Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: Neumim cerpat energii z obilovin  (Přečteno 5860 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
sparcoo
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 25. Únor, 2014, 10:13:53 »

Nevim cim to je ale proste pokud cerpam sacharidy pouze z obilovin (kuskus, jahly, ryze) sem strasne unaveny, bez energie, normalne se mi podlamuji kolena unavou a musim si dat bile pecivo nebo nejaky moucnik, bebe susenky.
Chci rici ze s chuti to nema nic spolecneho, sladke mam rad ale chut na nej tedy nemam (bonbony, cokolada mi vylozene prijdou preslazene a z cukru mam akorad ekzém). Podle ajurvedy sem Vata (Vitr), je mi 22, 182cm/68kg. Nejsem nijak extremne aktivni, denne cca pul hodinka sportu. Napriklad snidani mam ze 100g obilovin. Napadlo mne jestli nebude problem v traveni (na velkou chodim nepravidelne, vetsinou jednou za 3 dny).
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #1 kdy: 25. Únor, 2014, 18:53:29 »

Jak dlouho to delas? Znam nekolik makrousu (vcetne me), kteri az po letech jezeni zacali mit energie nadbytek nebo aspon tak akorat na nejakou rozumnou aktivitu.

Nejsem expert, ale asi kdybys zaradil vice bile ryze, bilych testovin, tak energie bude vice. Ale zas je otazka, jestli nejist porad lip, aby ses rychle procistil a nejak to obdobi bez energie preckat.

Ale obecne na dobre traveni jsou takove zaklady jako naprikald - dobre zvykat, kvasena zelenina kazdy den.

A neco mi rika, ze na energii by melo byt na taliri i nejake mnozstvi syrove zeleniny, salatu. Mozna i ovoce.

Nevim nakolik striktne to chces drzet. A na kolik to vykompenzujes nejakym pohybem.

Muzes klidne experimentovat s kombinaci celozrnna obilovina + bila ryze varene dohromady.
Zaznamenáno
jarda
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 25. Únor, 2014, 20:37:51 »

Napadlo mne jestli nebude problem v traveni (na velkou chodim nepravidelne, vetsinou jednou za 3 dny).
Ta stolice jednou za 3 dny je podle mne problém sám o sobě bez ohledu na to, jestli to má nebo nemá souvislost s tvým nedostatkem energie. Obvykle bývá způsobena nedostatkem vlákniny.
Zaznamenáno
sparcoo
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 25. Únor, 2014, 21:03:18 »

Vlakniny cca 50g denne.
Jidelnicek: Snidane 100g obilovin + med
Svacina: Syrova zelenina
Obed:   Obilovina 100g + bilkovina 100g (tofu, robi) / lustenina 150g
Svaca: Nic urciteho - vetsinou pecivo
Vecere: 200g bilkovin + varena zelenina

Zitra chci zkusit dat za cely den 1kg zeleniny, 100g lustenin, 200g tofu a 200g obilovin.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #4 kdy: 25. Únor, 2014, 21:40:22 »

Podle me jsi uplne mimo s bilkovinama.
Ale pocitam, ze toto ti nikdo nerozmluvi, protoze ses nejaky kulturista a bilkoviny adorujes.
Pokud nejsi kulturista, tak proc to do sebe tlacis?
A vubec... i kdybys byl kulturista, tak o co ti jde? Svaly nerostou bez takoveho mnozstvi bilkovin?
Ale zas psals, jak moc necvicis.. tak fakt nechapu o co ti s tema bilkovinama jde.

Mam pocit, ze velke mnozstvi bilkovin zatezuje telo pri jejich zpracovani, takze energie moc nedaji, oproti dobre pozvykanym obilovinam se zeleninou.

Ja bych se nedivil, ze nemam energii z polysacharidu, kdyz bych jich jedl v pomeru k bilkovinam takovou trochu.

Navic kombinace med a obilovina neni zrovna nejlepsi.

Zacni jist normalni makrobiotiku, pokud chces mit energii, toto je moje rada Smiley

Tzn. obilovina + zelenina a male mnozstvi lustenin
« Poslední změna: 25. Únor, 2014, 21:44:28 od neon » Zaznamenáno
jarda
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 25. Únor, 2014, 23:07:53 »

Nevypadá to, že by jsi měl nějak extra málo vlákniny, takže by to chtělo spíš podrobné vyšetření u někoho zabývajícího se MB či celostní medicínou. Jinak souhlasím s neonem, že máš moc bílkovin. Pokud nejsi vrcholový sportovec nebo fyzicky pracující člověk (a to asi podle tvého popisu nejsi), mělo by ti stačit 1g bílkovin na každý kg tvé hmotnosti denně.
Zaznamenáno
sparcoo
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 26. Únor, 2014, 07:23:19 »

Takze pridat vice obilovin na ukor bilkovin? Ted drzim sacharidy nekde kolem 250g a enerigii kolem 7500kj (coz podle tabulek je asi malo). Vim ze makrobiotika se neridi pocty ale pocity, ovsem ja jsem takovy typ cloveka, co to musi mit spocitane.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #7 kdy: 26. Únor, 2014, 08:33:08 »

Naopak, makrobiotika se velice ridi pocty. Meni se to podle rocniho obdobi, ale hruby nastrel je porad nekde kolem techto hodnot:
50% obilovin
5-10 % polivka
25-30% zelenina
5-10% lusteniny

Bilkovin nemusis mit nejak extra moc, ani kdyby jsi byl profi sportovec.

Nakonec jsem aktualizoval tuto stránku
Mrkni se na body 1 - 17 (jsou tam nejenom ty pomery potravin, ale celkove co delat, abys byl fit a mel plno energie)
« Poslední změna: 26. Únor, 2014, 08:38:09 od neon » Zaznamenáno
sparcoo
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #8 kdy: 26. Únor, 2014, 09:56:51 »

Jdu na to. Jinak mate pravdu jsou ve mne zakoreneny jeste navyky z obdobi kdy jsem cvicil. Momentalne mam v haji koleno a potrebuji stravu, po ktere mi bude fajn, nebudu telo zatezovat a take bych nerad pribral.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 26. Únor, 2014, 11:54:07 »

Ahoj sparcoo,
mě napadá, že tělo ještě neumí využít sacharidy z obilí, když jsi předtím jedl normální stravu.
Jarka
Zaznamenáno
sparcoo
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 26. Únor, 2014, 13:10:58 »

Asi mate pravdu. Jak treba vypada vase jidlo behem dne? Myslim mnozstvi.

Predevcirem se mi jeste k tomu blokla hrudni pater, takze sem strasne nervni.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #11 kdy: 26. Únor, 2014, 13:16:59 »

Vůbec přesně netuším, zhruba to tipuju na 400g obilovin (v různých podobách), 200g zeleniny a 100g luštěnin.
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #12 kdy: 28. Únor, 2014, 19:28:35 »

není moc času, ale
(jak už to tu je napsáno)

ta zácpa to je problém

jez víc vařenou zeleninu. různé kombinace
(např. mrkev ,petržel+zelí) a vař tak 10min. myšlenka je, aby tam byl kromě jiného objem, voda a bylo to ještě zásadité.
no a množství = o něco méně (objemově) než toho vařeného obilí.

a zase, to obilí bys měl uvařit dobře (voda+čas+případně namáčet) a jíst i kroupy (mají v sobě víc bílkovin) a oves (má v sobě olej)

no a plus ještě. udělej na záčátku nějaký mezistupeň, nedělej to stopro. navíc nevíš, co to stopro vlastně je

tu syrovou zeleninu jen trochu

zbytek kdyžtak příště

s někým si to prober, to je dobrá rada.
Zaznamenáno
sparcoo
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #13 kdy: 13. Březen, 2014, 13:51:27 »

Tak musim rict ze se vse k lepsimu obratilo. Jim vice obilovin, mene bilkovin. Dnes se mi povedlo snad prvni mb jidlo, ktere melo i chut a docela to i vypadalo - http://s28.postimg.org/qjvunga7x/P3130090.jpg
Zazivani se take zlepsilo. Tesim se ze o vikendu vyzkousim nove veci. Kroupovy nakyp, ryzove koule, ryzove nudle.

Dneska:

Snidane - kapustova polevka, pohankova kase
Obed - jahly varene s cibulkou a mrkvi, povarene tofu se soj. omackou a list bileho zeli (kvasenou zeleninu mam pouze jako koupene kys. zeli).
Vecere - jeste uvidíme ale nejspis neco s cuketou

Jinak varim z knizky: RADOST ZE ZDRAVYCH DETI.

Btw. Co rasy? Ja je tedy zatim nikdy nemel a priznam se ze mne to ani nijak nelaka.
Take mam problem s kousanim, projet kazde sousto +- 50x se mi proste nedari a to i pri maximalnim soustredeni na kousani Very Happy
Jeste otazecka. Kompletni jidlo (tedy obilovina, lustenina, zelenina syrova, varena a kvasena) staci mit denne jednou? Nebo se mam snazit co nejvice jidel mit kompletnich?
Take mam uz srovnana zada (4 obratle a vsechny zebra, vcetne ramne) a zacal sem cvicit 5 tibetanu. Cvicite je zde take nekdo?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #14 kdy: 13. Březen, 2014, 17:10:17 »

Super ze to vnimas tak pozitivne a jsou nejake uspechy, gratuluju Smiley

Hezke jidlo Smiley

Ale priste tam soupni jeste vic zeleniny a min bilkovin.
Chybi tam zelena barva a celkove vic zeleniny.. ale pises, ze jsi mel k tomu nejaky salat, tak ok.

Jen tak obecne odpovidam i na tu otazku, jestli mit kazdy talir vyvazeny - tak ano, je to lepsi. Aby se zachovaval pomer kyselin/zasad.
Kdyz budes jist samotne obiloviny, s tim, ze zeleninu snis treba ve vetsim mnozstvi pozdej, tak to neni ono, treba z hlediska toho prekyseleni.

Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení