Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Nejkrásnější místa Slovinska - 19. - 26. červen 2014  (Přečteno 1918 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Duhový koník
Newbie
*
Příspěvků: 10Zobrazit profil
1 0
« kdy: 15. Duben, 2014, 11:32:10 »

NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA SLOVINSKA

19. - 26. červen 2014

Poznejte malebná místa Slovinska se zkušeným průvodcem Honzou Jíchou.
moře, přístavy, klášter, kostely, hrady, jeskyně, hory, jezera

Vydáte se na dobrodružnou výpravu a prohlédnete si slovinské pobřeží včetně přístavů Koper a Piran, některé z nejznámějších jeskyní (Škocjanské, Postojenské), opevněný kostel Hrastovlje, hřebčín Lipica, Predjamski grad. Celý den se budete moci procházet hlavním městem Lublaní, koncem zájezdu navštívíte známá alpská jezera Bohinj a Bled a budete moci i vystoupat na nejvyšší horu Slovinska Triglav.
Doprava:   moderním klimatizovaným autobusem. Odjezd 19. 6. v 8 h ráno z Prahy od Hlavního nádraží, příjezd 26. 6. ve večerních hodinách do Prahy. Zastávky cestou jsou možné v Písku, Českých Budějovicích, Dolním Dvořišti.
Ubytování:   v kempech ve vlastních stanech. Během cesty budete přespávat ve 3 kempech.
Strava:      makrobiotická, vegetariánská; formou polopenze (snídaně a večeře). Stravování během dne je ve vlastní režii. Můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat slovinskou kuchyni.
Cena:      6.490,- Kč při úhradě zálohy do 30. 4. a 6.990,- Kč při úhradě zálohy po 1. 5. Záloha je 3.000,- Kč. Doplatek je k úhradě do 10. 6. 2014. V ceně je zahrnuto: doprava autobusem, 7 x kemp, polopenze, průvodce, pojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK.
Informace a rezervace zájezdu na: info@duhovykonik.cz, www.duhovykonik.cz, tel.: 602558972
facebook: Duhový koník

   
« Poslední změna: 15. Duben, 2014, 11:39:26 od neon » Zaznamenáno

V harmonii s přírodou, v harmonii s člověkem .....
www.duhovykonik.cz info@duhovykonik.cz a najdete nás i na Facebooku!!!
Radek
Full Member
***
Příspěvků: 129


Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 29. Květen, 2014, 16:59:04 »

Takovej báječnej zájezd a musí být pro malý zájem zrušen ! Chápu ty,kdož nemůžou,ale vidím,že jsme fakt prapodivnej necestovatelskej národ v pupíku Evropy bez moře a krásných velehor,přesto cestovní barbaři! Nepodívat se za dobrou cenu ani za humna,kam se tak málo jezdí. SLOVINCI jsou nám z celého Balkánu i BYTOSTNĚ NEJBLIŽŠÍ. Jó, to asi ta naše povaha česká...  Cry   
Zaznamenáno
kozlík
Host
3 0
« Odpověď #2 kdy: 30. Květen, 2014, 15:08:11 »

U nás je tak krásně, řada lidí cestuje s rodinama autem na své individuální dovolené, nemálo rodin se potýká s finanční krizí, která nepřipouští žádné cestování, nabídka zajezdů je bohatá, ostatně troufám si tvrdit, že ač rád cestuji, tak že cestování je vlastně nemakrobiotické.  Wink

Osobně rád jezdím na dovolenou v srpnu. Letos dovolenou neplánuju, peníze chci dát do bydlení, což je fyziologická potřeba vyšší, než někde cestovat a pokud bych jel někam s rodinou, tak vlastním autem tak jako většina lidí (manželka to tak ráda a já chci být především s ní) a klidně do Slovinska se svým mb jídlem. 

Když už generalizace, tak jsme na jednu stranu hodně svobodomyslní, neuznávající zákazy, možná až přespříliš viz kouření ve společných prostorech, málo tolerantní na druhou stranu, respektive xenofobní k něčemu odlišnému, jinému, a například slepě věřící lékařským autoritám.

Samostatně žijící člověk třicet plus, který pojede někam autobusem je v menšině v porovnání s milionem lidí, kteří každoročně nasednou s rodinama do auta a jedou do Chorvatska (klidně se zastaví ve Slovinsku) a na Slovensko. A když už alternativci, tak vyráží se svýma partama na hory, k moři, individuálně, po vlastních osách (vlakem, autobusem, stopem, na motorkách, na kole,  autem)

Nabídka je to jistě zajímavá, nicméně bohužel zájem o mb akce má dlouhodobější klesající tendenci, aby se pak zase mohl pochopitelně zvednout a zažívat nějakou dobu boom a stále dokola.

Poslední dobou se mi hnusí cokoliv, kde po mě chtějí jakékoliv prachy, můžu si koupit lecos, ale na to abych šel do přírody si nemusím nic kupovat, prostě vyrazím pěšky a jdu. Časem zpoplatní asi i to, jdeš do lesa Řáholce, zaplať pětikilo, pokud ho projdeš celý, tři kila do půlky, kilo na okraj....
Nakoupit základní suroviny, jídlo si udělat na cestě, viz plynový vařič a cestovat alternativně co nejlevněji, klidně po vlastní ose. A když je plné auto a cena se dělí například 4 lidma, spotřeba průměrná do 6 litrů (5 - 6), tak není o čem, všechno sebou a procestovali jsme loni půlku Chorvatska, celou Istrii například a to vzrůšo někam večer dojet, hledat ubytování, pak se jít  vykoupat, zaplavat si, jen tak se natáhnout veňku na matračku, přikrýt dekou, poslouchat cvrkot Cikád nebo co to je, usínat s pohledem na hvězdy, zdřímnout si, ráno do moře a pokud se nelíbí nebo se chce, tak zase dál.

Předloni Slovensko, Tatry, termály, zase s rodinou, čtyři v autě, jídlo mb sebou a pohoda. A cenově někde úplně jinde, za babku v přepočtu na čtyři osoby. Ubytko se dá všelijak dohodnout na místě, pokud je dobrodružnější povaha jako třeba já, pro toho kdo má rád jistoty, tak dopředu přes web.

Udělej to jednoduše, pokud chceš jet, určitě se přihlásilo třeba pět lidí, vyhoďte autobus, naplánujte si cestu, domluvte se spolu a vyražte autem, vlakem, stopem, autobusama linkovýma a je to.....
« Poslední změna: 30. Květen, 2014, 15:47:10 od kozlík » Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  
 
Skočit na:  Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení