Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Dlouhodobé opakované "nachlazení"  (Přečteno 2340 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Milly
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 30. Srpen, 2014, 12:33:07 »

Mám dotaz.. Už snad měsíc jsem nemocná- škrábe mě v krku, zvedá se mi žaludek... a poslední týden mě dost bolí svaly a klouby a dneska zjišťuju, že mě v tom krku už pálí.. (mívám podobné nemoci pravidelně několikrát ročně- až na ty bolesti svalů a kloubů tedy)

Snažím se samoléčit- klidem, dostatkem tekutin, ume- švestky (asi jednu denně nebo i víc), ume- ocet (piju s teplou vodou a dávám do dušené zeleniny a do polévek), vařené obilovony (rýžová kaše celozrnná, jáhly hodně, pohanka), pokud možno čerstvě dušená zelenina, trocha arame řas, misa, zázvoru, česneku, červené čočky, kyselého zelí, jarní cibulka, trocha salátu. Minimalizovala jsem tuky, mouku, sladké včetně sladů. Přiměřeně piju (snad)- hlavně mátový čaj a tak.

Už týden zvažuju návštěvu obvodního lékaře, kterou odkládám, protože se obávám, že mi zas předepíše jen něco na bolest a na zánět, v lepším případě. Léčím se se sníženou funkcí štítné žlázy.
Nechci brát prášky, ale mám pocit, že to takhle nikam moc nevede. Potřebovala bych být aktivní.. a takhle to vážně nejde, když je mi pořád špatně.

Jak byste to řešili?  Wink
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 30. Srpen, 2014, 20:11:28 »

Ty svaly a klouby zni jako chripka. Na to je nejlepsi lezet v posteli, co nejvic spat, potit se, co nejmin se hybat, jist miso polevky s rasami a tmavou listovou zeleninou, pit zazvorak. Ja ho delam ze zazvoru, medu, citronu a cesneku. Med neni MB ale ja ho jim vyhradne jako lek. Z citronu pouziju jak stavu tak ctvrt kolecka. Med pouzivam manukovy, je velice ucinny. Mouka by se mela pri nemoci vyloucit zcela. Pokud se ti zveda zaludek, tak by bylo nejlepe dietu uplne zjednodusit dokud se to nezlepsi. To paleni obvykle trva jen den, dva, tri, pak prejde do kasle. Kasel je treba nepotlacovat, je to prirozena obrana organismu. Maximalne pomoct treba bylinkami, aby byl produktivni (ja prisaham na caj Species Pectorales, ktery pomuze vykaslavani). Dale jsou super horke koupele nohou nebo i rukou, do kterych muzes pridat morskou sul. Mene vhodne jsou koupele celeho tela, protoze muzes prochladnout vic az vylezes. Po takovych koupelich nohou nejlepe okamzite zachumlat, vypotit a spat. Totez po tech cajickach. Pokud ti to vleze na dutiny, muzes inhalovat horke pary (do vody lze prihodit byliny). Vsechny napoje by mely byt teple.

Doktor s tim nic nenadela, krome toho ze ti v lepsim pripade poradi klid na luzku (takze si muzes usetrit cestu), v horsim ti rekne abys brala nejake prasky. Ty ti pouze potlaci symptomy, ale rozhodne te nevyleci, spis ti to pomuzou prechodit.

To, ze to mas nekolikrat rocne ukazuje, ze mas oslabenou imunitu. Sama s tim mam zkusenost a je to hrozne a cloveka to depta i psychicky. To jak rikas, ze potrebujes byt aktivni, tomu uplne rozumim, ale ted by to bylo proti tvemu vlastnimu telu. Pokud ti nic jineho nezabira, a jsi neustale nemocna, a nemas a priori problem s potravinovymi doplnky (ja je beru velmi zridka a jen za mimoradnych okolnosti), tak ja mam vynikajici zkusenost s posilenim imunity pomoci Echinacey. Ja mela hrozne oslabeni imunity po prodelani praseci chripky, prakticky stale mirne chripkove priznaky. Vylecila jsem to eventualne pomoci Echinacey a lepsiho stravovani. Cely rok jsem 3x denne brala 2-3 kapsule Echinacey. Pri aktivni nemoci vic, rekneme 3x3, mezitim 3x2. Mela by to byt Echinacea susena mrazenim, kolem 900mg na kapsuli. Ja jsem si nasla vyrobce ktery delal 825mg kapsule. Ja vim, ze doplnky nejsou soucast MB atd atd, ale me tohle fakt zachranilo. Uz tri roky jsem bez doplnku. Jsem pragmatik, a ridim se danou konkretni situaci.
Zaznamenáno

Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení