Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  
Autor Téma: Lze otěhotnět díky makrobiotice?  (Přečteno 12475 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
Jitřenka
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
3 0
« Odpověď #30 kdy: 08. Leden, 2011, 12:14:49 »

Dodatečně ještě všem děkuji za fajn reakce i interní vzkazy. Na ten rentgen nakonec manžel nešel, no, tím líp. Jinak... myslím si, že jsem poměrně trpělivá, po dlouhé době si připadám docela vyrovnaná, snad na tom má podíl i ta jóga, byť teprve začínám. Uvidíme . . .

O Vánocích jsme u tchýňáků lili olovo - teda jestli tohle, co nám s manželem vyšlo, není to, co si myslím, tak už fakt nevím.....  Grin Very Happy

Zaznamenáno
Niki
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #31 kdy: 13. Červen, 2011, 23:16:41 »

Ahoj

jsem rada, ze jsem narazila na tuhle diskusi, mam podobny problem.

O miminko se snazime vic nez 2 roky. Muj problem jsou nepruchodny vejcovody zpusobeny dlouholetyma kvasinkovejma infekcema, nepravidelna menstruace a s tim spojena nekvalitni ovulace. Po neuspesnem IVF vloni jsem jsem si rekla, ze nikdy vic, byl to otresnej zazitek. Zacala jsem teda resit jak se zbavit kvalinkovych infekci. Zjistila jsme, ze muj problem neni lokalni, ale ze je to problem celeho organismu. Kompletne jsem zmenila zpusob stravovani (zadny cukr, bila mouka, spousta zeleniny atd.), rikala jsem tomu ale protikvasinkova dieta. V unoru jsem podstoupila operaci tech srostlych vejcovodu. Muj problem je ted ta nepravidelna menstruace (33-40 dni, nekdy i 60). Menstruaci jsem nemela pravidelnou nikdy (krome doby, kdy jsem brala HA). No a pred nekolika mesici jsem se zacala seznamovat s makrobiotikou. V jinych diskuzich jsem se docetla, ze MB v tomhle muze pomoct? Jak dlouho to tak muze trvat?

Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #32 kdy: 14. Červen, 2011, 11:23:32 »

Opravdu může pomoct. Mně se to tak stalo (cyklus odjakživa nepravidelný a teď pokaždé skoro ukázkově téměř na den přesně), počítám tak po čtyřech letech uvědomované mb, ale vlastně po mnoha předchozích letech "alternativního" stravování a protestování proti "klasice". Ale jistě to bude individuální. Vytrvej! Makrobiotika harmonizuje na všech úrovních.
Zaznamenáno
Niki
Jr. Member
**

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #33 kdy: 14. Červen, 2011, 14:02:17 »

Ty jo, 4 roky je docela dlouha doba... Je to je dost individualni, to chapu, ale taky si uvedomuju, ze po tech letech mlika, jogurtu, cukru, hormonu a spol. nemuzu cekat zazraky... Vsechno ma svuj cas.

Za posledni pulrok jsem si uvedomila, ze nema cenu tlacit na pilu, mimi bude, az na to bude moje telo pripravene. No ale stejne doufam, ze se nebude cistit a pripravovat jeste 4 roky  Undecided
Zaznamenáno
Kaminek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #34 kdy: 14. Červen, 2011, 14:19:07 »

Ahoj Niki,

jsme na tom podobně.. Mě MB pomohla aleskoň k tomu, že mi začaly chodit měsíčky..sice nepravidelně, ale zázrak, že po letech jogurtů, cukru a hormonů (jak píšeš) vůbec..Mám je teď od ledna, tak slavím..
Ale potýkám se s Dr., kterej to vidí jen o hormonech..tlačí na mě..

Já bych tak chtěla, aby mimi přišlo samo, přirozeně, bez hormonů..a už se nemůžu dočkat..

Prostě, nikdo asi přesně neřekne, kdy se to stane..
Moc jsem nepomohla, jen tím, že nejsi sama  Wink

Hodně štěstíčka!! :-)
papa Kaminek
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #35 kdy: 14. Červen, 2011, 15:21:23 »

Ne, vlastně míň, něco přes tři roky mb. Ale každá to může mít jinak, každá máme jiný základ, jinou minulost, jiný věk... Já jsem naopak chtěla povzbudit, protože u sebe tu pravidelnost považuju za zázrak. A měla jsem ještě horší výkyvy, než jaké popisuješ ty, Niki.

A samozřejmě taky pomáhá duševní a všeobecná rovnováha a vnitřní klid docilované i jinými prostředky než makrobiotickým jídelníčkem.

Každopádně věřím, že vždycky se to může zlepšit.
Zaznamenáno
Niki
Jr. Member
**

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #36 kdy: 14. Červen, 2011, 15:47:44 »

Diky moc za podporu. Ono to docela pomaha, vedet ze se nekdo podobne problemy rozhodl resit jinak nez "klasicky". Dodava mi to odhodlani Smiley

Kdyz jsem svemu gynekologovi rekla, ze jsem kompletene zmenila stravovani, tak mi odpovedel, ze je to zbytecny a pokud po te operaci neotehotnim do 6ti mesicu, tak v letos v zari dame dalsi IVF. V klasicky medicine to jede jak na bezicim pasu, podle danych procesu a skatulek. Ja ty hormony pri IVF navic hrozne blbe snasim, strasne me bolelo bricho, mela jsem ho nafoukly jak balon jeste nekolik tydnu.

Iren, souhlasim s tim, ze to neni jen o jidle, ale minimalne z poloviny i o psychice. Proto provadim ocistuju i psychicke stranky Smiley (psychoterapie, literatura, joga) za posledni rok jsem hodne poznala sebe zama, naucila jsem se relaxovat, lepe dychat a brat se takova jaka jsem, taky jsem castecne odblokovala svoji zenskou energii, ale jeste mam kus prace pred sebou Grin

Chtela bych se ted do mb vic zahloubat. Koupim jeste nejakou literaturu a sejdu se s mb poradcem, abych nedelala nejaky blbosti...
Zaznamenáno
Kaminek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #37 kdy: 14. Červen, 2011, 16:13:55 »

Ahoj Niki,

v současný medicíně je to přesně o tom..dodržet plány, termíny, kontrolovt lab hodnoty atd..všechno, co jde změřit a co zapadá do tabulek hranic "normálnosti"..

Také zvažuji probrat vše s MB poradcem..o kom uvažuješ?
Zaznamenáno
Niki
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #38 kdy: 14. Červen, 2011, 16:46:30 »

To prave jeste nevim, zacala jsem o tom premyslet vlastne pred par dny.

Navic ziju ve Francii, takze se budu moct s nekym setkat nejdriv v srpnu az budu v Praze.
Neda se treba delat mb konzultace pres skype? Smiley

V diskuzich se tu da najit spoustu info, ale stejne bych byla moc rada za nejake doporuceni...
Zaznamenáno
Nufka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

353888642
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #39 kdy: 14. Červen, 2011, 17:10:55 »

Ahoj, my jsme na tom podobně, teda máme jiný problém, ale také se snažíme s pomocí MB otěhotnět. Ale je mi už 38, manželovi 39 a čas tak letí....Máme jednoho 19ti letého syna. Já jsem na MB cca 2 roky a manžel necelý rok. Problém z medic.hlediska je v něm, ale myslím, že ani já nejsem úplně OK. Jezdíme za Milanem Dvořákem st.
Zaznamenáno
Katus
Host
1 1
« Odpověď #40 kdy: 15. Červen, 2011, 08:32:58 »

Ahoj Niki,

pokud zijes ve Francii, muzes si zkusit zajet do Saint Gaudens (http://www.cuisine-et-sante.com/indexesp.htm). Je to macrobioticky hotel. Drive ho vedl Rene Levi, ale ten bohuzel minuly rok zemrel, ale i tak je tam spousta jeho zaku. Ja ziju ve Spanelsku a tady se v makrobiotickych kruzich hodne dopurucuje tohle centrum. Taky vim o jedne pani, která ted vede MB kurzy ve Spanelsku, ze ji tam pomohly otehotnet, pote co ji lékari rekli, ze deti mit nemuze....  Mrkni na to a uvidis:-)
Zaznamenáno
Niki
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #41 kdy: 17. Červen, 2011, 12:47:04 »

Dik za tip!  Vypada to moc dobre. Pritel je tomu take nakloneny, takze bych to videla na podzimni prodlouzeny vikend Smiley v lete to uz bohuzel nezvladneme.. ale to neva, mezitim muzu ziskavat rozumy z knizek a od zkusenejsich.
Zaznamenáno
kopul
Newbie
*

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #42 kdy: 12. Červenec, 2011, 21:54:35 »

Ahoj všem,
jen jsem chtěla vzkázat - Jde to! Měla jsem od samého začátku nepravidelný a problémový cyklus, doktoři mi cpali samozřejmě antikoncepci do té doby než jsem o sobě začala rozhodovat úplně sama a odmítla je. Nemůžu teď dlouze popisovat své peripetie, ale jsem ve 4. měsíci, všechno je v pořádku a já vím, že za to může stravoa a cvičení. Opravdu moc doporučuji yogu a poctivě cvičit (nejen tělesně). Hodně důležitou věcí, která nastartovala i můj intuitivní přechod ke stravě makrobiotického typu byly krátkodobé půsty )většinou 1denní). Tělo se pročistí, nastartuje samo kýžené procesy a nechá vás vnímat, co je pro vás dobré. Pomáhá i psychicky a při cvičení.
Tolik k otěhotnění... Snad to někomu bude nadějí a povzbuzením
Zaznamenáno
Kaminek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #43 kdy: 12. Červenec, 2011, 22:03:54 »

Ahoj Kopul,

gratuluju ke krásné zprávě :-)) a díky za povzbuzení pro nás ostatní..kdyby jsi našla v budoucnu chvilku se ještě více rozepsat o tvých zkušenostech a překonaných trablích, budu moc ráda.

Jinak přeji, ať je vše v nejlepším pořádku!!!  Very Happy
K.
Zaznamenáno
kopul
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #44 kdy: 19. Červenec, 2011, 21:41:08 »

Ahoj Kopul,

gratuluju ke krásné zprávě :-)) a díky za povzbuzení pro nás ostatní..kdyby jsi našla v budoucnu chvilku se ještě více rozepsat o tvých zkušenostech a překonaných trablích, budu moc ráda.

Jinak přeji, ať je vše v nejlepším pořádku!!!  Very Happy
K.

Ahoj,
ráda. Už dlouho se chystám se i představit, ale je toho tolik..:-)  Určitě si musím najít čas, ale to nejdůležitější jsem snad teď stihla vysypat.
Zatím se mějte pěkně
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení