Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Pufované a extrudované výrobky  (Přečteno 9013 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Kamčítko
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 04. Prosinec, 2013, 16:32:41 »

Ahoj, zajímalo by mě, jak se makrobiotika dívá na tzv. pufované výrobky např. z rýže (polystyreny) nebo na extrudované výrobky (např. Mišutka)? Je to lepší než pečivo? Popřípadě, máte s nimi někdo nějakou špatnou zkušenost? Děkuji, pěkný večír.
K.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 04. Prosinec, 2013, 22:11:31 »

Bezva otázka. Taky mě teď v souvislosti s mým malým dítkem zajímá. Leč odpověď taky nemám.
Jen názor - mně tyhle výrobky připadají docela těžko stravitelné a víc jaksi umělé než normální tradiční pečivo. A jako takové se mi to nechce dítěti dávat. Jiným hlediskem je bezlepkovost - no ale těžko říct, co střeva vís zatíží - lepek s kváskem, nebo přesušený bezlepek...?

Jak řešíte rychlé svačinky pro děti - aby se to teplem nekazilo a aby nevadilo, že to po uvaření vystydne... a nemuset případně vařit pětkrát denně česrstvé jídlo? Zkrátka nebýt celý den závislá na plotně.
Zaznamenáno
veru
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 05. Prosinec, 2013, 11:20:05 »

Cetla jsem ze ty ryzove pufovane chlebicky mely v nejakem (asi nemeckem) testu nadlimitni mnozstvi polyakrylamidu a nedoporucuji se tudiz ke konzumaci.
Mne prijdou, ze me moc vysusujou a mam pak chut na sladke a mastne.

Nicmene pro deti jsme je (hlavne ty kukuricne) nejaky cas meli pro stav nouze (hlavne na cestach). Obcasny kvaskovy chleba je mozna lepsi alternativa
.
Jinak svacinky pro deti: zbytky ranni kase (studene, nebo v termosce, nebo zpracovane uz pri vareni snidane na dezert), uz pri snidani povarene ovoce, seminka, orechy, susene ovoce, syrova nebo nastrouhana zelenina, sezonni ovoce, zbytky z vecere (susi, ryze, tempeh, tofu, testoviny, kuskus, bulgur, polenta, ztuhle jahly --bud studene nebo rychle ohrat, pridat petrzelku apod.), mozna nekdy placky/palacinky/vafle. Aby clovek porad nevaril, tak je mozna zkratka vyrobit tu svacinu pri vareni snidane/obeda/vecere, uvarit toho vic, aby neco zbylo, snidat pozdeji, aby nebyl hlad mezi snidani a obedem.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 06. Prosinec, 2013, 21:38:51 »

A odkdy případně malé dětí smějí sušené ovoce (jestli je to vůbec vhodné), semínka, ořechy?
Mám teď čtrnáctiměsíčního syna...
Sháním alternativy instatntně koupených koblih, koláčků atd., co si jiné maminky pro děti nesou, když jdou do kolektivu. Myslím, že časem to bude víc a víc potřebné.

Řekla bych, že hendikepem vařených potravin - oproti pečeným nebo syrovým, které makrobiotika nemá ráda - je, že se rychle můžou kazit a že za studena nejsou chutné.
Zaznamenáno
LT
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 07. Prosinec, 2013, 10:38:25 »

Odpověď a velmi zajímavá a děsivá je zde: http://www.jimejinak.cz/2013/12/jsou-prumyslove-upravene-cerealie-extrudaty-nebezpecne/

Ale teď mě napadá, že asi nebudete členy Klubu Jíme jinak, prot které je tento článek zrovna zamčený, jelikož si klub platíme a pro normální klasickou populaci by to byla nezkousnutelná informace. Navíc se prý chystá další část - pokračování z hlediska energií. TAk nevím, jestli jsem vám nějak pomohla  Wink
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 07. Prosinec, 2013, 11:52:35 »

Citace
Ale teď mě napadá, že asi nebudete členy Klubu Jíme jinak...

No jo, holky to rozjely jako byznys, takže na Jíme jinak nemá už bez členství ani smysl chodit.

Na jednu stranu chápu, že tomu věnují hodně času, na druhou je škoda, že tím vytvořily uzavřenou komunitu, kdy jim do toho asi nikdo moc nekecá a neoponuje. Navíc ta cena a její kalkulace je, dle mého, dost přemrštěná, holky vám vysvětlí, že už teď má členství v klubu hodnotu 5690,- a vy ho máte možnost získat jen za pouhých 3000,- Přemýšlím kolik informací je tady a kolik by jejich cenu mohl vyčíslit neon.

A dělat třeba právě z téhle informace něco, tak kontroverzního, že by to někdo nezkousl, mi přijde hodně mimo. To, že zdroj té zprávy někdo dřív, nebo později najde na netu taky a zveřejní to jinde je víc, než jasné, takže já si počkám.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 07. Prosinec, 2013, 16:01:46 »

Ahoj Kamčítko, Iren a ostatní,
svačiny pro roční dítě, toto vlákno si pročti budeš to určitě taky potřebovat.
No, co na tohle říct, to je těžké, každý si to musí vybrat sám, jak bude krmit děti. Ale neustále se stresovat kvůli jídlu, co dítěti dát, to asi taky nebude dobře.
Možná by se dala mišutka uvařit a něco z toho udělat, ale nemám s tím zkušenosti. Pro děti na svačinu jáhlové kuličky, možná i sushi, podívej se na web od Lenky Rojíkové, tam Lenka myslím dávala alternativu k piškotům.
Recept 326  tak se tam podívej.  Nevím, zda řešit, co škodí víc jestli mišutka nebo mouka, každý si to prostě musí vybrat sám.
No s tím Jíme jinak to je trochu smůla, Viděla jsem tam rozhovor s Klárou Jíchovou, ale protože taky nemám členství, tak žádné rozhovory si nemůžu přečíst ani s paní Lužnou, ač bych moc ráda. Recepty si člověk přečíst může, stačí na ně kliknout. Mají to holky jinak hezké, řekla bych, že jsou to MB recepty.
Jarka
Zaznamenáno
LT
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 07. Prosinec, 2013, 19:59:40 »

Ad pozorovatel:
No jo, pravda, holky to rozjely ve velkém, ale stojí to za to! A má smysl tam chodit, i když člověk není členem klubu. Spousta článků je tam totiž přístupná každému. Jen některé, samozřejmě ty nejzajímavější nebo nejkontroverznější, jsou zamčené jen pro členy klubu. A čas jim to teda musí brát šílenej, jen ty rozhovory se zajímavými lidmi ... já nelituju, že členství mám koupené, navíc ne za 3 tis. ale za 1500 na rok, a jde to i na splátky odteď. Jsem totiž momentálně na mateřský a na žádný kurzy se nedostanu, takže takhle je to pro mě zatím ideál.
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 08. Prosinec, 2013, 07:37:59 »

LT: Máš pravdu s tou cenou, přítelkyně mi řekla, že naše kamarádka má také členství za 1500,-, což už pokládám za odpovídající.

Můj problém (a to zdůrazňuji) je v tom, že si myslím, že dlouhodobě nelze dělat něco, co jde proti systému (strava, očkování,...) a při tom se tvářit, že to proti čemu jdu není ta podstata, ale jen nějaké její součástky.

Holky z Jíme jinak se dlouho vyhýbaly slovu makrobiotika jako čert kříži a postavily své působení na cílovou skupinu, která je nejsnáze ovlivnitelná- rodiče malých dětí. Není totiž nic zoufalejšího, než rodič dítěte, které má nějaké zdravotní trable. A ti, co dětí mají ví, že něco se řeší v podstatě neustále. Pak je tedy velmi snadné se postavit a říct- dělejte to tak a tak, protože to je správné nejen pro vás, ale hlavně pro vaše děti. Tak fajn, ale pak alespoň otevřeně řeknu o co jde.

A protože jsme líní a chceme věci rychle, bez rizika vlastních neúspěšných pokusů, tak to rádi přijmeme. A vezmeme to i s reklamou na výrobce produktu XY a s reklamní masáží, kterou používají právě ti výrobci produktů XXYY, které ovšem nejsou dobré, ale ee.

Jíme jinak mi trochu připomínají hudební skupinu Chumbawamba- jsem proti systému, ale abyste to zkousli, tak vám to dáme předžvýkané v podobě popu, aby to hrála rádia. Ovšem s tím velkým rozdílem, že Chumbawamba to brala od začátku jako koncept, což u Jíme jinak nevidím, ale třeba se pletu a budu překvapen. A aby to nevypadalo, že jen kritizuji, tak ten web má samozřejmě spoustu plus- hlavně přehlednost, což mi tady na Mb info chybí.
« Poslední změna: 08. Prosinec, 2013, 07:39:47 od pozorovatel » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 09. Prosinec, 2013, 09:57:34 »

Ahoj Pozorovateli,
proč myslíš, že s holky z Jimejinak.cz vyhýbají slovu makrobiotika? Vždyť je to jedno, jak si kdo stránky pojmenuje. Myslím, že jejich recepty jsou makrobiotické, proč myslíš, že ne? Možná, že slovo makrobiotika někteří špatně přijímají, tak si to udělaly takhle.
Jarka
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 09. Prosinec, 2013, 11:47:15 »

Ahoj Kamčítko, Iren a ostatní,
Kančítko, psala jsi, že sháníš alternativu ke koblihám. podívej se do kuchařky paní Chourové. Koblihy nebo vdlečky str. 258. Má tam dost moučníků, určitě si vybereš. Ty palačinky a kváskový chléb, jak psala Veru, tak střídej, jednou to napař, jednou upeč, střídej různé pomazánky.
Iren, ty pribiňáčky, o kterých jsi psala, tak možná by se to dalo udělat taky nějak.
Lenka má na svých stránkách recept 141 Oplatky se sladovou náplní, taky by se to dalo, myslím, že se dá vytvořit nepřeberně svačinek.
Dobrá přednáška o svačinách je od Zuzky Terešové v Prazev Sázavské, na dětskou makrobiotiku jsem se nedostala, ač bych ráda.
Jarka
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 10. Prosinec, 2013, 16:33:15 »

dvorjar: Ale samozřejmě, že ty recepty jsou makrobiotické. Jíme jinak je makrobiotický web, jeho chybou je, že se to stydí otevřeně říct.

Anebo -a doufám, že to není tahle možnost- to není stud, ale záměr, protože jak jsi správně napsala- slovo makrobiotika někteří špatně přijímají a tak to nebudeme hned narovinu hlásat, abychom neodradily potenciální zákazníky a náš byznys se nezpomalil. 
Zaznamenáno
Kamčítko
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 08. Duben, 2014, 21:18:15 »

LT: Já tam členství předplacené nemám, zajímalo by mě ale moc, co se v tom článku píše. Nebyla bys tak hodná a nemohla bys nám říci, proč se nedoporučují pufované a extrudované výrobky? Právě řeším, jestli mám dát malé ty jáhelné pufované kličky, ale platit kvůli této odpovědi 1500 se mi nechce Sad Moc bys mi tím pomohla v rozhodování. Děkuji.
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 20. Květen, 2014, 18:20:43 »

Pokud vládnete angličtinou a chcete přímý zdroj, který na Jíme jinak posloužil jako částečný podklad pro překlad ke článku o extrudovaných výrobcích, tak kouknětě sem:

http://www.foodmatters.tv/articles-1/dirty-secrets-of-the-food-processing-industry

Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení