Stran: 1 2 [3]
  Tisk  
Autor Téma: Únava a bez energie  (Přečteno 7965 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
veru
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #30 kdy: 19. Květen, 2014, 12:32:47 »

co me napada k te mozne hypoglykemii:
pricinou je zrejme nejaky velky stah (prilis jangova strava nebo i ruzne stresy apod.), slinivka nefunguje tak ja ma (prilis mnoho inzulinu a nasledny pokles cukru v krvi, muze se prozivat jako hlad, chut na sladke, tres, nizky tlak).
co muze pomoct: snizit ten puvodni stah - pokusit se snizit stres, relaxovat, pobyt v prirode - ne nejake cviceni, kde se moc prepinas, spis jen klidna prochazka, zhluboka dychat, pokusit se resit i problemy na emocionalni rovine.
se stravou - vice ji uvolnit, obzvlast ted pres leto. omezit papinak, vyradit vse pecene, chleba, zaradit kuskus, bulgur, polentu, testoviny, pridat bilou ryzi k celozrnne, snizit podil obili - jakoze treba 50 % zeleniny, zelene a lisovane salaty, zeleninu kratce blansirovanou, dostatek lustenin, tofu apod., mrkvova stava, naklicena seminka. uvarit si sladky zeleninovy vyvar (cibule, zeli, mrkev, dyne) a popijet kazdy den dopoledne a odpoledne, polivky. nejlepe jist tak aby kazde jidlo obsahovalo nejakou zeleninu, bilkovinu a seminka (vedle tech sacharidu). jist mensi porce, ale casteji (asi jako tech 5x denne jako jis ty), dobre kousat
potraviny podporujici slinivku: jahly, sladka kulata zelenina (dyne, cibule, zeli), cizrna, dusena jablka
Zaznamenáno
Lieli
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #31 kdy: 20. Květen, 2014, 19:38:07 »

Děkuju všem za tipy a rady, především torquiose. Když se na tím zamyslím, jsou tyto psychosomatické příčiny velmi pravděpodobné. Nezbývá nic jiného než na tom zapracovat, je ale v mém případě trochu začarovaný kruh.

K příspěvku od veru, myslím že moje strava se často naopak přiklání k jin, příčinou je tedy spíše stres. Rady určitě vezmu na vědomí.
Zaznamenáno
Lieli
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #32 kdy: 30. Květen, 2014, 14:28:23 »

Tak v poslední době mi bylo celkem fajn, srovnalo se mi i trávení (potom co jsem přestala jíst kvašenou zeleninu, asi se mi v ní množily i nějaké jiné bakterie Smiley). Až dnes zase hrůza, napíšu vám jídelníček: snídaně - kaše z ječných vloček a špald. bulguru (s sezam. olejem), černý sezam, půl hrušky, čtvrtina kedlubny, kousek mrkve, zelené
                svačina - 3 dom. cookies (ječné vločky, ovesné otruby, ořechy, sezam. olej, lněná sem., agáve sirup) a kousek mrkve, později jablko
                oběd - špald. bulgur, cizrnové placky (cizrna, mrkev, jáhlové vločky, sezam, koření), kedlubna, zelené
                2. svačina a večeře zatím ne
Cítím se slabá, unavená a trochu hladová ač jsem nesnědla méně než jindy.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #33 kdy: 30. Květen, 2014, 15:23:58 »

Z hlediska lehke stravitelnosti bych nemichala hrusku s kasi a zeleninou. Jablko by se taky nemelo michat s cookies, kdyz nemas dobre traveni, ty cookies travis min 2h, a to uz je pak cas spis na obed. Kdyz uz, tak bych jedla jablko samotne jako prvni (min 2h po snidani), a pak po min 30 min po tom jablku teprve ty cookies. Obed (i jine) tezko komentovat jen ze strucneho textu, fotka by byla lepsi (clovek by videl kolik ceho je, jak to vypada atd). Taky neni receno jak bylo co upraveno, nebo jestli je to syrove.

Vsechno taky nemusi byt jen z jidla, ale to uz se tu probralo (spanek, pohyb, pobyt venku, emocionalni stav).
Zaznamenáno

torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #34 kdy: 30. Květen, 2014, 15:32:08 »

No a ty cookies asi taky nejsou idealni svacina kdyz nemas traveni uplne v poradku. Kombinace vlocek, otrub a agave sirupu bude prekyselovat.
Zaznamenáno

Stran: 1 2 [3]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení