Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Ovoce a makrobiotika  (Přečteno 1878 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Zuzana23
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 29. Srpen, 2014, 19:19:05 »

Milí příznivci makrobiotiky, moc Vás zdravím. Wink
Jsem v makrobiotice na úplném začátku a není mi zatím příliš jasné, co makrobiotika a ovoce. Pochopila jsem, že tropické plody nejsou z pohledu mb vhodné. Byl by někdo tak hodný a trochu mi pomohl a vysvětlil? Zrovna tak syrová zelenina a saláty.
Děkuji Wink
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 30. Srpen, 2014, 10:59:58 »

Ovoce, které roste ve stejném podnebí, v kterém člověk žije je ok, v malém množství, pro zdravé jedince a podle sezóny.

Syrová zelenina je okay a v době její přirozené dostupnosti patří na talíř, ale jedna se o relativně malé množství. Třeba jeden list salátu a tři ředkvičky. Dále se dělají lisované saláty a pickles.

Aby se člověk ale poradně zorientoval, je potřeba si něco přečíst a je dobré se stýkat s jinými MB a občas společně vařit, nebo i jen jist něco, co někdo jiný připravil.
Zaznamenáno

Zuzana23
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 30. Srpen, 2014, 13:28:28 »

Děkuji torquiose za odpověď. Mě se principy mb velice líbí, ale nějak se stále nedokážu srovnat právě s tím malým množstvím syrové zeleniny a ovoce.  Pickles jsem ještě nezkoušela, ale chystám se. Je u pickles nějaké stanovené "doporučené" množství? Někde jsem četla 2 polévkové lžíce denně, je to tak?
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #3 kdy: 30. Srpen, 2014, 19:46:51 »

Asi tak, lzicka az lzice ke kazdemu hlavnimu jidlu. V MB neni nic zakazano, ja jim podle toho jak to citim. Je prirozene jist podle rocnich obdobi, vice syroveho v lete, mene v zime.
Zaznamenáno

El
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 30. Srpen, 2014, 20:47:43 »

Ja myslim, ze mnozstvi cerstveho ovoce a zeleniny by mel kazdy jist podle toho, jak na tom je. Ja teda pres sezonu jim nevareneho urcite o hodne vic, nez je doporuceno + syrova namocena seminka, orechy...
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #5 kdy: 02. Září, 2014, 02:05:04 »

Jasně a záleží i na konstituci, jestli člověk potřebuje spíš ohřát nebo zchladit.
Zaznamenáno

Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení