Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Léčebná makrobiotika  (Přečteno 1768 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
sparcoo
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 26. Říjen, 2014, 15:21:43 »

Už sem tu zas  Wink Nikde tu nemohu najít, jak by měla taková léčebná makrobiotika vypadat. Můžete mi někdo nastínit jak má vypadat přísná makrobiotika při nemoci?
Myslel jsem si že si budu moci ve stravě ten medík a pečivo ponechat ale nedělá mi už ani to dobře (ještě chci zkusit chapati). Ráno mi teď chutnalo müsli s makovým mlékem a medem, avšak dost mne to stahovalo.
Také se mi často stává že bych se už potřeboval najíst, sem unavený a bez energie ale sem stále hrozně plný.

Jak by tedy MB měla vypadat aby léčila? Ještě mne napadlo jist obiloviny, luštěniny a zeleninu zvlášť (mono).
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 26. Říjen, 2014, 16:18:33 »

sparcoo: Sežeň si nějakou knížku od J. Průchové, nebo koukni na její stránky http://www.svetenergii.cz, kde v sekci aktuálně najdeš spoustu věcí.

Rovnou ti můžu říct, že na müsli s makovým mlékem a medem, nebo pečivo můžeš při léčebné MB zapomenout. V první řadě zkus začít dělat alespoň standartní MB, stačí rozkliknout tady na fóru Jak začít s MB- http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,1424.0.html. Asi málokdo má čas ti tady sáhodlouze popisovat základy, které si můžeš najít jinde.

A znovu si pročti rady, co ti lidi už dávali, třeba ona Stelou zmiňovaná biorezonanční terapie ve vláknu o borelióze, které si sám založil, by ti mohla prospět.
Zaznamenáno
sparcoo
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 26. Říjen, 2014, 19:08:28 »

Máš pravdu, nejprve bych asi měl začít vařit uceleně podle zásad MB. Třeba dnešní večeře: basmati, cizrna, cibule, dýně, susena petrzel, kvasene zeli. To by docela šlo ne?
Jinak přiznám se že mi nejvíce chutnají jáhly, rýže. Oves, špalda,.... mi teda vůbec nejedou (ze začátku mi chutnali).

Biorezonance je úplně mimo.
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 26. Říjen, 2014, 21:29:30 »

sparcoo: Proč myslíš, že je biorezonance mimo? Je to vlastně stejný princip jako třeba léčení pomocí zvuku tibetských misek. Máš s tím nějakou přímou zkušenost? Ta má je veskrze pozitivní.

Oves a špalda se musí správně připravit, aby to bylo chutné- propláchnout, namočit ve vodě, nejlépe přes noc, a v té samé vodě potom vařit. Důležitý je poměr vody a doba varu, množství soli, nebo řas. Dobře uvařený oves je jednou z nejlepších obilnin, co znám.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení