Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Voda s citronem - vlastní zkušenost po 2 měsících  (Přečteno 1996 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
berinda
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 09. Květen, 2014, 10:35:30 »

Zdravím vás po delší době,

je to asi 20 let, co mi začaly problémy s periorální dermatitidou.
Od makrobiotiky jsem si slibovala, že se dermatitidy zbavím, začala jsem s ní před 5 lety - nestalo se.
Nyní se stravuji "klasicky"  (ale "zdravěji" než ostatní obyvatelstvo:-) , a jsou to 2 měsíce, co jsem se ze dne na den DERMATITIDY ZBAVILA! Namísto pití čajů během dne (přes litr) jsem začala pít vodu z kohoutku s nakrájeným citronem (+ částečně vymačkaným) (+ lístek máte a lístek meduňky)!
Mé tělo bylo zřejmě přetíženo čaji a tímto jsem mu odlehčila. Čaj si dávám ráno, když vstanu (tak půl litru než jdu do práce) a odpoledne když přijdu z práce tak hrníček (už se na něj těším).
K vodě s citronem mě "nasměrovala" Meduňka 3/2014 - téma - Léčivá síla vody a v den koupě časopisu - také účast na školení, kde jsem vypila džbán  naplněný vodou a citronem sama:-)

Možná můj příspěvek někomu z vás pomůže, písněte mi vlastní zkušenosti.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 09. Květen, 2014, 15:39:43 »

Ahoj Berindo, je divné, že by MB nepomohla, ale tak i tak je fajn, že ti pomohlo pití vody s citronem.
Jarka
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 09. Květen, 2014, 20:55:15 »

Ja vodo-citronuju uz leta. Ted premyslim, kdy jsem s tim zacala. Vim, ze to nastartovala knizka Jste to co, jite, od Gillian McKeith, ktera je v podstate o takove volnejsi Makrobiotice. Urcite jsem to delala uz v roce 2005, ne-li jeste o rok drive. To uz je dost let na to, abych udelala nejakou korelaci se zlepsenym zdravim. Navic jsem vyradila ruzne zateze, a to dost postupne. Marihuanu v roce 2007, maso a cigarety 2008, 90% mlecnych vyrobku kolem roku 2010, 90% cukru tak pred rokem a pul az dvema, a pak tu lepsi, tu znacne nedbalejsi MB od brezna minuleho roku.

Jednu vec muzu rict urcite, a to to, ze se mi zcela vycistila plet na hrudniku, kde se mi porad delaly bedary. Ale uz nevim presne kdy. Urcite ne pozdeji nez 2008. Tak tezko rict, jestli neco pomohlo vic, neco min. To koureni byl asi dost zavazny faktor. A emocionalni stav s tim jde ruku v ruce, nejsme jen fyzicke telo.
Zaznamenáno

Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení