Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Turistika  (Přečteno 2531 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Radek
Full Member

Zobrazit profil Email
1 0
« kdy: 24. Duben, 2014, 01:56:00 »

Roll Eyes Byl zřízen spolek Makrobiotičtí Turisté , včera a dnes 24.4.2014 v Semilech.
Skratku má třeba MBT ( neobracet na mtb - mountain bike, není ani klub mb turistů,jelikož skratka by byla  kmb,což jsou 3 králové Smiley
Spolek makrobiotických turistů je vytvořen nejen pro potřeby přátel ze severovýchodních Čech, nýbrž všech.
Nabízí poznávání této krásné oblasti zeměkoule,která zahrnuje hlavně Český Ráj, hory Jizerské, Lužické, Krkonoše s Podkrkonoším, Orlické a   Máchův kraj... a následné kochání se v těchto. V těchto místech rád posloužím jako průvodce.
Vyjít si však můžeme kdekoliv v ČR i jinde, když se domluvíme.
Po jiných místech se rád nechám provést nebo trasu nastuduju. Návrh je,že by mohl vést ten,kdo trasu navrhne nebo tu oblast zná.
Jinak spolek MBT nemá náčelníka, jsme si rovni a je neziskový. Získat však může každý báječné zážitky!
Zúčastnit se turistických výletů může každý makrobiotik i nemakrobiotik. JEDINÁ PODMÍNKA je,aby rád chodil do přírody. Můžeme i na kolech. (Staví se pár cyklostezek a je otevřena nová cesta Greenway Jizera.)
Na způsobu dopravy do putovních míst se domluvíme podle počtu zájemců. Blíže neurčený počet nás můžu ubytovat u mě doma či v chatičce.
Vyrážet můžeme nejspíš o sobotách nebo nedělích ( a o dovolené). Hlaste se na soukromé adrese nebo tady,co nejdřív. Už jsme podnikli výlet na Hrubé Skále a k podtroseckým rybníkům...
Příští výlet může být třeba 18.nebo 24.května... Námět a přání na trasu vítám,jinak typy na parádní místa mám.
Spolek MBT se plánoval už 4 roky a nijak nenarušuje akce ostatních MB subjektů,naopak,jejich vandrů se rád účastní,jako samozřejmě zájezdu do Slovinska. 
- Nu, kde jste ještě v Č.Ráji nebo Jizerských Horách.... nebyli nebo co byste tady rádi viděli ? 
Mějte se fajn, Radek

« Poslední změna: 24. Duben, 2014, 01:58:24 od Radek » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #1 kdy: 24. Duben, 2014, 10:51:17 »

Tak toto se mi hodně líbí Radku Smiley
A kolik vás vlastně je?

V podstatě jsem poslední dny přemýšlel napsat na fórum ohledně něčeho podobného.
Zastesklo se mi po starých časech, kdy chvíli fungovaly "víkendovky" - voda, kolo, turistika.
Jsem přemýšlel jestli by nestálo za to, je obnovit...

Pak mě taky napadlo sehnat nějakou skupinku, která by ráda vyrazila na nějaký trek, na kole nebo autem do zahraničí, k moři, na hory.
Kdybyste tu někdo takový byl, tak pište - nebránil bych se vůbec složit na auto a někam se vydat (od norska až po řecko) Smiley

Z hlediska turistiky mám prochozený Zlínský a Olomoucký kraj.

Jinak miluju Vysoké Tatry a znám tam ubytování za 8 euro v rodinném domku, kousek od výchozích bodů. Tam rozhodně letos zajedu, možná se bude chtít někdo přidat?

Tak jsem zvědav, kolik lidí toto zaujme...
« Poslední změna: 24. Duben, 2014, 10:55:50 od neon » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 25. Duben, 2014, 19:33:27 »

Ahoj,
Kluci, to je paráda toto téma. Víkendovou i sjíždění vody jsem četla, musím říct, že číst postřehy zúčastněných bylo opravdu pěkné a bavila jsem se při tom, jako kdybych to i opravdu prožívala.
Já doufám, že pojedu na kola s nevidomými, pořádá to TJ Dukla a koná se to ve Stráži nad Nežárkou u nás na jihu. Strava ale neMB, což bude asi síla. Loni to bylo tak, že nám dali každý den k večeři brambory s něčím. Ten první den to bylo s rybou, tak jsem si řekla, no tak to vše sním, další den bude něco jiného. Nebylo a já jsem se začala živit ve světě – prostě, kde jsme byli a mohli jsme si zajít do restaurace, tak jsem si tam vždy něco dala, rýži, těstoviny, zelnou polévku, dokonce i segedín – hlavně ne brambory, kterých jsem měla až po krk. Když se rodiče ptali, jak bylo, řekla jsem dobře, jen jídlo bylo hrůza a děs. Tak jsem jim to řekla a mamka, že jsem to měla sníst, když jsem to měla zaplacené. Udělala bych to, ale já jsem prostě tohle jíst nemohla, bylo to na mě moc. Rohlíky jsem si na svačinu nebrala jako ostatní, to jsem počkala, až někam dojedeme.

Zaznamenáno
Radek
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 27. Květen, 2014, 21:40:06 »

Dobrý, Jaruš, to bylo teda dobrodružství !

Neone, předně se omlouvám, že píšu až teď. Nechodím sem denně, proto je fakt lepší i osobní e-mail. Díky za ohodnocení turistiky Smiley Tvé nápady se mi taky moc líbí. Tatry bych rád podniknul, byl jsem tam jen 2X kdysi. Případně i jinou cestu jak píšeš, s mořem,na kole nebo tak. Před delší dobou jsme s kamarádem z vojny chtěli jet na kole na Balaton ale sešlo s toho. Budeš-li o něčem přemýšlet,ozvi se.
Nás je málo zatím, takové jádro jsme 2 až 3..., když připočítáme příbuzné tak nás bylo 7. Ale od toho dubna jsme nikde nebyli. Pořád jsou nějaké MB akce.
Pěkný večer, zatím, Radek

Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 07. Červen, 2014, 11:55:30 »

Ráda se k vám někdy připojím. I když se hrabu dost pomalu.... Ale všude jezdí i autobusy, že jo?  Grin

Myšpule
Zaznamenáno
Radek
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 08. Červen, 2014, 20:29:01 »

Výborně. Všude právě nejezdí, nebo ne o víkendu, ale naplánuje se to tak, aby se to zvládlo. V tomhle teple nejspíš kolem nějakého rybníka.

Zaznamenáno
Radek
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 02. Květen, 2015, 11:00:28 »

Ahoj, tak myslím, že můžeme turistiku zase v květnu obnovit. Rád by někdo do Českého ráje nebo blízkých hor?
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení