Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: Návštěvnost stránek  (Přečteno 7678 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 25. Únor, 2010, 12:51:38 »

Hezky řečeno neone.

Neno, zkuseni nezkuseni, vsichni mirime vicemene tou stejnou cestou, takze treba pro ty uplne zacatecniky je mnohem povzbudivejsi videt, ze se v tom neplacaji sami, ze taky nekdo jiny resi problemy jako oni, ne treba tak "duchovne na vysi" jako nektere neonovy prispevky... Holt jsme kazdy na jine pricce, ale tehoz zebriku, myslim.
Navic neni to o radach, to bychom meli poradenske forum je to o tom si popovidat, sdilet.. diskutovat!

Honzo, jasně že nemusíš u každého prispevku odpovidat a tak to ani nebylo mysleno (nerikej, ze jsi to nepochopil:)) ale jsou treba lidi, ktere zajima ..co ja vim tema "kozi vyrobky" (dosad si cokoliv) - treba je zkusili/chteji zkusit/maji zkusenost...
A ti, ktere kozi vyrobky nezajimaji, tak tam ani nekliknou, cimz vyplyva, ze kazda poznamka, zkusenost, kousek toho, cos prozil nebo jak se na to divas treba pomuze tem se stejnym zajmem.

"Záplava zbytečných a nicneříkajících příspěvků" ... kdo to posoudí?
Možná nic neřeknou tobě, ale jiným jo. A kdyby ne, tak aspoň autorovi. A třeba nad tím můžete podebatit, vidíte-li to podobně (pochybuju, že 100% stejně, co se názorů týče).
A že tím zaplavíte fórum? A od čeho jiného to tu je? Od toho, aby čekalo jen na odborné a fundované rady? Pro ně se stačí objednat osobně k MB poradci..  Eek

Krom toho z tech diskusi, ktere se pote rozvinou se da leccos dozvedet, .. proc se teda limitovat na to, ze budu sedet pod rozcestnikem (treba to je rozcestnik zivota) a jen poslouchat mijejici poutniky o jejich cestach a ulickach, kterymi se vydali a kam je zavedly a jak se vratili nebo kam se dostali.. ale sama jim nic nerict, protoze "nejsem tolik zcestovala" ? Ale jdete!

Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 25. Únor, 2010, 12:59:52 »

Mě je jasný, že není nad osobní setkání makrobiotiků, kde se zážitky předají, všecko se probere, ukáže, atd.
Ale jsou tu třeba lidi (ano, tak například já), kteří holt žijí tisíc kilometrů daleko a tu možnost na setkání chodit nemají. A pro ně je fórum takové setkávací a debatovací místo. Jenže když je to tu samý čtoucí host, tak můžete mít chuť ke konverzaci sebevětší, ale bez reakcí na příspěvky se moc nepohnete. Sad
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #17 kdy: 25. Únor, 2010, 13:19:43 »

Pauli: copak ty si papala poslední dny? Si pěkně v ráži (v té správné z mého pohledu), hehe? Ubrání na jídle a přídání fyzické aktivity? Smiley
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #18 kdy: 25. Únor, 2010, 16:48:20 »

mě by to nebavilo..jen číst
povětšinou mám vždycky, co říct.
ale občas je to taková kravina, že se nakonec rozhodnu neodpovědět..
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #19 kdy: 25. Únor, 2010, 17:33:38 »

Neon: čtení /jin/, koukání na TV /jin/  x  běh /jang/, sekání dříví /jang/
           čtení (spíše pasivní záležitost) /jin/  x  psaní (aktivita-určitá práce) / j...? /

Tož, co ty na to? Případně přihoď nějaký slušnější zdroj ohledně toho, co je jang a co je jin. Neříkám, že v tom mám sám úplně jasno.

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #20 kdy: 25. Únor, 2010, 18:10:11 »

Z tvého pohledu souhlasím.
Ohsawa někde psal, že jinový člověk mluví, jangový píše.
Ale těch pohledů je samozřejmě více a já to bral z pohledu zachování rovnováhy intelektuálního/duchovního příjmu/výdeje.
To je ten "problém", že každý se na to může dívat jinak.

Můj pohled byl hodně inspirovaný tímto textem Kushiho.
Zmiňuje tam dost podobnou logiku expanze jin, jakožto rozdávání svých zkušeností, znalostí.

A hodit ti nějaký zdroj?
Sám asi víš, že na tohle se právě hledají zdroje těžko.. musíme je stvořit Wink

To tvoje rozdělení je určitě zajímavé, ale přijde mi, že řídit se životem z tohoto pohledu musí sklouznout k osobnímu vyvažování jinu/jangu.
Teď jsem četl, tak si půjdu zaběhat.. teď jsem se pohádal s přítelkyní, tak si zamedituju.
Bude se to motat moc jenom kolem mě a vyvažování sebe.
Ale když tam zapojím pohled Makroorganizmu, tak se to celé přesune.

Tohle mi přijde dost dobré téma.
Snažím se udělat si v tom víc jasno, vařím zatím z vody, ale tak nějak se mi to spojuje v tento pohled harmonie tělo/okolí a nejenom harmonie vlastního těla.
Více je o tom zde - http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,1256.0.html
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #21 kdy: 25. Únor, 2010, 18:20:15 »

Neone, ty mě dneska fakt bavíš (od "pobavit", ne od "zábavy")  Grin

Dobře, přiznávám se k jistému jangovému úletu předevčírem, ale s tou fyzickou aktivitou nemáš pravdu. Začala jsem zase poránu běhat, dlouhé procházky, kolo, .. připadá mi, že čím víc energie vydám, tím víc jí mám! Což mi mozek nebere, ale pocitově se mi tenhle můj naprosto převratný objev líbí.  Tongue Jen tak dál a houšť! Grin
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #22 kdy: 25. Únor, 2010, 18:33:13 »

Tohle jsem zažil už stokrát.. přijde mi už pomalu zákonitě, že pohyb má takový efekt Smiley a nebo jsme si něčím dost podobný a má efekt na takové lidi.
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #23 kdy: 01. Březen, 2010, 16:14:03 »

Neon: Dík za odkazy.
Jin/jang je "Základní princip" a docela mě zajímá. Problém je, že informace na které narážím jdou občas proti sobě (alespoň mi to tak přijde) a záleží zřejmě na tom jak se na tu popisovanou záležitost dívá ten, kdo ji popisuje. No, organizovat si podle něj život nemusíš (o tom jsem koneckonců nepsal) a i tak bude nakonec nějaké  rovnováhy dosaženo: ).

Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #24 kdy: 01. Březen, 2010, 16:23:23 »

Wl, v čem nejsou protijdoucí informace, v jakém oboru.
Tady se motáme v oboru nejvyššího "Řád vesmíru", o to víc zajímavého.
Nezbýva než si v tom dělat jasno.. jdi na to, please, každá duše dobrá.. málokdo se do toho studia pustí, málokdo na to má čas.. ale o čase to ani moc není, protože se dá spousta věcí vypozorovat v čemkoli, v každodenním životě.
Dospívám k názoru, že není zajímavější studium než tohle.. oni vážně podchytili fundamenty Života a převedli to omezeně do slov Smiley

Přijde mi, že k makrobiotice jsem šel od lesa a nedoceňoval Pravidla vesmíru, na které tak apeluje paní Průchová v každé knize, pořád jsem to odsouval jako méně podstatné na druhou/třetí kolej Smiley

Mimochodem, tak zatracovaní Zednáři si tyto pravidla předávali po staletí - dobře chápou jak jsou důležité.
To samé ale samozřejmě Védy, Toltékové.
Jen tu vypichuju Zednáře, ať na ně není pohlíženo jako na ty špatné - poněvadž tohle je obrovská konspirace proti nim - vzešlo z nich spousta dobrých i špatných lidí - ale tak je to všude.
« Poslední změna: 01. Březen, 2010, 16:26:23 od neon » Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #25 kdy: 03. Březen, 2010, 22:39:04 »

Ohsawa někde psal, že jinový člověk mluví, jangový píše.

Já to zase slyšel obráceně, tuším, že od J.P. Ve smyslu, že Ježíš byl jangovější a tak nepsal. Dává mi to víc logiku. V minulosti jsem býval jinovější a psal jsem vic. (nehodnotím psaní na pc, i když i to by se tam dalo asi taky zahrnout)
  Naopak jsem slyšel, že jangovější člověk se potřebuje více vymluvit a opět mi to tam víc zapadá. Pochopitelně v extrému stažený člověk toho ze sebe moc asi nevydá.
  Kdyby jsme to hodně rozpytvávali dalo by se do toho krásně zamotat. Jako že jangovější vyhledává více samotu. Jinovější by teoreticky mohl mít sklony k brebentění, ale na to bude potřeba jang, excitované uvolněné srdce (přehnaný smích, jin), ostych se slovně projevovat mezi lidmi jin nebo jang? Ostych spíš jin. Stah, neschopnost ze sebe vydat hlásku nebo nedostatek jangu se projevit? Možná jak u koho.
Zase by se dalo napsat, že jangovější člověk víc koná než mluví a naopak jinovější žvaní a skutek utek.
   Onehdy byl zajímavý odkaz, jak jste tam v angličtině v diskuzi řešili jin, jang, na severu, na poušti plus vliv stravy atd.
« Poslední změna: 03. Březen, 2010, 22:43:38 od agarek » Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #26 kdy: 03. Březen, 2010, 23:27:53 »

Nic proti diskusi a proti povzbuzování k přispívání troškama do mlejna tohoto fóra -
ale myslím si, že skutečně nemusí všichni za každou cenu ze sebe vychrlit všechno, co je momentálně na dané téma napadne. Anebo i jen proto, aby řeč tzv. nestála (mluvím obecně o mluvení).
Stejně jako si vybírám, co za vlákna a názory si pročtu od začátku až do konce, tak trochu koriguju, co sama kde řeknu a napíšu. Ale přitom je nutno uznat, že lidi to mají individuální a každý jsme v tom jiný - a je dobré se navzájem respektovat.

No, u mě je to zde na fóru hlavně otázka inspirace (kromě tedy i nejpádnějšího důvodu - kapacity a času na vysedávání u internetu). Reaguju jen tam, kde mě to osloví a pudí k odpovědi. Lidi to teda asi pudí různou silou. Nechme jim to a nekritizujme je za to.

Přijde mi, že je dneska všude záplava úplně všeho, všecko se na nás valí a útočí na naše smysly, dotírá a žádá si naši pozornost. Proč teda někde nezkusit více vyvažovat.

Podobně jako je dneska obecně děsná poptávka po autentičnosti a čenichání po detailech ze soukromí. Musíme opravdu vědět úplně všechno?

Proč toho lidi tolik chtějí (včetně - a zejména - informací)?

Potřebujeme tolik všeho? Není ten svět nějak moc zahuštěnej? Je tu prostor na skutečný prožitek a vlastní zkušenost?

Už jsem se od tématu odchýlila do obecné roviny.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení