Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Návštěvnost stránek  (Přečteno 8408 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
majkl
Host
0 0
« kdy: 14. Duben, 2008, 16:59:11 »

Taky se vám zdá, že to tady s příchodem jara nějak ožilo?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 14. Duben, 2008, 18:35:14 »

Ono to tu ožilo už nějak před měsícem.. návštěvnost (ze statistik) o trošku stoupla, ale spíše jsme začali více psát a ne jenom číst.
Zaznamenáno
Cpt_Morgan
Full Member

419315231
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 15. Duben, 2008, 13:55:45 »

Dobrý den,
No já tady čerpám,čerpám fůru vědomostí,jsem úplny začátečník,ale po 4 měsících co se pokouším o Makrobiotiku,tak se cítím fakt úplně skvěle.Navíc jsem se zbavil i dost velkého zdravotního problému. A to mě úplně nakoplo,že na tom fakt něco je a tak si vařím denně různé dobroty a moc mě to šmakuje a navíc jsem za ty 4 měsíce zhubnul o 18 kilo!! Zatím mě to fakt moc baví,otázkou ještě je ,jak dlouho mi to vydrží.

Tak děkuji všem za všechny příspěvky,které jsou pro začítečníka opravdu hodně prospěšné. Very Happy
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #3 kdy: 15. Duben, 2008, 14:26:12 »

A tobě díky, že jsi napsal svoji pozitivní zkušenost.. já myslím, že tyhle zkušenosti jsou moc potřeba pro další lidi, kteří třeba s makrobiotikou váhají.

A jak dlouho ti to vydrží? No hlavně už na to nikdy nezapomeneš, tvoje tělo na to nezapomene a pokud budeš mít období nemakrobiotické, tak uvidíš sam jak silně se ti ty vzpomínky budou vracet.
A pokud budeš mít tendence ulítávat, tak to zkus řešit třeba i tady.
Makrobiotika nemá být o odpírání a vůle vydržet něco nejíst.
Když člověk umí dobře vařit, tak si chutě dokonale pokryje na jednoduchém makrobiotickém jídle.
Takže úlety si nevyčítat, ale hledat řešení jak si zdravě uspokojit svoje chutě.
A ulítáváme všichni, takže to nebrat jako nějakou osobní slabost.
To nepíšu jen pro tebe.. to píšu i pro sebe do budoucna Smiley
Zaznamenáno
lesou
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

281627078
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 15. Duben, 2008, 15:20:45 »

Ahoj,
Pro me tyto stranky byly prvni setkani s makrobiotikou Very Happy A poskytly mi dulezite poznani, ze lidi, kteri ji praktikuji, skutecne existuji a uplne normalne ziji Tongue Protoze jinak to pro nezasvecence muze cele pusobit dosti uchylne.. Kazdopadne ted uz jsem taky "vtazena" a i kdyz chvilemi polevuji a obcas ulitavam, vim, ze u toho zustanu Cool Grin Neone, diky za tyhle stranky a i vam vsem ostatnim za vase zkusenosti a inspiraci!
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 07. Květen, 2008, 18:27:01 »

souhlasim. tyto stranky jsou super kontakt se stejne smyslejicimi lidmi. pres tento web jsem potkala super kamarady. diky za to.  Very Happy
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 06. Prosinec, 2009, 15:56:01 »

chápu, že se sem nikdo nepřihlásil už 120 dní, přesto se ptám:
kde jste se klucí šmarjá narodili, že se zajímáte o makrobiotiku?jsem naprosto unešená, když muž napíše: uvažuji nad makrobiotikou..

u nás ve vesnici spíš platí:
správnej chlap má smrdět a když nesmrdí, tak má aspoň v kapse nosit hovno..

natož jíst něco jiného než klobásu a vepřoknedlozelo..i babička se za mě každej den modlí, abych byla v pořádku, když teda nic nesmím..
velice bych si přála, aby vás bylo víc a víc..
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 24. Únor, 2010, 21:15:47 »

Průběžně koukám, kolik lidí je online za den. No je to tady samej HOST. To asi nepřekonáme rekord z 07/2008, kdy bylo online 96 uživatelů.  Poslední dobou se to drží kolem třicítky. Smiley
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 24. Únor, 2010, 22:22:55 »

jo, a z toho bych tak tipla, ze pet az deset uzivatelu tu neco pise, ne jen cte. Nic proti ctoucim, ale neni to snad diskusni forum? Ja vim, ze ten, kdo mi odpovi, bude opet z te desitky lidi, o ktere mluvim, a ze to nema cenu to sem vlastne psat, takovy povzdech..
Ona uz je to takova tendence.. vsicni jen konzumujou (čtou, prohlíží...) a kdyz prijde na to vyjadrit se nebo prispet vlastnim nazorem (nebo snad jen rict "Ano, ja to tu ctu").. tak to hraji mrtvy brouky.
Pardon za postezovani si, ale prijdu ai skoro jak ve spionaznim prostredi.. a netyka se to jen tady fora, ale i facebooku, blogu a dalsich.. Je mi z toho tak nejak nanicovate.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #9 kdy: 25. Únor, 2010, 07:46:20 »

Citace
Je mi z toho tak nejak nanicovate

Mě taky, kdybych se nezjinoval poslední dobou, tak rýpu pořád Grin
Zaznamenáno
Honza#4
Host
0 0
« Odpověď #10 kdy: 25. Únor, 2010, 08:04:09 »

jo, a z toho bych tak tipla, ze pet az deset uzivatelu tu neco pise, ne jen cte. Nic proti ctoucim, ale neni to snad diskusni forum? Ja vim, ze ten, kdo mi odpovi, bude opet z te desitky lidi, o ktere mluvim, a ze to nema cenu to sem vlastne psat, takovy povzdech..
Ona uz je to takova tendence.. vsicni jen konzumujou (čtou, prohlíží...) a kdyz prijde na to vyjadrit se nebo prispet vlastnim nazorem (nebo snad jen rict "Ano, ja to tu ctu").. tak to hraji mrtvy brouky.
Pardon za postezovani si, ale prijdu ai skoro jak ve spionaznim prostredi.. a netyka se to jen tady fora, ale i facebooku, blogu a dalsich.. Je mi z toho tak nejak nanicovate.

No a má snad smysl psát tady zbytečné příspěvky typu "Přečetl jsem si příspěvek xy a mám podobný názor"? Potom by se příspěvky, ve kterých je něco zajímavého nebo přínosného pro ostatní, ztrácely v záplavě zbytečných a nicneříkajících příspěvků výše uvedeného nebo podobného typu. To mi přijde lepší, když tu bude méně příspěvků se smysluplným obsahem, než mraky příspěvků o ničem. Navíc, proč bych se měl přihlašovat, když jenom čtu? Přihlásím se až ve chvíli, kdy se rozhodnu na nějaký příspěvek reagovat.

PS pro Neona: Já tedy vkládám citace jinak než v Tvé videolekci. Najedu na příspěvek, na který chci reagovat, kliknu na ikonu "Citovat", tím se mi mezi "quote a /quote" (pozn. musím to napsat bez závorek, jinak sem vložím nechtěně citaci obsahující jediné písmeno) vloží celý citovaný příspěvek a pokud je moc dlouhý, tak z něj něco odmažu, aby tam zůstaly pouze ty pasáže, na které reaguji.
« Poslední změna: 25. Únor, 2010, 08:24:23 od Honza#4 » Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #11 kdy: 25. Únor, 2010, 08:23:21 »

Jasně, taky možnost.

Psát jen když mám co říct nového. A ve velkém počtu případů svoji zkušenost říct může každý.
Většina diskuzí je zde totiž o zkušenosti, ne o definitivní radě - taková nakonec ani neexistuje a je potřeba vyhodnocovat osobní zkušenosti - člověk se musí prostě přepnout z konzumu a zapojit mozek a něco k tématu říct Wink
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 25. Únor, 2010, 08:39:20 »

Já myslím, že spoustu lidí má taky pocit, že nejsou dost zkušení makrobiotici, aby se cítili dostatečně fundovaně na to, aby radili. Já ten pocit mám často. Navíc se mi kdysi stalo, že když jsem jednou napsala svoji zkušenost s daným tématem, tak jsem dostala zpět reakci, která mě posadila na židli a já pak byla dlouho jen čtenářem.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #13 kdy: 25. Únor, 2010, 08:51:41 »

Nena: to je přesně ono, o čem tu pořád dokola mluvím - napsat sem právě proto, abych konečně zlomil ten strach v sobě, o tom, abych se přestal brát pořád tak vážně - je to zase jen další osobní škola a velice dobrá.

On ten důvod psaní má paradoxně největší smysl pro vás. Jen si to málokdo uvědomí.
Tím, že píšu, tak si musím ujasňovat spoustu věcí v sobě. Ono se to nezdá, člověk si v hlavě myslí svoje, ale ze své zkušenosti můžu na 100% tvrdit, že je to velký rozdíl. Když jsem měl hodně psavé období zde na fóru, tak jsem se v daném tématu nejvíce posunoval.

Vím, že by tohle mělo být vylepené někde tučně - je uplně jedno jak danému tématu rozumíte, jak si myslíte, že váš názor není dobrý - přestaňte se brát tak vážně a to, že vás někdo vyvede totálně z omylu je právě to nejúžasnější, čeho se vám mohlo dostat - získáte nový pohled v konfrontaci a budete na něj muset zareagovat, protože už jste ten kolotoč rozjeli - jasně, ono se člověku pak nechce, cítí se jako blbec před ostatníma na fóru - ale ti co tohle překousli, tak jsou už někde jinde - získávají svobodu nad světem, nad tím, že kašlu co si kdo myslí Wink

Tohle je ta zvrácená logika moderní doby - když vám někdo šáhne na váš názor, tak se stahujete - a přitom by se mělo oslavovat kritické myšlení, myšlení mimo běžné hranice, mimo stádovitost, objevování - nikdo nemá patent na rozum a makrobiotik už vůbec ne Smiley

Tohle fórum je ve velké míře o výměně zkušenosti, o ptaní se sebeblbějších dotazů a nakonec i o tom, naučit se komunikovat s ostatníma.

Ještě to zakončím taoistickou logikou:
Pouhé čtení není harmonické - je to jen jangová část.
Kdo chce být zdravý a zachovávat harmonii, musí také expandovat - jin - napsat.
Stejná logika platí pro všechno v životě a tato harmonie nás udržuje také fyzicky/psychicky zdravé - proto radím, pokud jen čtete.. bacha na to a radši nečtěte Grin pokud se přejídáte, tak nepřejídejte a pokud šetříte, tak utrácejte.. je to skryté ve všem - zlatá střední cesta.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #14 kdy: 25. Únor, 2010, 09:03:22 »

Ještě jeden nápad.

Tohle už je určitá forma duchovního cvičení, meditace - tohle doporučoval mimojiné Buddha:

Přestaňte se ztotožňovat se svýma názorama.
Ze ztotožňování pramení obrovská ztráta energie, neustále si musíte držet vlastní tvář, jednotné vystupování, neustále se obhajovat a nejhorší je, že nejde o obhajování před okolním světem, ale nejvíce energie dáváte do obhajování se sami před sebou, do udržování stálého sebepojetí, toho co si o sobě myslíte.

Když člověk pochopí, že není svůj názor, tak si nedělá hlavu z toho, že jeden den něco napsal, někdo ho setřel a on musí změnit názor - je to všechno pak nádherná hra, logického myšlení, akceptování ostatních pohledů a pokud jsou dobré, tak jsem hloupý, když je nezakomponuju lehce do svého vidění světa, když se jima neobohatím, když slepě lpím na starém, jen kvuli EGU, když z toho dělám vědu a cítím se dotčen jiným názorem.

Ego s náma pořád máva, bere energii a drží nás v této pasti - osobní sebedůležitosti a toho co si myslím a co si pomyslí ostatní o tom co si myslím - easy up with yourself! Grin
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení