Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: první snahy o jídelníček  (Přečteno 3943 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Markiii
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 04. Květen, 2014, 20:06:09 »

Ahoj ahoj! Chci se zeptat na nazor jiz zkusenejsich makrobiotiku Wink zacinam pomalu s varenim a je to dost fuska si to vsechno rozvrhnout ale moc me to bavi, jen bych se chtela zeptat, jestli byl muj dnesni jidelnicek aspon trochu podle MB Smiley feedback se vzdycky hodi, kor pro zacatecniky Wink
mela jsem: snidane - jen par kousku lehce uvarene mrkve a brokolice, syrovy kvetak (kolem pul desate, pred treninkem), obed (12:30) - lusteninova polevka, ryze, kvetak, pickles, vecere (18h)- obilne smazene placicky (jahly a ryze) s hummusem, salatem a zelim, opet malicko pickles....a po obede i po veceri malicko uzobnuti susenych bio merunek pak sladky jeste uplne neovladam Very Happy...
moc diky za vase rady a kritiku Wink
« Poslední změna: 04. Květen, 2014, 21:28:16 od Markiii » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 04. Květen, 2014, 21:17:22 »

Ahoj,
K snídani žádná kaše, to ti stačila jen ta zelenina?
Jarka

Zaznamenáno
Markiii
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 04. Květen, 2014, 21:25:27 »

no stačila protože jsem se nechtěla narvat před tréninkem a zase ráno jsem hlad neměla....takže takovej kompromis Wink
« Poslední změna: 04. Květen, 2014, 22:16:05 od Markiii » Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #3 kdy: 05. Květen, 2014, 07:29:20 »

Markiii: Souhasím s dvorjar, pouhá zelenina na snídani mi taky přijde málo.

Snídaně je jedno z nejdůležitějších jídel dne a rozhodně bych ji nepodceňoval. Chápu ale, že jsi měla důvod, každý občas uděláme kompromis, když to aktuální situace vyžaduje. Kdybych nechtěl být plný před tréninkem zkusil bych dvě možnosti- posunout snídani na dřívější čas (pro mě osobně ne moc schůdné, obvykle taky snídám mezi 9-10.hod. a dřív bych do sebe nebyl schopen něco pojmout), nebo si udělat třeba polévku do které bych přidal nějaké obilniny, které mají sacharidy, aby tělo mělo z čeho brát a zároveň to není tak hutné jako kaše.

Dělám podobný kompromis jednou týdně, kdy mám od 19.hod trénink taiji quan a večeřím až po něm po 21.hod (což rozhodně není ideální), protože taky nechci jíst před ním a vzhledem k tomu, že obědvám později to neumím líp časově vyřešit, takže rozumím o co ti jde.

Jinak mi ten jídelníček nepřijde vůbec špatný, pošli sem okolkovanou žádost, někdo z místní rady starších to orazítkuje a neon ti vydá certifikát se značkou echt makrobiotické jídlo  Smiley
Zaznamenáno
Markiii
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 05. Květen, 2014, 14:21:34 »

haha diky Very Happy no proste se musime snazit delat to nejlepsi co muzeme podle vlastnich schopnosti, kdyz to nejde na 100% tak zkusit na 99% atd atd...Wink
dneska uz jsem zaradila do snidane jahly s rozinkami a boruvkami a mrkev vedle....a sla jsem potom na lehci trenink a problem nebyl Wink a k obedu miso polevka, s rejzi a zase salat a pickles...jinak misu jsem jeste nejak nedokazala prijit na chut Very Happy ale snazim se...
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 05. Květen, 2014, 14:33:04 »

Ahoj,
Pozor, jáhly s ovocem ne moc často, ale jinak fajn, já to taky takhle občas dělám, ta mrkev by to měla trochu vyvážit, to ovoce.  No paní Strnadelová by asi nadšená nebyla, jednou jsem se ptala paní Lužné, ta zase říkala, že občas kaše nasladko nevadí. Nevím ale, jestli myslela kaši s ovocem, či rozinkami, nebo jen se sladěnkou. Mimochodem, na Lyžovačce na Šumavě s Duhovým koníkem nám dělali na kaši sladkou omáčku, ale jak ji dělali, co do toho dali fakt nevím. Slad určitě, ale bylo to tak rozvařené, nemohu sloužit.
Ale moooooc dobré.
Jarka

Zaznamenáno
Markiii
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 05. Květen, 2014, 19:34:19 »

Jo to jsem taky cetla ze ovoce s obilovinami moc ne, ale pak jsem zase cetla ze kdyz uz obiloviny tak ze jahly jsou s ovocem nejprijatelnejsi Wink....a pani Strnadelova ma i mezi recepty sladky Jahelnik (taky je pravda ze s doporucenim ze velmi zridka)...ale zas je to milionkrat lepsi nez se narvat chlebicky nebo dortiky Wink...a pak taky se chci zeptat - kdyz kompletni talir staci jednou denne, zbyla dve jidla maji byt spise obiloviny a zelenina, nebo spise lusteniny, nebo to zalezi celkove na dni a situaci?
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 05. Květen, 2014, 20:47:50 »

Ahoj,
Ano, jáhly jsou s ovocem nejpřijatelnější, ale nemělo by to být moc často.
To je pravda, že je to lepší než chlebíčky.
Kompletní talíř, já bych řekla, že tak, jak to člověk stíhá, když nestihneš, tak se nestresovat. Bílkoviny mívám většinou spolu s obilovinou a zeleninou k obědu či večeři, ráno buď kaši z obilovin a zeleninu nebo taky někdy misopolévku, záleží jak kdy.
Jarka

Zaznamenáno
Markiii
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #8 kdy: 07. Květen, 2014, 12:17:34 »

Jasne, dekuju Wink a jeste jedna vec - taky vas na zacatku bolela pusa z toho zvykani? Very Happy ja jak jsem nebyla zvykla tak me paradne bolej panty...
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #9 kdy: 07. Květen, 2014, 16:10:21 »

Ano, bolela.. a i někdy, když přestanu na nějakou dobu a zase začnu, tak je to makačka a bolí Smiley
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 07. Květen, 2014, 19:38:28 »

Ahoj,
Já mám s kousání problém, nevydržím kousat tak dlouho, takže mě nějak moc nebolí, ale asi by mě taky bolela. Kousat každé sousto 200krát, tak to bych asi jedla hrozně dlouho.
Na přednášce nám říkala paní Vomáčková:
50krát pro radost
50krát pro ducha
50krát pro krásu
50krát pro zdraví.
Nevím, kde to četla či slyšela, nebo jí to někdo říkal, ale na jedné to říkala. Já jsem se tomu pak usmívala a říkala si, teda, to snad ani není možné.
Nebo taky – jídlo se má pít, voda se má kousat.
Prostě jídlo tak rozžvýkat, až z něj bude kašička, ne-li opravdu tekutina.
No pak ale z toho vyplývá, že žaludek nezpracovává velké kusy a pak nehltáme. Je pravda, jinde zuby nemáme, než v ústech.
Jarka

Zaznamenáno
Markiii
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 08. Květen, 2014, 19:53:57 »

Jo, tak to vazne nevim kde bych to nabrala Very Happy nekdy mam pocit ze uz po triceti tam nic nemam! kor kdyz clovek ji ty rejze a polenty apod....se syrovou zeleninou si to predstavit umim treba stokrat ale i to je moc...zase ale je pravda ze to cloveka zpomali a pak tak nehlta a nesni ve finale tolik coz je super...
jeste se chci zeptat - vzhledem k dulezitosti bilkovin ktery dostavame z aminokyselin z lustenin a obilnin na jednom taliri - staci kdyz nestiham nebo nemam zeleninu u sebe si dat k obedu treba rejzi s cockou a jednu mrkev a pak tu zeleninu dohnat na veceri az stihnu nakup? Ta rejze s cockou uz by mela zaridit ze se mi tech bilkovin dostane nebo ne?
diky Smiley
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #12 kdy: 08. Květen, 2014, 22:37:39 »

Ahoj,
Rýže s čočkou nebo i cizrnou je dobrá kombinace. Já myslím, že nevadí, když si dáš mrkev a k večeři bude zeleniny trochu více.
Jarka

Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #13 kdy: 07. Červen, 2014, 17:26:50 »

Ahoj Markuji,

Myslím, že můžeš to dělat tak, jak jsi to napsala, pokud nemáš zeleninu, tak si ji dát třeba k večeři. Na tom si myslím, že nic hrozného nebude.
Jarka

Zaznamenáno
Markiii
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 07. Červen, 2014, 21:46:24 »

Dobře, děkuju Smiley zatím se snažím a celkem to jde - našla jsem mandlové/rýžové mléko tak ho snídám s vločkami a vedle dušená zelenina a to mi 100% vyhovuje Wink ale těžko si zvykám na jídlo jen 3x denně....ale zase když jím víckrát tak sem mega plná protože přeci jenom MB je hodně bohatá nutričně....takže se vlastně tak nějak sama podkopávám Very Happy doufám, že se to nějak srovná časem no...
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení