Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Plánujeme miminko...  (Přečteno 2157 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
happy.lenulka
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 10. Únor, 2014, 20:33:32 »

Ahoj,
s manželem se docela dost začínáme bavit o miminku. Mám pročtenou Průchovou, Lužnou, Strnadelovou, Kushiho, a další... Začali jsme před cca půl rokem očistou těla. Nejím zcela makrobioticky, ale oproti dvoum třem let zpátky nejím žádné maso (z etických a zdravotních důvodů), mléčné výrobky minimálně, pečivo minimálně a když už tak kváskové, cukr jen sporadicky (spíše když např. jsou narozeniny a dostanu např. dort), ... snažím se jíst co nejvíce jen obiloviny, luštěniny a hodně zeleniny, ovoce málo, když už tak jen naše. Celkově se snažím jíst sezónně a lokálně, takže tropické ovoce atd. u mě nenajdete...

mám trochu oslabené ledviny, jinak na sobě nepozoruju žádné zdravotní problémy

HA jsem vysadila před rokem a čtvrt

Chtěla bych vědět čeho se úplně vyvarovat a naopak co zase jíst více, aby se v případě otěhotnění miminko mělo dobře :-)

za jakékoliv rady, tipy, triky děkuji...

Zaznamenáno
happy.lenulka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 03. Březen, 2014, 21:25:50 »

jak je to s tou kyselinou listovou?
-- je plně dostačující jíst hodně a pestře zeleninu, obiloviny, klíčky? Jsem dost proti jakýmkoliv umělým doplňkům...

jód
-- v jaké podobě ho přijímat, když jsem vegetarián?

vegetariánství
-- na co si dát v době těhotenství pozor?

Díky :-)
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 04. Březen, 2014, 07:57:24 »

Ahoj happy.lenulko,
do vegetariánství moc nevidím, protože to nedělám.
Jód je v mořských řasách, listovou zeleninu určitě k jídlu přidávej. Hodně se dočteš i v Zrnění, to platí i pro ostatní. Pokud nejíš ryby, dávala bych luštěniny, tofu, tempeh, možná sem tam vajíčko, to je živočišná bílkovina, pozor nekombinovat na jednom talíři  rostlinnou a živočišnou bílkovinu.
Jarka
Zaznamenáno
Katus
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 04. Březen, 2014, 10:21:03 »

Ahoj lenulko,

Já jsem zacala brat kyselinu listovou, kdyz uz jsem byla asi mesic tehotna, a to ne uplne pravidelne kazdy den. Spis jen proto abych mela klidne svedomi, mela jsem tou dobou taky problemy s nechutenstvim, a ze spousty MB jidel se mi delalo zle, vcetne zeleniny, na varenou brokolici jsem se nemohla ani podivat:-) Nevim, jestli to mohla být nejaka vedlejsi reakce, ale tou dobou, co jsem to brala, se mi udelala po celem tele vyrazka, cervené fleky, a hrozne to svedelo, tak jsem brat prestala a vyrazka pomalu zmizela...
Od ty doby, ted jsem v 27.tt, jsem uz nic nebrala, i kdyz mi na vysetreni primo naridily brat doplnek z jódu, k.listovy a B12. Doktorum rikam, ze to beru, aby me nechali na pokoji.
Jinak ten jód, jak rika Jarka, je hodne v morskych rasach nebo rybach. Myslim, ze i v nerafinované morske soli by mel byt, ale to si nejsem moc jista.
S vegetarianstvim v tehotenstvim ti neporadim, ja ryby prece jenom jim... a nechci moc strasit, ale co jsem tak pátrala po internetu, vypada to, ze v tehotenstvi neni telo schopny vyuzit svoje zasoby B12 a proto by mel byt tento vitamin dodavan v potrave:-( No snad se ti ozve nekdo, kdo ma s vegetarianstvim v tehotenstvi vetsi zkusenosti:-)
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 04. Březen, 2014, 14:55:48 »

Ahoj,
o každém směru je potřeba si něco přečíst. Lenulko, nevím, jak jsi sem k nám makrobiotikům přišla, četla jsem sice vlákno vegetariánství x makrobiotika, musíš si to tady najít, ale jsou to trochu odlišné směry. Dala jsem do vlákna článek, měl by být o B12. Jinak si můžeš koupit Zrnění, ale je to spíš MB časopis. Možná by ses měla poohlédnout po někom, kdo jí jako ty.
Přeju hodně štěstí.
Jarka
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 10. Březen, 2014, 17:53:06 »

happy.lenulka: Myslím, že není problém jíst MB a být zároveň vegetarián, nebo vegan a myslím, že takových lidí je spousta. Patřím mezi ně, protože z MB vycházím a maso nejím, vlastně ani jiné věci živočišného původu. Vyjímečně sním něco, kde je sýr, ale to je opravdu výjimka, když ochutnám něco od druhých, sám to při vaření nepoužívám.

Přítelkyně to má podobně, i když občas jí sýry, nebo vajíčka a není jí proti mysli ani ryba. Včera jsem se jí ptal jestli během těhotenství jedla nějaké maso a nemohla si vzpomenout, takže asi ne. Od začátku těhotenství ignorovala různá doporučení doktorů, stravu s nimi vůbec neřešila a nakonec se rozhodla rodit doma a všechno proběhlo bez problémů.

Co jsem do toho měl možnost nahlédnout, tak jsem přesvědčen, že zásadní je, jak se budoucí maminka cítí a to jak fyzicky, tak hlavně psychicky. Bral bych rady od doktora, která tě má přečtenou a ví o tvém zdravotním stavu hodně, takových je, ale minimum, spíš se jedná o naprosté výjimky. Takže většina těch rad a doporučení je takový pelmel pro průměr. Ty pokud jíš, jak jíš, tak už z toho průměru značně vybočuješ a je pak otázkou, zda je brát všechny v potaz.

Kyselina listová- pokud konzumuješ pravidelně zeleninu, tak bych se tím vůbec nezabýval.

Jód- jak už bylo řečeno- mořské řasy a další přírodní zdroje, které najdeš na netu.

Sumasumárum- pokud neřešíš zásadní zdravotní problémy, tak se nenechej strašit a prožij těhotenství v klidu.

dvorjar: Nechápu proč radíš happy.lenulce, že je potřeba si o každém směru něco přečíst, když v prvním postu psala, že má nastudováno spoustu MB knih, no nic.
Zaznamenáno
happy.lenulka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 18. Březen, 2014, 23:11:13 »

jarko, děkuji. napsala jsem že nejím zcela makrobioticky a že jsem vegetarián, s tím že si občas dám sýr nebo vejce... ale to minimálně. nepochopila jsem moc, co jsi svými příspěvky chtěla říct.

Stravuji se podle většiny hodně zdravě, spíš jsem chtěla v tomto příspěvku poradit na co si spíše dát pozor ... jediný kdo to zřejmě pochopil, tak jak jsem to myslela, je pozorovatel  Grin

hlavně jsme ve fázi, kdy mimčo plánujeme, ale zatím na něm ani nepracujeme, chci prostě udělat vše pro to abych byla zdravá (i muž), abych udělala macimum pro to aby budpucí miminko bylo zdravé Wink

někde jsem četla že kyselinu listovou by ženy měly užívat před početím...
nastudovala jsem si, že kys. listová je hodně v listové zelenině, vlašských ořeších atd. tak se nyní tyto potraviny snažím jíst hojně... jód a železo získávám ppředevším z řas - snažím se denně sníst nějakou řasu a střídat je - wakame, kombu, dulse, nori,...

a nyní se snažím naučit snídat miso polévku Very Happy tak snad se dokopu
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení