Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Paraziti  (Přečteno 1952 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
myspule
Sr. Member
****
Příspěvků: 270


Zobrazit profil
1 0
« kdy: 18. Únor, 2014, 17:12:50 »

Musím se s Vámi podělit o nové zážitky - s hrůzou jsem zjistila, že někteří lidé považují to, že jejich děti mají často parazity - konkrétně roupy, za tak normální a běžnou věc jako je pro ně třeba i rýma.

Koukám na to s vyvalenýma očima... Co si o tomto tématu myslíte Vy?

Myšpule vykulená  Eek
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member
***
Příspěvků: 148


Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 18. Únor, 2014, 20:24:07 »

Ano, sleduji to u rodičů dětí bohužel i dospělích jedinců  kde lze prokazatelně diagnostikovat zátěže parazitální včetně jejich toxinů.

To je prča vykulená  Very Happy

Ahoj
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 18. Únor, 2014, 23:21:09 »

Ano, jev rozšířený a co vím, tak s tím mají problém i někteří makrouši. V knize Lék náš vezdejší je pár tipů, jak se parazitů zbavit viz například zmiňované roupy, ale údajně nic není 100%, zdá se totiž, že jakmile jsou jednou ve střevě, případně v krvi, tak odolávají například i delším půstům, utlumí rozmnožování a čekají na časy hojnosti, aby se zase mohli začít množit. Ve zmiňované knize se doporučuje například čaj z Korzické řasy, česnek, nejedení kromě syrové cibule a nevařené rýže atp.

Paraziti, ve zmiňovaném případě roupy, mohou mít neblahý vliv na zdravotní stav nejen pokud jde například o únavu, ale třeba i pokud jde o psychiku, nevrlost, podrážděnost atp. Co dělá parazitům dobře je například konzumace oleje, moučných jídel, jednoduchých cukrů obecně, ale zdá se, že na parazity je i makrobiotika krátká.

Nicméně je otázka, zda se jich lze 100% zbavit a u dětí je to o to horší, viz některé děti věčně prsty v puse, také přenos ze syrové zeleniny atp. je poměrně snadný. Je to také poměrně citlivá, intimní věc a málokdo má odvahu se s něčím podobným svěřovat, aby si lidi něco špatného nemysleli například o hygieně dotyčného atp.
Jak to tak bývá, určití lidé mají mimořádnou odolnost, imunitu vůči parazitům, osobně si myslím, že částečně je to otázka dobré genetické výbavy, řečeno po makrobioticku, dobré konstituce.
Setkávám se s tím, že lidé vyzkouší několik možností jak se parazitů zbavit od moderní medicíny až po různé alternativy a po několika neúspěších z dlouhodobého hlediska rezignují a přijmou to jako něco, s čím je třeba se naučit dlouhodobě žít a na co je třeba si zvyknout, že to tak prostě je.
« Poslední změna: 18. Únor, 2014, 23:41:32 od agarek » Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  
 
Skočit na:  Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení