Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Makrobiotická specifika a jejich vliv na zdraví - Václav Mervart, Plzeň 4.7.2014  (Přečteno 1627 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
ANO
Newbie
*
Příspěvků: 12


Zobrazit profil Email
1 0
« kdy: 18. Červen, 2014, 09:32:23 »

Srdečně zveme na přednášku Václava Mervarta, která se uskuteční v rámci festivalu MILUJ SVŮJ ŽIVOT v Plzni 4.7.2014 od 12.00 hod., areál SOU elektrotechnické, Vejprnická 56, Plzeň.

Dříve než začneme mluvit o potravinách, co jíst, co nejíst a proč, bychom si měli uvědomit v jakém prostředí žijeme a jak nás ovlivňuje. Žijeme na povrchu zeměkoule ovlivňováni kontrahující energií (jang) na straně jedné a uvolňující, expanzní energií (jin) na straně druhé. Tyto dvě složky vytvářejí energetické pole, které neovlivňuje jen nás, ale i rostliny, zvířata a všechny děje ve vesmíru, my jsme jeho součástí. Víme, že základem zdraví je harmonie těchto dvou energií v našem těle. V dnešním životě je stále více vlivů, které tuto harmonii narušují a naší snahou by měla být obrana spočívající zejména ve zdravém životním stylu. Zájem o zdravý životní styl by v nás neměly probudit až zdravotní problémy. Měli bychom sledovat co se kolem nás odehrává a snažit se alespoň v základní rovině porozumět našemu tělu, jak funguje, co potřebuje, co mu chybí a tak včas reagovat na jeho potřeby. Jednoduše řečeno, všechny případné problémy řešit v oblasti prevence. Pokud situaci řešíme již v souvislosti s různými nemocemi, je to vždy daleko komplikovanější, zdlouhavější. Prostě cesta ke zdraví je potom náročnější, ( i finančně) a ne každý ji je schopen úspěšně absolvovat.

Co v dnešní době negativně ovlivňuje naše zdraví :

Nestřídmá a jednotvárná strava, přejídání se, špatné stravovací návyky, nedostatek zdravého pohybu, toxická zátěž ať již různými parazity, těžkými kovy, chemickými látkami, stres, zloba, agrese, elektrosmog jejichž společným jmenovatelem je potom překyselení organizmu. Tím se dostáváme do začarovaného kruhu. Jak z něho ven ?

Zajistit zdravou homeostázu (vnitřní prostředí), je to základní podmínka pro nastolení a udržení zdraví. Pokud tento úkol splníme, vytvoříme tělu podmínky pro to aby se uzdravovalo samo, nebo lépe, aby vůbec neonemocnělo. Musíme si uvědomit, že nemoc je vlastně nedostatek zdraví. Víme, že tělo je nejlepším doktorem samo sobě, my mu musíme pouze vytvořit vhodné podmínky.

Zdravou homeostázu dosáhneme zejména odkyselením v několika krocích :

Pití alkalické vody, zásadotvornou dietu, uvolnění kyselin, chemikálií a těžkých kovů z kapilárního a lymfatického systému, buněčné a mezibuněnčné hmoty, důkladné navázání chemikálií a těžkých kovů a jejich odvod z těla přes střevo a kůži, zásadité koupele a zábaly, antiparazitární program, remineralizaci tkání vybranými alkalickými minerály a stopovými prvky.

I přes to, že se v posledních 20 - 30-ti letech nutriční hodnota potravin výrazně snížila, zůstává strava stále v nastolení, nebo udržení zdravé homeostázy na prvním místě. V některých případech si musíme pomoci kvalitními na přírodní bázi vyrobenými doplňky stravy.

Makrobiotickými specifiky také vhodně naši stravu doplníme, aniž bychom museli být věřícími makrobiotiky. Mezi tato specifika řadíme - mořské řasy, miso pasty, umeprodukty, slady, specifické čaje, přírodní sojové omáčky, přírodní octy, kořenové škroby, obiloviny a další.

Podrobnější informace nejen o těchto potravinách, ale i o problematice odkyselení, jejích úskalích a přínosech budeme diskutovat v rámci přednášky na akci "Miluj svůj život" v Plzni 4.7.2014.

Na shledání s vámi se těší Václav Mervart - jeden z průkopníků makrobiotiky, zakladatel firmy SUNFOOD VM s.r.o. a organizátor kurzů zdravého životního stylu.


Podrobný program celé akce najdete na www.ezotera.cz/ano

 
 
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  
 
Skočit na:  Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení