Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Jaké máslo do cukroví  (Přečteno 1784 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 15. Prosinec, 2013, 17:23:17 »

Ahoj,
co dáváte na spojení do cukroví? D. Lužná používá i Heru  nebo slunečnicový tuk. Já jsem koupila slunečnicový margarín, ale nevím, zda sůl do cukroví ano či ne. Koupila jsem rýžové chlebíčky, rozlámala je, že zkusím nepečené kuličky z nich obalené v kokosu. Chlebíčky, tři lžíce mirinu, skoro celé máslo a několik lžic sladu. Je to spojené v těsto, ale s tou solí, zda ji tam dát či ne, to nevím.
Prohlížela jsem od Dáši recepty a sůl nemá v těchto receptech:
Kokosové rohlíčky
Laskonky - v receptu na těsto sůl není, v krému ano.
U nepečeného cukroví v receptech není sůl vůbec uvedena. Je v jediném receptu a tím jsou Špalky ze sušeného ovoce.
Pro začátečníky to může být matoucí kam sůl dát a kam ne a když ne, tak proč.
Vím, že sůl by se měla provařit, nedávat jido studených jídel. Tak to může být jeden důvod, proč není v nepečených receptech.  Jinak nevím, zatím nemám možnost se jí zeptat, tak zkouším, zda to tady někdo blíže zkoumal. Vzpoměla jsem si na to se svým pokusem o ty kuličky. Zatím mám těsto a nic jsem z toho nedělala, ani nevím, zda to vůbec bude k jídlu bez té soli. U Lenky Rojíkové jsem viděla spoustu nepečených kuliček, základem jsou vařené jáhly, tak tam je to jasné, ale  co jsem udělala já, to vůbec nevím.
Jarka
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 16. Prosinec, 2013, 15:28:36 »

Ahoj,
tak jak to nakonec dopadlo?
Následovně:
Polévka vločková byla k obědu. Mamka vařila vločky už večer, ale zhoustlo to, tudíž tedy v polévce byly maličko hrudky, ale nevadí. Potom jsem řekla, že ten zbytek nějak rozvařím a dál se uvidí.  Vařila jsem vločky, ale nestopovala jsem to - tak 10 munut. Ale to bylo jen to znovu rozvařit, aby to pustilo šlen. Vařené už jednou byly. No a pak jem je vypnula, počkala chvíli, až šlen pustí, mamka ho slila do misky, vynesla chvíli vystydnout en a pak mi ho trochu nalila do mísy s těstem. Mohu říci, že to skutečně poslouží jako vejce, jak při pečení s moukou, to nevím, možná by to šlo, já nemám s tím tu praxi, zkušenější třeba poradí. No a tak jsem to propracovala, mamka mi tam ještě jednou trochu přilila a pak jsem to uhnětla v kouli a užt pak z toho kuličky šly - huráááá! Musí se pracovat rychle, rozpouští se tuk při dlouhém hnětení. No a pak obalit v kokosu a je to. Je to v ledničce, doufám, že to ztuhne. Chutnala jsem to ještě rozdrobené to těsto, sůl tomu nechybí, slunečnicové máslo j slané, ale normální běžně se stravujícím lidem to asi chutnat nebud. Kokos  je lepší opražit na pánvi, líp mi chutná, to samé s ořechy, mandlemi,  a semínky, tolik variant jsem samozřejmě nezkoušela, ale když mi chutná ten kokos opražený, tak i ostatní jmenované suroviny budou dobré.
Takže tolik konec těsta, které mi nahnalo strach.
No začátky.
Rýžové chlebíčky ale na to nejsou moc vhodné, příště bych mohla vyzkoušet kukuřičné. Vzpoměla jsem si na svoji nevidomou kamarádku, která to dělala - já s ní - z dortových oplatek. Popíšu to asi tak: Jak je normální sušenka tatranka, tak ty povrchy, bez toho krému se používá. Tyto dortové oplatky jsme koupily v Globusu. No a ty jdou lehce podrtit - já drtila v dlani, byl to šrot - tak to šlo dobře zpracovat. Samozřejmě na přání kamarádky  jsme tam dávaly nezdravé potraviny - cukr, vejce. Ale ty rýžové chlebíčky jsou něčím zalité nebo jak to říct, jsou tam kousky a ty odpadnou.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení