
El
Host
0 0
« Odpověď #15 kdy: 03. Duben, 2009, 18:36:35 »

A co použít listy normální ředkvičky?
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #16 kdy: 03. Duben, 2009, 18:52:27 »

listy daikonu jsou odzkouseny, nasusis si je do zasoby.  Wink
"turnip green" jsou listy turinu (dumliku). redkovita zelenina/listy by mela pusobit obdobne, ale vsichni pouzivaji daikon.
o arame se take v literature cetl.
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #17 kdy: 21. Prosinec, 2010, 11:49:28 »

Zkouším oprášit staré téma, i když pro mě, přiznám se, není úplně jednoduché o svých problémech psát. Nu, zkrátka, několik měsíců se s manželem "snažíme" o miminko (to slovo snažíme nemám zrovna v lásce, evokuje ve mně něco jako milování na povel, křečovitost nebo tak něco - a taky "snažilky", oblíbený výraz na tematických serverech Grin), první pokus se zdál být úspěšným, po 12 dnech od domnělého početí se na testu objevila druhá čárka... byť rozmazaná, slaboučká... a vzápětí asi po minutě definitivně ZMIZELA. Byl to šok... Nevím, co se přesně stalo, zda tedy k oplodnění došlo, ale vajíčko se nezahnízdilo, anebo šlo o vadný test, či co vlastně. Nevím, v čem je kámen úrazu. S MS problém nemám, s ovulací dle ovulačních testů taky ne - probíhá "v termínu". Samozřejmě je v mém životním stylu spousta věcí, která by šla vylepšit, ať už jde o stravu nebo chybějící větší fyzickou zátěž. Začínám s jógou, snad mi prospěje. Celý tenhle rok pro nás byl velmi náročný, především ta manželova nehoda, o níž jsem psala v jiné diskuzi.

Prosím o názor... radu... Do jaké míry může to, co manžel prodělal (amputace plicního laloku, komplet transfúze atd.), souviset...? Negativní dopad stresu, kterým jsme si v rámci toho všeho prošli, je mi samozřejmě jasný. Mám na mysli technickou stránku věci - byl nespočetněkrát ozařován RTG, ke všemu má jít v nejbližších dnech po čtvrtroce zrovna na kontrolu. Poprvé od doby, co se pokoušíme o početí. A to nemluvím o tom, kolik hodin muž prosedí (pracovně) u PC... ale na rozdíl ode mě zase několikrát týdně sportuje, resp. v současné chvíli znovu začíná (badminton, plavání, volejbal). Vím, že negativních vlivů může být více, ve finále se všechny sečtou a... miminko stále nepřichází.

Teoreticky je mi všechno vesměs jasné - mám být trpělivá, pokorná, uvolněná, nemyslet na to, nepřipouštět si to, neupínat se k tomu, ... Slyším to ze stran všech svých nejbližších, zajisté mají pravdu, ale je to strašně těžké. To zklamání na konci každého cyklu, bolest a prázdnota se nedají slovy vůbec popsat, nikomu nic podobného nepřeji zažít. Manžela to taky mrzí, ale navenek to nedává tak najevo, je mi velkou oporou. Díky za něj. Very Happy

Každopádně, pokud máte někdo jen trošku podobnou zkušenost, přátelé, poraďte - je už po 4. nezdařeném pokusu na místě začít s tím "něco dělat"? Mám na mysli konzultace s MB poradcem, léčebné pojetí MB stravy zaměřené na rozmnožovací systém, popř. i některé neinvazivní metody klasické medicíny jako spermiogram atd...? Je mi sedmadvacet let; dnes samozřejmě ženy rodí i mnohem později, ale mám pocit, že "včera bylo pozdě". Krom toho, kdyby se zadařilo, rádi bychom těch dětí "stihli" v přiměřeném věku a časovém odstupu víc než jedno, to je jasné. Nutí mě to lehce panikařit, byť vím, že právě tyhle emoce mi asi nejvíc škodí. Možná víc než ten manželův rentgen (žeber a lopatky). Co myslíte...?

(Prosím o určitou shovívavost, píšu to v dosti podivném rozpoložení, zrovna v období "dalšího zklamání", tak mě prosím šetřete a nepište, že tu jen fňukám, i když asi fňukám... Smiley)
« Poslední změna: 21. Prosinec, 2010, 13:48:00 od Jitřenka » Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 1
« Odpověď #18 kdy: 21. Prosinec, 2010, 15:33:26 »

Ja bych asi zkusila dobreho astrologa nebo i nekoho jako kartarku pokud ti to neni proti srsti. Hodne z nich ma dobre vysledky nebo alespon ti to nejak vysvetli. Jasne ze dobra strava a zivotosprava vseobecne je zaklad ale to uz mas vyresene ne?
Jinak zeny rodi mnohem, mhonem pozdeji nez ve 27, tak nezoufej. Az to ma prijit, tak to prijde. Treba cekas na to "spravne" miminko.
Ano, pomohlo by kdybys mohla alespon nejak kontrolovat sve myslenky kolem toho, ale to vis.
Zaznamenáno

Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 21. Prosinec, 2010, 17:35:21 »

Já vím, děkuji. Snažím se, opravdu, ale některé chvíle jsou sakramentsky těžké. A ani tím teď nemyslím ty všetečné a dle mého názoru vcelku netaktní otázky různých známých typu "tak có, hele, plánujete už taky mimčo, a kdy??" Smiley

Co se týče stravy, mohlo by to být určitě lepší, nejsme čistí makrouši..., těžko říct. Věcem "mezi nebem a zemí" se nevyhýbám, trošku se věnuji tarotu, ale to spíš jen tak sama, amatérsky, a zplození dáváme šanci i v astrálně vhodné dny dle Jonáše (teď to zrovna vycházelo přímo na ovulaci, tak jsem tím víc doufala, že by mohl manžel dostat pod stromeček ten nejhezčí dárek... ale co se dá dělat, asi opravdu ještě není správnej čas). Na koho konkrétního se obrátit, to však zatím nevím...
Zaznamenáno
El
Host
2 0
« Odpověď #20 kdy: 21. Prosinec, 2010, 18:49:26 »

Ahoj Jitřenko,

sice jsem nezažila to co ty, ale vím jaké je to se trápit nad přišlou menstruací..vždyť víš...

Je možné, že má partner oslabené spermie díky těm rentgenům a úrazu, ale to se spraví časem, může to upravit stravou, dostatkem vitamínu E, nebo jsou i přírodní přípravky pro muže. 

Kde je příčina samozřejmě nevím, co ale vím je, že mnoho žen v tvém věku s tímhle má problém, dobrou zprávou je to, že většina z nich to vyřeší a děti normálně mají. Ve většině případů stojí za problémem dřívější braní HA Sad

K té psychice, psychika je sice čarodějka ale znám hodně žen, které se upínaly, měsíce plakaly a sledovaly se a přesto otěhotněly, takže kdoví jak to s ní opravdu je.

Miminka si nás opravdu hledají a i ten můj problém byl nejspíš kvůli tomu... Taky souhlasím s tvrzením Kushiho, že tohle závisí na vesmíru. Já svoji touhu denodenně vysílala do vesmíru..

Hlavu určitě nevěš, nejsi ztracený případ....vím, že se to lehce říká..mockrát jsem brečela a cítila se na dně..

Dá se vyhledat centrum asistované reprodukce- nebojh není to hned IVF, ale aspoˇň skontrolují partnera i tebe, zjistí co a jak... Ale ještě bych vydržela.. Zkus se zaměřit na to, jaký důvod by to asi mohlo mít, že miminko ještě není na cestě.. zkus se zaměřit na svojí dělohu a pocity. Na to, proč po miminku toužíš,..

Zaznamenáno
Aquaria
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #21 kdy: 22. Prosinec, 2010, 01:09:43 »

"Těžká" situace - co poradit ...  Blob

Možná by ti po psychické stránce pomohlo, kdyby sis mohla vyměňovat zkušenosti a vzájemně se podporovat se ženou, která byla nebo je v podobné situaci ...    ( Některé ženy teprve čekají na návrat svého MS, aby se následně mohly pokoušet otěhotnět - z tohoto pohledu jsi na tom o krůček lépe - vím, že to není útěchou  ... )   Sparkle blue rose Sparkle

Několik doporučení tu už zaznělo - zkusím přidat další:

... co takhle pořídit si nějaký talisman - předmět, který budeš mít "stále" u sebe, a který se stane symbolickým PROSTŘEDNÍKEM mezi TEBOU a TVÝM budoucím DĚŤÁTKEM - doporučila bych něco z ČERVENÉHO KORÁLU - přívěšek, náramek, korále, prstýnek ...   Love

Mohla bys také vyzkoušet - začít si jakoby HRÁT na TĚHULKU - protože minimálně v podvědomí mohla uváznout informace:  toužím po něčem, CO NEMÁM - NEDOSTATEK, kdyby se ti povedlo se maximálně VŽÍT, VCÍTIT do "role" TĚULKY - tak odstraníš nedostatek a  jakoby přitáhneš - SPOJÍŠ TĚHOTENSTVÍ se svým aktuálním TEĎ - s PŘÍTOMNOSTÍ - zkus si SVÉ TĚHOTENSTVÍ třeba alespoň několikrát denně VIZUALIZOVAT ....  z95

Další věc, co bys mohla, když na tebe dolehne smutek - zkusit ho TRANSFORMOVAT - VYTVOŘIT NĚCO -  ODREAGOVAT SE nějakou KREATIVNÍ činností -  ARTETERAPIE ...  Wink

( Odkud jsi ?  Mám tip na dobrou léčitelku, ale tuším, že pro tebe bude z ruky ... )

Mrkni se sem - možná bych to vyzkoušela (u tebe i manžela ) s koloidním zlatem:  http://www.stromovavila.cz/co-nabizim/koloidni-zlato/

PŘEJI TI, AŤ SE TVÉ TĚHOTENSTVÍ BRZY  "ZHMOTNÍ" ....
  Sparkle cheer 54

Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #22 kdy: 22. Prosinec, 2010, 09:36:21 »

At uz se rozhodnes pro cokoliv, tak se spolehni na vlastni intuici. Proste jestli ti neco ma pomoct tak najednou nekde nahodne objevis neci jmeno nebo si na nekoho vzpomenes atd. Pokud bych mela jmenovat nekoho o kom jsem cetla ze s timhle lidem pomohl, tak me napada Marie Hlavkova ktera vede v Medunce Astropsychologickou poradnu. Cetla jsem od ni i knizku a byla uzasna. Kdyby to slo tak bych k ni hned zasla, ale je ode me moc daleko.

Je taky mozne ze ti pomuze neco jineho a to opet muze k tobe prijit tim zpusobem ze nekde neco nahodne uslysis, prectes atd.
Zaznamenáno

margie
Jr. Member
**

"Kto chce, hľadá spôsob, kto nechce, hľadá dôvod."

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #23 kdy: 22. Prosinec, 2010, 12:51:29 »

ahojte, som tu nova, ale nasla som temu podobnu mojmu problemu ;-)
ci mozem otehotniet este neviem, ale mam podobny problem:cystu na vajecnku a uz 3rocne neopodstatnene bolesti v pravom prsniku. lekari nic nerobia, len ma kazdy rok poslu na sono, povedia, ze cysta sa pomaly zvacsuje a na prsniku nic nenasli.
uz ma to NEBAVI. pohadzuju si ma jak kus masa, ktory neciti.. ale ja mam city a potrebujem vediet, ze sa to zlepsi...

co by ste mi poradili na cystu? a co na hormonalne problemy-bolesti v prsniku???
docitala som sa, ze si mam spravit sedacie kupele z daikonu, ale ten na SK zohnat neviem :/

asi dva mesiace sa stravujem "makrobioticky"-preto v uvodzovkach, lebo to este z casu na cas porusim..
maso, muka, chlieb mi nechybaju, ale SLADKOSTI ANO  Sad Sad

precitala som si clanok o cukre, ze je to droga a tak sa po vianociach budem snazit skoncit s touto zavislostou.. Angry
potrebujem sa zbavit cysty, bolesti v prsniku a pripravit svoje telo na tehotenstvo, kedze by som nejako takto o rok chcela mat v sebe ten maly zazrak s nazvom novy zivot  Wink Smiley

dufam, ze mi da niekto cenne rady a povie, ako sa mojich problemov zbavit raz a navzdy.

krasne Vianoce vsetkym  ola vanocni snehulak vanocni stromek vanocni zvonek vanocni hvezda vanocni darek
Zaznamenáno

krásny deň všetkým :-)
El
Host
3 0
« Odpověď #24 kdy: 22. Prosinec, 2010, 13:38:32 »

Ahoj Margie,

jsi na začátku mb a už to je velký krok. Postupuj v tom nejezení sladkostí, to je hodně důležité a zezačátku si je nahrazuj sušeným ovocem, sladem klidně i v trošku větší míře, prostě tak, aby tě to nedotáhlo k tomu si dát něco, kde je rafinovaný cukr.. Někomu pomůže to nejíst ze dne na den, jinému pomáhá pomalu ubírat.. Sladkosti bývají největším problémem..  Pokud s ostatním nemáš tak velký problém, tak je to fajn. Postupně se naučíš vařit líp a líp..chce to čas..

Na cystu bych dávala zázvorový obklad, pomůže to prohřát ten vaječník a vyčistit ho...stejně tak na to prso. Můžeš tam mít taky třeba cystu nebo místečko kde se něco kumuluje, jen ten zázvorák nedávej na bradavky.
Výborné je nakonec se tím zázvorek celá umýt.. 

Zezačátku to určitě chce čistit co se dá. Pokud ti vyhovuje hned po ránu nejíst, tak pij vlažnou vodu, to je fajn na střeva a pokud do ní dáš trochu citronu, tak bude čistit játra.. PO vodě se dá jíst cca půl hodinky.

Chce to pohyb a když píšeš, že bys chtěla miminko, tak určite pomůže cvičení- například jóga nebo Mojžíšová..

A samozřejmě by měl začít něco dělat i partner, protože na kvalitě spermiíí záleží hodně moc..

TAk přeju ať to jde hladce:-) a aspoň trochu moje rady pomůžou a je brzy nasvětě další krásné zdravé miminko :-)
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 1
« Odpověď #25 kdy: 22. Prosinec, 2010, 14:13:32 »

Margie, protoze ti doktori nic nenasli, tak jako u Jitrenky, bych se podivala na mozne emocionalni bloky v souvislosti se zenskou energii.
Zaznamenáno

Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #26 kdy: 22. Prosinec, 2010, 18:57:12 »

Mockrát všem děkuji za reakce a rady (až budu mít o něco víc času než zrovna teď, pořádně si vše prostuduji a promyslím). Někdy pomůže i pár milých a empatických slov - a hned je trošku líp. Smiley Uvidíme, co dál.

Aquario, ohledně toho vcítění se do role nastávající matky - víc už to u mě snad ani nejde... Smiley Pokaždé jsem si téměř jistá, že to VYŠLO, cítím se "zcela těhotně" a div že kolikrát na to "dítě" nezačnu mluvit... a ono tam přitom není. Takže si pak tím víc připadám jak korunovanej cvok. Trochu se mi celkově plaší hormony, takové stavy jsem nikdy neměla. Pevně věřím, že se mé tělo a možná i duše nějak čistí a připravuje se, jak mi říkala i El... Smiley A jak píše torquiose, určité bloky v sobě stále ještě cítím, zvláště co se týče přijetí svého ženství... i sexuality obecně. V dětství jsem prožila něco, co mě v tomto směru ošklivě poznamenalo, navíc se mi určité situace a prožitky během dospívání i dospělosti ještě v různých obměnách jakoby vrátily (zřejmě zkouška osudu - abych se tomu konečně naučila čelit a netáhla to pořád za sebou jak balvan... nevím), i to může hrát svou roli. Přesto věřím, že nebudu špatná maminka, a to mimčo na to snad taky časem přijde... a zavítá k nám. Smiley

Margie, taky držím palce! El ti to napsala pěkně, není co dodat... Smiley

Krásné a příjemné Vánoce, holky!
« Poslední změna: 22. Prosinec, 2010, 18:58:55 od Jitřenka » Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #27 kdy: 23. Prosinec, 2010, 07:35:55 »

P. S. Nevíte prosím, co si počít s tím rentgenem, resp. jak aspoň trošku zmírnit jeho účinky? Manžel na něj jde zrovna dnes. (Safra.) A ještě plánuje, že si během svátků dá několikrát alkohol, prý "v rozumném množství", což např. znamená, že zítra nejspíš hodlá vyžahnout celou sedmičku vína (dali nám ji jeho rodiče, prý na vánoční přípitek - je to vtipný dárek, protože já nepiju vůbec, teď už pro jistotu ani ty "symbolické přípitky", a vědí, že ani u manžela se mi to jaksi... nelíbí Smiley), pak zas každou chvíli "jedno dvě piva", protože se koná vánoční večírek sportovního klubu (a jiní samozřejmě chlastají tisíckrát víc než on, i tak je každému pro smích, ale to mě moc nezajímá a "neuklidňuje"). Já nevím, myslíte, že přeháním? Prostě mi ten alkohol, byť v menším množství, přijde v současné situaci jako zbytečná další zátěž, a navíc extrémní jin, ten přece teď nemůže jako chlap potřebovat.... ne?  Grin Nevím, no. Každopádně, co byste prosím zvolili aspoň na částečnou eliminaci toho RTG záření? Nápoj z řas? Ume-shoy-...? Nějaký recept je tuším v Jíchově knížce Dva roky bez prázdnin, kde též hrdina-makrobiotik podstoupí rentgen a MB poradce mu na to něco poradí, ale knihu má už snad více než rok půjčenou manželova rodina...  Roll Eyes Předem mockrát díky, kdyby měl někdo jakýkoliv tip!
Zaznamenáno
margie
Jr. Member
**

"Kto chce, hľadá spôsob, kto nechce, hľadá dôvod."

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #28 kdy: 24. Prosinec, 2010, 10:01:27 »

El, dakujem. a mam si robit aj tie sedacie kupele z daikonu? ale najskor ho musim nejakym sposobom zohnat  Huh? Huh? Roll Eyes
a ten zazvor.. docitala som sa, ze sa nemoze pouzivat pri rakovine.. takze na cystu a bolesti ho mozem pouzit?nezhorsi mi to stav?
inak zazvorovy caj pijem vzdy, ked ma rozboli hrdielko a vzdy zaberie  Wink
no chcem si pripravit telo na babo, tak sa budem snazit  Smiley Smiley Smiley
draheho na toto nenalomim.. sem tam si da napr. slnecnicu, alebo strukovinovu polievku, ale masa a chlebu sa on nezriekne..
proste clovek sa na to da az vtedy, ked mu o nieco dolezite ide.. podla mna.. lebo je to fakt velmi tazke a zlozite.. asi na to clovek musi dospiet..

krasne vianoce vsetkym a dakujem za rady  Smiley vanocni stromek vanocni darek
Zaznamenáno

krásny deň všetkým :-)
El
Host
0 0
« Odpověď #29 kdy: 24. Prosinec, 2010, 11:53:15 »

Ahoj margie,
pokud listy daikonu seženeš, tak je dělej, pokud ne, tak si na jaře vypěstuj svoje..
Při rakovině by se použít neměl, ale tu přece nemáš..
pa Smiley
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení