Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Borelióza  (Přečteno 3069 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
sparcoo
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 08. Říjen, 2014, 20:10:32 »

Zdravím přátelé, možná by mi někdo mohl pomoci radou. Jak se vypořádat s chronickou boreliózou v kloubech? Už od dětství trpím alergií a kožními problémy.

Mám tu mrchu už dva roky. Bral sem teď měsíc antibiotika Doxyhexal, nastalo mírné zlepšení.

Projevuje se střídavou bolestí různých kloubů (nikdy nebolí více jak dva naráz), infekce. Únavou, zmateností, malátností. Celkově jsem strašně chatrný a sebemenší psychický nebo fyzický nátlak mne položí.
Nebudu tu popisovat jak se to podepsalo na mé mysli ale mel jsem velké plány, byl jsem prostě válečník (box, posilovna, dlouhý běh, vojenská služba) a stala se ze mne bledá hromádka neštěstí.

Makrobiotika mi hodně pomáhá (vyřazení cukru a mléka, bylo asi jedno z nejlepších rozhodnutí).

Ovšem co dál? Nabízí se tu několik možností alternativní léčby (MMS, Koloidní stříbro, Žen šen, Jonášovi kapky,...). Údajně by měl Zinek vylákat borelie přímo do krve.

Užívám tinkturu česneku a škumpy.
Zaznamenáno
Stela
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 09. Říjen, 2014, 07:41:09 »

Možná by mohla  zafungovat biorezonance - viz  zkušenost Ivule v příspěvku zde:
http://www.jimejinak.cz/2014/08/podle-koho-se-ridi-rodice-pri-stravovani-deti/#comment-37191
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 10. Říjen, 2014, 07:11:33 »

Ahoj,
Co máš ty, tak to jsem neměla, ale vyrážky ano. Pomohla standardní MB. Únava, malátnost, chatrnost – všechno bych to tipovala na jinové složky. Zařadila bych více obilí a prostě spíše vše jang. Víc poradit nemůžu, takhle na dálku. Zkus navštívit nějakého MB lektora. Můžeš zkusit výplachy dutin, El psala, že jí alergie zmizely, pročti si vlákno o dutinách. Je dlouhé, ale koho odrazuje čtení, nenechte se odradit, je to zajímavé čtení, plné zkušeností. Sama jsem několikrát proplachovala jen vodou sice, ale i tak to trochu bolelo, ale nejsme mejdla, že ne? Kdo vydrží, ten vyhraje.
Jarka

Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 11. Říjen, 2014, 09:05:00 »

no máš toho už dost, měl bys za někým zajít a poradit se...

jinak z toho, cos vyjmenoval je prý docela účinné koloidní stříbro (je docela silné potřebuješ znát dobř dávkování), MMS nevím, ale má docela dobrou pověst. Jonáš má poměrně špatný poměr cena-výsledky...

řešení to každopádně má. šel bych na to tak, že kromě nějaké formy mb (což už beru jako normální věc) bych se nějakým způsobem zkusil “detoxikovat”. tady je možností víc  např.– bylinky (Pavel Šíma), s pomocí nějakého toho přístroje (Milan Dvořák senior), nějaká forma půstu (promluvil bych si s V.Partykovou),..

po detoxikaci bych případně zkusil homeopatika (koloidní stříbro např.) pak je tu ještě čínská medicína (tady ale nemám osobní zkušenost)

no a je taky důležité, aby běhaly čakry jak mají, aby orgány spolupracovaly -  odstranit bloky...  aby ta detoxikace dobře probíhala

větší vliv než materiální (jídlo, léky, přípravky) mají nemateriální "věci”, t.j. co se ti honí hlavou. takže tady bych asi začal. hooponopono, čtyři dohody, odpuštění. já myslím, že cítíš, co bys měl dělat jinak. to má patrně největší vliv.

co, se týče energie, tak samozřejmě nějaké účinné cvičení, co zvládneš. čikung, tajči třeba...

no, asi se u tebe ledacos změní během té doby, jak se s těmi věcmi budeš vypořádávat

P.S. Promluv si třeba s M.Dvořákem a zkus ho pak zastihnout v Praze (jinak bys musel do Orlických hor). Myslím zde:

“Dny s makrobiotikou v rámci festivalu MILUJ SVŮJ ŽIVOT, gymnázium Omská, Omská 1300, Praha 10 Vršovice.
SOBOTA 25.10.2014
11.00 – 12.45 Přeměna pěti energií Milan Dvořák
nfo: www.ezotera.cz/ano

Možná by si na tebe našel čas i s jeho “přístroji”.

P.S.S. každý kdo ti bude radit vychází hlavně z vlastních zkušeností, z toho, co se mu osvědčilo, takže ber v úvahu, jak jsi na tom ty, jak se od něj lišíš (věk, váha, zkušenosti) a podle toho se zařiď

jo a abych nezapomněl  Smiley, ať se zadaří!
« Poslední změna: 11. Říjen, 2014, 09:08:02 od W » Zaznamenáno
sparcoo
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 11. Říjen, 2014, 20:55:36 »

S tou hlavou máš pravdu. Kolikrát si říkám uzdravím se ale nikdy tu myšlenku nedotáhnu do konce. Rád bych byl prostě někde na samotě s čoklem, chodil na túry, cvičil, bez počítače pouze knihy a nejlépe úplně opustil systém.
Čím víc mám času na přemýšlení, tím víc mne sere jak to tu všechno funguje, jak jsme si jako lidé vytvořili úplně umělé starosti, cíle a kvůli nim všechno kolem ničíme.
Já vlastně nevím proč jsem jak blbec chodil 16 let do školy? Proč si teď hledám práci? V čem se mám snažit? Mám se snažit dobře učit? Mám se snažit slušně chovat? Mám se snažit hezky vypadat? Vonět? Zdravě jíst? Pravidelně cvičit?
"Paradox je že to píšu na počítači a u toho přeskakuji pohledem na zprávy" Nebaví mě ráno vstávat, nebaví mě řešit co budu vařit, nebaví mě hrát hry na počítači, čumět na bednu, žvejkat rejži, cvičit, chodit spát, nebaví mne prostě nic.
To samé je s těšením. Na nic se netěším. A úplně nejvíc mne netěší materiální věci. Když si dneska koupím třeba novou věc, vůůůbec mne to nebude těšit.

A teď, BABO RAĎ!

Btw. Mám rád Vás a ty Vaše příjemné odpovědi.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #5 kdy: 12. Říjen, 2014, 08:00:58 »

Fajn, víš (vyjmenoval jsi) co tě nebaví. Tak možná se víc soustřeď na to, co tě baví. Pokud tě nebaví konzum, tak nekonzumuj.

To co píšeš, tak znám a asi to zná hodně z nás. Prostě si tím kdekdo projde (a stále vlastně prochází), nasrání ze světa. A asi je dobré si projít teda tou druhou stranou mince, pokud to aspoň trochu jde.
Zaměř se teda víc na to, co chceš a dělej to. Velký problém je asi to, že řešíme, co si o nás myslí druzí. Takže to je pro mě o neustálém překonávání svých hranic, samá životní výzva, která zákonitě vede k posunu.

Hledej v tom prostě to pozitivní a ne ty negace, které jsi vyhledal v minulém příspěvku.

Podle mě se to stejně nakonec bude houpat jak na houpačce, jin/jang. Když bys měl možnost si fakt naplno odžít ten svůj nynější sen (příroda, svoboda, procházky), tak se teda uspokojíš a pak tě zase bude přitahovat něco i z běžného světa, tak jak funguje. Podle mě se neustále jen harmonizujem...

Já jen zahodil už iluze, že něco bude trvat věčně. Věčná je jen ta neustálá změna. Nevyčítám si své různé změny směrů, které se mi dějí, spíš to beru bez posuzování a víc následuju to, co teda vnitřně chci.

A řešit minulost je podle mě nakonec uplně zbytečné. Chodil jsi například do školy prostě proto, že všechno je tak, jak má být. Nebyl bys tam kde jsi. Tečka. Neexistuje ztráta času. Neřešit a spíš se soustředit na to, co chceš tady a teď a tak nějak v klidu si proplouvat i těma těžkostma, příjmout je, jako pozitivní součást Všehomíra.

A stejně i když budeš mít ze všeho zmatek a bude tě nějakou dobu všechno srát a nic s tím třeba neuděláš, i když se budeš snažit, tak to podle mě je stejně všechno v pořádku, protože ti to dá zase další prožitek (byť negativní), na kterém budeš dál stavět... další kontext, který tě obohatí.

Tak je to ale se vším.. ve zpětném zrcátku to dává všechno větší smysl.
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #6 kdy: 12. Říjen, 2014, 08:46:43 »

Už jsem ani asi víc přidávat nechtěl, ale když jsi teda napsal tohle

S tou hlavou máš pravdu.... tím víc mne sere ........ Nebaví mě ráno vstávat, nebaví mě řešit co budu vařit, nebaví mě hrát hry na počítači, čumět na bednu, žvejkat rejži, cvičit, chodit spát, nebaví mne prostě nic. .... Na nic se netěším
A teď, BABO RAĎ!
Mám rád Vás a ty Vaše příjemné odpovědi.

tak ještě pár slov.  Wink

Ten negativní přístup, že tě (jak píšeš) nic nebaví, až prolomíš, tak začneš cítit, že začíná být dobře.
Když na to koukneš z pohledu energie, všechno je energie a tím (negativním) přístupem o ní hodně přicházíš. Což není nejlepší.  Navíc, co vysíláš ven, to i přitahuješ. Někdy si tím člověk situaci zrovna neulehčuje.

Začít můžeš třeba s tímhle. Dělej věci proto, že je udělat chceš (ne, proto že je dělat musíš) a dělej je rád.
Pak energii získáváš. Když stejnou věc  děláš s pocitem, že ji dělat musíš, tak o energii přicházíš.
 Je to taková drobnost, ale je to tak. Je to možná základ, ale je toho samozřejmě víc.

Co je důležité, je prostě ten pocit.
Můžeš být ve stejné situaci a mít jak dobrou náladu, tak se cítit pod psa, což je dost rozdíl.

Je to v hlavě (na úrovni vědomí) a dá se s tím hodně udělat.

Jinak problémy s pocity jsou problémy dolních čaker. Ty souvisejí jak s tělem, t.j. jak ti fyzicky funguje, tak s intuicí. T.j., že opravdu víš, co máš dělat (nemyslíš si to jenom).
Tohle je dneska ale docela rozšířené. Wink

S tím, že okolo to není tak, jak by sis přál se dá dělat asi jenom to, že prostě začnu u sebe a pak uvidím.
Koneckonců všichni lidé jsou někde nějak propojení.

« Poslední změna: 12. Říjen, 2014, 09:00:51 od W » Zaznamenáno
sparcoo
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 12. Říjen, 2014, 10:52:46 »

Díky za příjemné odpovědi. Nezbývá mi nic než souhlasit  Wink

Máte pravdu, prožívám si teď období na které nejsem zvyklí. Předtím jsem měl jasný cíl, vstoupit do Armády, takže se všechno točilo kolem toho. Hodně jsem běhal, cvičil, četl knížky, koukal na válečné filmy, diskutoval s vojáky.

Teď nic takového nemám, snažím se si to nahradit momentálně jogou a nordic walkingem ale asi to pro mne není tak poutavé. Rozhodně to chce více pohybu, ten mi vždy zlepšil náladu!

Druhá věc je, že se teď na věci dívám z více stran (přisuzuji to nějakému duševnímu vývoji) a také, v hlavě jsem strašný perfekcionista (v reálu už ale takový nejsem).

No a možná jsem jenom nejistý, protože doteď byl můj život předem nalinkovaný a teď najednou mám dělat rozhodnutí.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #8 kdy: 12. Říjen, 2014, 12:38:02 »

Já to měl/mám dost stejné s tím perfekcionismem teoretickým, versus praktickým.

Pak taky v tom, že jsem chtěl do armády, cizinecká legie apod., když jsem byl mladý.

Zpětně viděno - byla to jen další teorie, o tom vstupu do armády, opět v praxi bych na to neměl a je to asi dobře - ale za tím snem (stejně jako za všema) bylo skryté jedno velké dobrodružství - chtěl jsem prostě žít dobrodružně (nově) a nějak mě mozek vymyslel, že v armádě to bude ono - ale já si to takto přes to dobrodružství moc neuvědomoval.

Teďka chápu, že je to celé jen o mě a můžu si to režírovat přesně podle sebe, nepotřebuju nějakou instituci, do které se upíšu.. prostě to dobrodružství prožívám stejně tak, když se sbalím s batohem a jdu několik dnů přes ČR, nebo když jedu jeepem tahat dřevo do lesa.. nebo nebo.. zahraju si třeba paintball, co já vím... pro mě to teda bylo o tomto.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #9 kdy: 12. Říjen, 2014, 12:45:49 »

No a není vlastně jedna velká "armáda" ten normální život?

Vždyť to je makačka jak blázen, mít rodinu, postavit dům, mít na dovolené, zábavu.

Podle mě je to vše v hlavě - stejně jako se necháš zblbnout a děláš kliky a běháš a střílíš, tak si můžeš navodit simulaci, že chození do práce (si vyber nějakou tesařinu apod. Smiley ), postavení domu je ten dril.

Víš co si myslím na rovinu? Já i ty jsme ten typ, který je vnitřně (relativně) slabý a proto má ty přehnané sny "o armádě" (zase jen harmonie - jin/jang - realita versus sny). A přitom často nemáme ani na běžný život - viz tvoje krize z toho, jak je všechno těžké. Možná se pletu, tak promiň Smiley
Zaznamenáno
sparcoo
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 12. Říjen, 2014, 15:02:13 »

To víš že máš zase pravdu.

Na venek se snažím vypadat dost sebejistě.
A dost často se to různě mění, někdy se cítím velice silný, schopný, pak jsou stavy slabosti (chodím skrčený, moc nemluvím, s rodinou jednám ostře).
Teď asi častěji převládá to druhé.

Doufám, že ta práce mě zase srovná, rád bych to natáhl do Prahy a úplně se osamostatnil (to se ovšem trochu liší o představě žití na samotě, možná že by mě ruch velkoměsta nastartoval).
Zaznamenáno
jarda
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 12. Říjen, 2014, 23:59:56 »

S chronickou boreliózou ti bohužel neporadím. Jak už zde zaznělo, chtělo by to za někým jít. Co se týká toho, že tě nic nebaví, navrhoval bych ti meditaci vipassana. Pokud se ji naučíš a budeš ji poctivě a pravidelně provozovat, dojde ti časem, že to všechno hodnocení, že všechno je na nic, jsou jen opakující se neproduktivní myšlenky, které se ti honí hlavou a že není nutné se mermomocí nutit do toho, aby jsi myslel pozitivně, jak je všechno skvělé. Stačí prostě vynechat tyto hodnotící myšlenky, které jsou jenom zvyk tvé mysli, ale musíš pomaloučku. Myšlenky potřebují potravu. Tou potravou je pozornost věnovaná myšlenkám. Meditace vipassana tě naučí, kam pozornost zaměřit, aby nemohla sloužit jako potrava negativním myšlenkám. V meditaci člověk nalezne určitý klid. Tento klid pak můžeš postupně přenášet do činností, které jsou potřeba udělat. Takže místo toho, aby jsi při činnostech měl hlavu plnou komentářů, jak je ta činnost nudná a pod, děláš pak tu činnost s klidem a tím je ta samá činnost mnohem příjemnější.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení