Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: TYP NA DÁREK-ŘASA CHALUHA BUBLINATÁ-LEVNĚ-BYLINNÉ ČAJE,koření;BIO  (Přečteno 6079 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Radek
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 09. Listopad, 2013, 18:20:14 »

Ahoj, podnik,v němž pracuju,vyrábí BYLINNÉ ČAJE JEDNODRUHOVÉ,směsi,koření,speciality a pomůcky.Většinou v BIO kvalitě. Protože trocha bylin je dobrých i v MB,když se ví jak je užít,dovoluji si Vám některé stručně nabídnout, za firemní nižší cenu. Ptejte se na cokoliv,-bylina-indikace/problém-jaké byliny. V příp.zájmu se dohodnem na dodání.Většina je bal.po 50g nebo výhodně 1kg.Jsem ze Semil,díky,Radek   
např: benedikt nať řezaný    1kg 143,-  40g 16,-  NEJLEPŠÍ na DIABETES, protinádor.,antibakt.,nemoci traktu,játra,žlučník,posiluje srdce
         andělika kořen            50g  28,-    zklidnění,posila org.,nadýmání,revma,migréna,trávení,močopudnost
         anýz plod celý             50g  26,-    choroby plic,průdušek,střev. žaludeč.potíže, ZVYŠUJE TVORBU MAT.MLÉKA
         artyčok                        50g  23,-    na játra a žlučník
         bazalka                       50g  16,-    křeče,kašel,plynatost,zvyšuje TK(tlak),nespavost,migréna,trakt
         borůvka nať                40g  16,-    průjem,cukrovka(diabetes),zrak,chrání cévy - tz.dobrá při cukrovce
         borůvka plod celá       30g  38,-    vše jako předešlá-//-
         brusinka list                50g  23,-    průjem,chor.moč.měchýře
         bříza                           50g  16,-    chor.ledvin,-uvolňuje kameny, revma
         bukvice nať(bylina Roll Eyes  50g  23,-    astma,kašel,ŽENSKÉ CHOR., zánět moč.cest, trávení
         čekanka kořen            50g  16,-    čistí krev,játra,ledviny, podporuje trávení, cukrovka
         čekanka nať                50g  20,-    -//-.........................
         černý bez květ            40g  26,-    nachlazení,kašel,vyvolává pocení, trávení, kvalita cév
         černý bez plod            50g  20,-    -//-
         černý rybíz list             50g  26,-    revma,zánět moč.cest,kašel,průjem,IMUNITA
         divizna                         15g  25,-    průdušky,plíce,léčí sliznici, zánět žaludku
         dobromysl                    50g  19,-    chronický katar průdušek,kašel,posila nerv.soust.,křeče,plynatost, moč.cesty
         dubová kůra                 50g  17,-    ŽENSKÉ CHOROBY, LUPÉNKA, otravy žaludku, PRůJEM, HEMEROIDY
         echinacea-třapatka-nať50g  16,-    imunita,chřipka, zánět kloubů, ŽAL. VŘEDY, PROSTATA, RAKOVINA
         echinacea          -kořen 50g  36,-    -//-......................................................................................
         fazol.lusky                    30g  15,-     cukrovka,moč a ledvin.potíže,revma,dna,poruchy látkové výměny
         fenykl polod                  50g  17,-     plynatost,střeva, MENSTRUAČNÍ POTÍŽE, záněty krku,TVORBA MAT. MLÉKA
Děkuji, pokračuji v další zprávě.....                     
« Poslední změna: 06. Prosinec, 2013, 11:37:07 od Radek » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 09. Listopad, 2013, 19:28:33 »

Ahoj Radku,
abych řekla pravdu, moc se v bylinkách nevyznám, poučit mě můžeš, klidně i jiní, ale myslím, jsou příliš JIN, mělo by se přece jen dávat pozor a rostou hlavně na jaře, tak v tu dobu bychom je měli nejvíce užívat na posyp jídla do čaje a tak.
Jarka
Zaznamenáno
Radek
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 09. Listopad, 2013, 23:40:03 »

Tak nějak, Jaru. Díky za připomínku, opravdu obezřetnost je na místě. Některé NAŠE byliny jsou víc jin a některé jsou i s jang účinky. Je dobré vědět co kdy jak použít a rozumné množství. Samozřejmě jsou až na druhém místě po léčení a prevenci stravou a často spíš pro rod. příslušníky a nemakrobiotiky, kteří léčení dobrou stravou odmítají.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 10. Listopad, 2013, 07:03:51 »

Ahoj Radku a ostatní,
jak ses k tomu vlastně, Radku, dostal k těm bylinám?  Uznávám, že když je člověk v extrém. jangovém stavu, tak na uvolnění ty bylinky jsou.
Jarka
Zaznamenáno
Radek
Full Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #4 kdy: 10. Listopad, 2013, 16:40:15 »

Může to být i obráceně,Jarko. Dostal jsem se k bylinám úplně prozaicky - po návratu z Kolína jsem potřeboval práci, tak js.si ji našel. Ale určitě mě v tom hodně pomohl vesmír. No není to tak, že bysme seděli v balírně a na decimálkách rozvažovali bylinky do sáčku. To dělají ženy a i ty chodí do výroby. Je to tak, že přijíždí kamiony,kde je až 20 t  třeba malinového listí.. v pytlích a žocích po 15 až 35 i více kilech, i 70. To je potřeba naložit na palety,odtáhnout do skladu a zas někdy znova naložit a přivézt do dílny. Tam byliny složíme,pak si je vozíme k velkým strojům, na kterých je řežem i melem,mícháme ve velkém... Do strojů je sypeme buď přímo,nebo lopatou i vidlema  Angry Hotové plníme zase do pytlů po 10 - 20 kg,vážíme, vršíme na palety,odvážíme k expedici a když přijede kamion, nakládáme ještěrkou,někdy i po pytlích ručně.To byly hlavní činnosti,fyzická práce.
   Tamto s babičkou,Jaruš měj trpělivost. Ber to tak,že se děje to co se dít má,nelituj minulosti. Tak ses rozhodla,měla si k tomu nejspíš důvod. Třeba je to tak lepší.
   Lyžovačka na Šumavě předražená není a když jezdíš na MB k Zuzce Terešové (OK) ... No taky by mě tam lyžování lákalo  Smiley 
   Hezký podvečer,R.   

Zaznamenáno
Radek
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 10. Listopad, 2013, 20:11:07 »

Pokračování nabídky bylin. Omlouvám se,když text napíšu,je srovnaný ve sloupcích a když to pak čteme,je takhle okousaný jako kost, nechápu.
  ginkgo                                                50g  25,-    poruchy činnosti mozku,závratě,BOLESTI HLAVY,skleróza,neprokrvení končetin...
  heřmánek koupelový                          50g  17,-
  heřmánek                                           50g  28,-    desinfekční,protizánět.,křeče,bolesti (opisuju seznam) žaludeč.potíže,uklidňuje
  hloh                                                    40g  17,-    SRDCE, oběh,nespavost,čistí cévy
  hluchavka květ                                   15g  44,-    MENSTRUACE, PROSTATA, moč.ústrojí,nespavost,dýchací orgány
  hluchavka nať                                     40g  16,-    -//- ...
  hořec kořen                                         30g 30,-    trávení,-žaludeč.šťávy,tvorba červ. i bílých krvinek
  CHALUHA  BUBLINATÁ  -- řasa-- !!    50g  32,- 1kg  320,-  MINERÁLY, revma,znět kloubů,na nízk.funkci štít.žlázy,snižuje tlak  -------
  chmel                                                  20g  18,-    uklidňuje,MIGRÉNA,KLIMAKTERIUM,nespavost,žaludek,ledviny a na játra-jako hořčina
  chrpa                                                  30g  27,-    trávení,močopudná, záňet SPOJIVEK
  ibišek                                                  50g  20,-    AFRODIZIAKUM, kašel
  jablečník                                             40g  18,-    trakt a žlučník,žloutenka,MENSTRUAČNÍ BOLESTI, posiluje srdce a játra
  jablka                                                  50g  17,-    ZÁCPA,průjem, PREVENCE RAKOVINY, srdce,cukrovka, cholesterol
  jahodník                                              30g  14,-    průjem,cév.obtíže,hemeroidy,CHUDOKREVNOST,revma,ledbviny
  jalovec plod                                         50g  20,-    moč.nemoci,dých.cesty,revma,srdeční činnost, metabolismus
  jehlice trnitá  kořen                             50g  18,-    nemoci moč.orgánů,revma,  dna
  jestřabina                                            40g  15,-    cukrovka, TVORBA MAT.MLÉKA, zácpa
  jetel červený                                        30g  24,-    průjem,revma,bronchitida,dezinfekce traktu, léčí SLINIVKU
  jitrocel                                                  50g  18,-    kašel,zahlenění průdušek a plic,žaludeč.a střevní katar,játra,žlučník, čistí krev
  jmelí                                                     50g  17,-    regulace tlaku, PREV. INFARKTU a RAKOVINY, KLIMAKTERIUM,EPILEPSIE,NEPLODNOST, štít.žláza
  kmín                                                     100g 22,-   plynatost,trávení,chudokrevnost,TVORBA MAT.MLÉKA,MENSTRUAČ.BOLESTI
  kokoška                                                50g  17,-   zastavuje krvácení, regul.tlak,při kornacení cév
  komonice                                              50g  16,-    vys.tlak,kašel,dýchání,uvolňuje cévy,zlepší oběh,trombóza,prev.infarktu,KŘEČ.ŽÍLY
  kontryhel                                              50g  22,-    ženské chor.,KLIMAKTERIUM,podporuje:POČETÍ,plod,pevnost prsních svalů
  kopřiva list                                            40g  16,-    čistí krev,AKNÉ,LUPÉNKA,podpora č.krvinek,revma,trávení,PREV.RAKOVINY
  kopřiva nať                                            50g  13,-    -//-
  koriandr plod                                         50g  13,-     zlepšuje trávení,TVORBU MAT,MLÉKA,křeče, AFRODIZIAKUM
  kostival kořen                                        50g  19,-    žal.a dvanáctník vředy,kašel,NEMOCI KOSTÍ,HEMEROIDY
  kozlík kořen                                           50g  25,-    stres,psych.vyčerpanost,DUŠ.CHOROBY,nespavost,střevní potíže
  krušinová kůra                                       50g  18,-    zácpa,čistíkrev a vnitř.orgány,játra,látková výměna, HUBNUTÍ  Shocked makrouši moc nepotřebujou
« Poslední změna: 05. Leden, 2014, 11:50:51 od Radek » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 11. Listopad, 2013, 13:30:56 »

Ahoj Radku,
některé bylinky opravdu neznám. Jinak máš pravdu, že makrouši tohle nepotřebujou.
Jarka
Zaznamenáno
Radek
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 11. Listopad, 2013, 18:33:28 »

Ahoj Jarko, nejdřív zareaguju nebo odpovím na Tvé psaní,za něž Ti děkuju, pak budu možná pokračovat v nabídce bylin.  Nepotřebujeme tolik byliny,ovšem velmi slabé pití si z nich vařím skoro denně. Něco se v práci pít musí,krom vody. Některé byly pro mě byly fakt překvapením. Třeba ta bukvice. I makrobiotický člověk by si řekl, copak jsme prasátka, aby nám vařili bukvice?  Embarrassed A ejhle,ona to bylina a s jakými účinky ! Hlavně mě překvapil latinský název " betonicae".
Udivilo mne i to,jaké části rostlin se taky používají. Každý zná kopřivu-listy,nebo i se stonkem. Ale zpracovává se i kořen kopřivy a jiné kořeny,což by se nečekalo. Nebo okvětní lístky slunečnice. Však s kořeny to je dobře, protože víme,jak jsou téměř všechny rostliny z principu spíš jin, tak kořeny jsou relativně jang. Tak mě těší, že se často zpracovává CELÁ ROSTLINA,ne jen květ či list,to je pak energeticky vyrovnanější.
  Moc mě taky potěšil medvědí česnek,ten je prima a HLAVNĚ to,že máme ŘASU CHALUHU ! A levně!! Kdo by to řekl,mezi bylinama. Huh? Švanda je, že min.1 kolegyně ji nemůže nabírat nebo si při tom musí držet nos.
  Tak, dobrou chuť všem.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 12. Listopad, 2013, 20:23:51 »

Ahoj Radku a ostatní,
no já nevím, s tím pitím. Nejraději piju na cestách vodu nebo banchu, nebo když si to nepřipravím, tak holt  si něco koupím, ale ráda to nedělám.
Někdo k Lence Rojíkové na stránky dával smažený kostival v těstíčku,  což jsem si přečetla a řekla si, to není možné, jestli je to vůbec dobré.
Mamka mi dělala tempeh na pampelišce, má tento recept v knížce paní Iva Chourová. To jsem si říkala, pampelišky, jej brrrr, to bude hořké, a ono nebylo, mě to moc chutnalo.
Z kořenů pampelišek se dá dělat i káva, ale nedělaly jsme ji doma zatím. Moc nevím, na co by se daly kořeny bylin použít, než to, co jsem tady uvedla a kromě pití, co jsi napsal ty.
Jarka
Zaznamenáno
Radek
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 12. Listopad, 2013, 23:22:18 »

Z kořene pampelišky se dá dělat MB čokoláda :-P
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 13. Listopad, 2013, 08:53:11 »

Ahoj Radku a ostatní,
no tak to slyším a čtu poprvé o té čokoládě z kořenů pampelišky. Máte někdo postup, jak na to?
Jarka
Zaznamenáno
Radek
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #11 kdy: 20. Listopad, 2013, 01:01:53 »

Někde by se to našlo v knížkách v kapitole MB zákusky...
Dnes dopoledne jsem vůbec nemohl otevřít  tuhle stránku makrobiotika index.
Kdybyste měli zájem o nějakou bylinu ze seznamu vis.výše,můžu Vám ji přivézt tuto sobotu na seminář paní J.Průchové, event.už v pátek do té čajovny,- Jedna Báseň. To bych však potřeboval napsat nejpozději dnes ve středu.
Seznam bylin podle abecedy snad bude pokračovat co nejdřív.Čas je moc krátký   Sad
Hezké příští dny,R.
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 20. Listopad, 2013, 14:19:21 »

Ahoj Radku, můžu poprosit o hloh? Přijdu do čajovny v pátek večer :-)
Zaznamenáno
Radek
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #13 kdy: 21. Listopad, 2013, 01:02:16 »

Dobře, beru tam 1 hloh ,- pokud dostanu na pátek dovolenou. Jinak budu určitě v sobotu na semináři,když tak pořadatelka Irena mě zná. Pokud by si tam nebyla,bude tam někdo,po kom bych Ti hloh poslal?
R.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #14 kdy: 21. Listopad, 2013, 11:29:34 »

Ahoj Radku a ostatní, v jaké knížce bych mohla najít tu MB čokoládu? Paní Lužná ani Iva Chourová ji v knížkách nemají.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení