Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Žvýkačky  (Přečteno 2544 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Viktorie
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 14. Květen, 2014, 10:24:33 »

Ahojte,
jak je to prosim vas se zvykackami? Asi nejsou zrovna vhodne pro MB, ze? Ja zvykam tak jednu, dve denne, kdyz mam hlad anebo mam divny pocit v ustech a nerada bych, aby vsichni okolo me v praci omdlivali Smiley Podle me je vzdy citit z ust, kdyz ma clovek hlad, i kdyz ji spravnou MB. Jak to mate vy? A jako nahrada za zvykacky me napadlo cumlani hrebicku, myslite, ze by nevadilo, kdybych si ho sem tam dala?
« Poslední změna: 14. Květen, 2014, 10:55:39 od neon » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 14. Květen, 2014, 10:55:26 »

Hrebicek mi přijde teda lepší jak žvýkačka. Ono v podstatě v takovém malém množství není nic uplná hrůza, pokud neřešíš nějaký vážný zdravotní problém. Prostě někdo třeba dlouhodobě používá v makrobiotice sušené obilné mléka (zajíc apod.) - ve kterých jsou taky všelijaké neideální věci. Tím chci říct, že pokud máš základ stravy (80-95% ?) v pohodě, tak by se tělo mělo pořád udržovat v lepším chodu. Já žvýkačky ze začátku neřešil a žvýkal jich i několik za den a pak mě to prostě přešlo.

A z úst by podle mě nemuselo zapáchat, i když je hlad. Ale vím co myslíš. Podle mě, když je dlouho organismus bez jídla, tak se teprve spustí to kvalitní čištění a jde to všelijak ven Smiley Ale já to již roky nemusím řešit vůbec ničím, i když mám hlad...
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 14. Květen, 2014, 16:42:36 »

Myslim ze nejhorsi vec ve zvykackach jsou umela sladidla. Co takhle rozzvykat listek maty?
Zaznamenáno

dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 07. Červen, 2014, 17:15:13 »

Ahoj,
Já moc žvýkačky nejím, jen když nějakou dostanu nabídnutou a to ještě bez cukru.
Jarka

Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #4 kdy: 08. Červen, 2014, 00:04:49 »

To, co tam davaji misto cukru je horsi nez cukr, takze tim si nepomuzes.
Zaznamenáno

dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 08. Červen, 2014, 10:11:13 »

Ahoj torquiose,
Prosím, tak napiš, co do žvýkaček dávají, jestli to vyčteš na obalu – nebo někdo jiný -, ať taky vím.
Jarka

Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #6 kdy: 09. Červen, 2014, 01:36:38 »

Sorbitol, xylitol, aspartam,mannitol z umělých sladidel. Dále je v běžných zvykackach několik dalších potenciálních karcinogenů, a to včetně toho, co je děla žvýkavými.
Zaznamenáno

torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #7 kdy: 09. Červen, 2014, 01:44:17 »

Xylitol, který se prodává ve zdravých výživách a je údajně "přírodní" (není a smrdí jak modurit), u mě i jiných po opakovaném požití začal vyvolávat křeče v břiše. Takže už bych se ho nedotkla.
Zaznamenáno

Tykev obecná
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 20. Červen, 2014, 22:56:18 »

Proč vlastně vznikly žvýkačky? Na vývojovém stupni člověku předchází kráva, kůň a tak - prostě tam někde hluboko v nás byla nepotlačitelná touha furt něco žvejkat, a tak vznikly továrny na žvýkačky. Domorodec žvýká trávu, moderní člověk 21. století žvýká žvýkačky nebo spíš chemii a makrobiotik žvýká obilí. Každý něco žvýká, je to logické.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 22. Červen, 2014, 11:43:50 »

Ahoj,
Tykvičko, dobrá úvaha a moc pěkná.
Jarka

Zaznamenáno
Janka
Newbie