Stran: [1] 2 3 ... 6
  Tisk  
Autor Téma: candidóza  (Přečteno 19772 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
kukicha
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 16. Duben, 2008, 08:11:21 »

ahoj, prosím poraďte, jak si poradit s vleklou kandidózou ve střevech....

mám s tou potvůrkou už několik let problémy, na mb se to hooodně vylepšilo, přesto s tím neustále bojuji, jsem dost striktní, tedy žádné!!! jednoduché cukry, slady, ovoce ani sušené ani vařené, žádná mouka ani celozrnná ani těstoviny, žádné houby, ořechy, pečivo, žádná syrová zelenina kromě zeleného do polévky nebo na obilí... opravdu si to důsledně hlídám, jakákoli úchylka přináší nepříjemné následky...
zná vůbec vychodní medicína tento zdravotní problém??? nakolik by pomohly střevní sprchy, nenarušily by spíš křehké příměří, které ve svych střevech tak pracně buduji důslednou mb Huh?  Very Happy

a existují podle mb nějaké potraviny, které by v boji s kandidou byly prospěšné?

podle toho, co jsem kdy o kandidě četla je to opravdu vlekly problém, detoxikace těla se může táhnout celé roky. doporučuje se např. kyselina kaprylová - myslím, že se získává z kokosového oleje, jak se na tohle dívá mb? je to vůbec pro tělo přirozené ( a pro přírodu??? ) vyjmout z potraviny nějakou chemickou složku a tu pak podávat jako lék?

psím psím poraďte a děkuji a krásny den...
 pa pa kukicha
Zaznamenáno
Pedro
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 16. Duben, 2008, 09:34:51 »

Ahoj kukicho,
ac se to moc neslusi,zatahovat na portal o makrobiotice jine stravovaci principy,ale jelikoz jsem o candidoze nevedel zhola nic a nyni jiz vim vice,uvedu zdroj.
Zkus si v knihovne pujcit knihu od Marie Jany Cernicke  Ceska kucharka podle krevnich skupin.
 Asi to pro vsechny mb people bude poburujici kniha a musim rici ze i ja ji beru hodne s rezervou,ale je tam popsana dosti vyrazne candidoza. v podstate jde o kvasinky,ktere se chovaji ruzne podle toho,cim je krmime,ale take v jak kyselem prostredi se ocitnou.  A PH naseho vnitrniho prostredi je nam dano do vinku jiz pri narozeni tim,jakou mame krevni skupinu.. takze nekomu koluje v zilach krev lovce,jinemu krev zemedelce ( pro ty je makrobiotika a omezeni masa nejprospesnejsi ),nekdo ma krev pasteveckou a nemusi si odpirat mlecne vyrobky a nejvzacnejsi a nejmladsi je skupina AB- tu ma jen 5% lidi...
No ale nechci to vytrhavat z kontextu,takze se vratim k te lecive diete:
nevhodne potraviny:
tyto potraviny obsahuji plisne a qasinku nebo jeji mnozeni v oranismu podporuji:
cukr,bila mouka,houby,plisnove syry atd,drozdi,prasek do peciva,bilky,jablka,hrusky ,pomerance,brambory,ocet,pivo,vino,mlecne produkty (krome acido a bifido ),buraky,SOJA A VSECHNY VYROBKY Z NI,limonady,musli a susene ovoce,uzeniny,korenova zelenina
Zaznamenáno
Pedro
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 16. Duben, 2008, 09:56:21 »

No a co tam doporucuje ?

olivovy olej,jogurty,cesnek,cibule,kren,cervena repa,redkev,porek,anyz,skorice,preslicka,mesicek,pampeliska

Pozor,znovu opakuji ze to nechci vytrhavat z kontextu,toto jsou doporuceni pro cistici dietu,co trva cca 3 tydny,potom si to clovek ma prizpusobit dle sebe..  Doporucuji Ti si tu knihu opatrit a precist od zacatku do konce. Ja jsem treba A rh- a ke zdrave vyzive me dovedly az zdravotni potize a vim,ze mi mb dela moc dobre ( i kdyz ji nedodrzuju zcela ) , ale chapu,ze treba skupina 0 cili masozrouti,bude tuto teorii povazovat za naprostou blbost..........

Jeste muzu citovat z teto knihy pro vsechny,JAK ZBAVIT ZELENINU DUSICNANU:

pokrajenou zeleninu vlozime do studene vody,pridame 1 lzici citronove stavy a 1 lzicku olivoveho oleje a pozvolna zahrejeme na teplotu lidskeho tela.
Odstavime a nechame 15 min.louhovat. Ohrivame i louhujeme bez poklicky,aby z ni dusicnany opet neskapavaly spolu s vysrazenou parou.Zeleninu scedime,nechame okapat vlozime ji opet do ciste vody a dale varime bez poklicky

jestre bych zde pripomenul preparat probiosan,ve kterem je zazracna rasa CHLORELLA PYRENEDOISA,ale pro mb lidicky,co rasy jedi denne,je to asi zbytecne.....
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 16. Duben, 2008, 12:52:30 »

kukicho, posilal jsem ti zpravu (viz Moje zpravy), ze jsem ti dohodl konzultaci, tak se vyjadri, aby se to dozajistilo. Kandidoza muze mit obdobne priznaky jako diabetes... jak vlastne dopadla krev, delali ti i moc?
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 16. Duben, 2008, 12:57:10 »

ahoj pedro, s tvymi vyroky (zrejme vytazene z knihy o krevnich skupinach) bych polemizoval, nicmene souhlasim, ze slozeni krve muze ovlivnit zdravotni stav cloveka. Kandikoza je projevem mikrobialniho znecisteni tela, pokud telo ma problem s imunitou a nizkym pH, tak mikrousum se dari. Rozhodne bych nesypal do jednoho pytle potraviny, ktere jsou zaplisnene nebo s kvasinkami a pak na druhe strane potraviny, ktere mohou kandidozu podporovat. Vubec tomu nerozumim, jak jsi to myslel. Nezlob se, ale pripada mi, ze pro tebe existuje jedna kvasinka a mozna jedna plisen a vzdy je spojena s kandidozou.
Tvuj navod jak zbavit zeleninu dusicnanu mne pobavil. Osobne radeji konzumuji zeleninu, kde by se dusitany nebo dusicnany vyskytovaly jen zridka nebo vubec... ze zahradky nebo bio... Zeleninu, ktere bych neveril, tak bych ji radeji nejedl, nez ji vystavoval takovemu zdevastujicimu procesu, jak popisujes... Pro telo pak nema skoro zadny prinos... V pripade kontroly dusicnanu/dusitanu v zelenine, bych radeji pouzil pouzkovou metodu, kterou pouzivaji maminky chemičky, aby "neudusili" sveho prcka... Je to rychla a ucinna metoda. Sice zeleninu muzes pak vyhodit, ale zdravi je jen jedno...
Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 16. Duben, 2008, 14:40:55 »

Milane,
prosím Tě, nerozumím : "V pripade kontroly dusicnanu/dusitanu v zelenine, bych radeji pouzil pouzkovou metodu, kterou pouzivaji maminky chemičky, aby "neudusili" sveho prcka." 
O jakou metodu se jedná?
 Pusa Mrk
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 16. Duben, 2008, 16:21:20 »

ahoj berusko, ber to trochu s rezervou... jedna se o ciste chemickou reakci, ktera se dela na dusitany a dusicnany obsazene ve vode (pokud si jezdis nekam k pramenu do prirody). s upravou lze pouzit na jejich stanoveni napr. i v zelenine. Princip reakce je oxidace zeleznatych iontu (siran zeleznateho) v kyselem prostredi (konc. kys. sirova, pry to jde i s kys.octovou - s tim jsem to nezkousel) a redukce zminenych dusitanu nebo dusicnanu na oxid dusnaty. V prouzkove reakce (pritomnosti dusikatych nebo dusicnatych soli)se ve zkumavce udela hnedy prouzek - komplex zeleznate soli s oxidem dusnatym... to jen ve zkratce.
V pripade, ze clovek konzumuje dusitany nebo dusicnany ve vetsim mnozstvi a telo nezvlada jejich biotransformaci, tak muze dojit k tzv. methemoglobinémii - diky tomu mohou napr. kojenci se hodne rychle udusit. Krom toho dusičnany se v tele redukuji enzymaticky na dusitany (nejlepe v kyselem prostredi), coz muze vest i k tvorbe karcinogennich nitrosaminu...  Wink
Zaznamenáno
Pedro
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 16. Duben, 2008, 17:14:10 »

...ja jsem to nechtel vytrhavat z kontextu,jen jsem si myslel kvuli kukiche,ze by se treba mohla neceho chytit jako voditka,nikomu nic nevnucuji.
A kdo si muze dovolit kupovat vse v bioqalite,udela samozrejme nejlepe...
Zaznamenáno
mirka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 16. Duben, 2008, 18:12:34 »

já bych ti určitě doporučila očistu střev.  http://www.oslikuv.net/skola/cl020.htm

není to nic těžkého a doporučuje to i mudr strnadelová http://www.institut.celostnimedicina.cz/ čisté střevo je hold základ zdraví...
Zaznamenáno
kukicha
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 16. Duben, 2008, 22:35:35 »

Ahoj mirko a všichni...

kdysi jsem si dělala pravidelné vyplachy, ale to jsem ještě nebyla mb... takže to samozřejmě nemělo valného úspěchu...

naposledy jsem se na vyplachy ptala paní Matherové - která mi diagnostikovala kandidózu v tl. střevě - a ona na to, že bych si tím poškodila zdravou flóru ve střevech... tak já nevím...

ta technika s pitím soli... jednou jsem to zkoušela, ale dopadlo to zle, tak bych teď měla strach, leda kdyby u toho byl se mnou někdo zkušeny...
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 1
« Odpověď #10 kdy: 16. Duben, 2008, 23:00:52 »

a já myslel, že pokuď se člověk vydá mb cestou, tak takové maličkosti jako kandidóza vůbec nemlusí řešit, nebo to tak snad není?
 rice eat
Zaznamenáno
mirka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 16. Duben, 2008, 23:10:29 »

Ahoj mirko a všichni...

kdysi jsem si dělala pravidelné vyplachy, ale to jsem ještě nebyla mb... takže to samozřejmě nemělo valného úspěchu...

naposledy jsem se na vyplachy ptala paní Matherové - která mi diagnostikovala kandidózu v tl. střevě - a ona na to, že bych si tím poškodila zdravou flóru ve střevech... tak já nevím...

ta technika s pitím soli... jednou jsem to zkoušela, ale dopadlo to zle, tak bych teď měla strach, leda kdyby u toho byl se mnou někdo zkušeny...

flora se ti obnoví. důležité je se na "akci" řádně připravit, vše důkladně prostudovat. někomu se napoprve nedaří, já neměla problém nikdy. pokud se ti nezdá tohle, je možnost zajít ještě na hydrokolon, ale zaplatíš cosi nebo si udělat kůru doma pomocí klystýru.

určitě jen samotné se vydat cestou mb nestačí. pak je ještě možnost detoxikačních přípravků např. jonáš. to jsem aplikvala u dcery, ordinovala mi to p. strnadelová. s jinými lékaři zkušenost nemám, tady již letitou a dobrou.
Zaznamenáno
kukicha
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #12 kdy: 17. Duben, 2008, 07:12:02 »

ahoj giorgino... ono asi záleží na tom, v jakém stavu člověk byl, když se na mb dal - u mě to bylo tak před rokem a půl, opravdu důsledná a poctivá jsem až poslední 3 měsíce a stejně se pořád dopouštím malych i velkych chyb - např. nedostatek tekutin apod. Když jsem mb objevila, vážila jsem o 15 kg víc a stejně jsem nemohla pozřít sousto, vše jsem vyzvracela, na záchod jsem chodila jednou za 14 dní, rozpadaly se mi zuby, břicho jsem měla tvrdé a bolavé, bolesti kyčlí, že jsem občas nemohla chodit, kroutily se mi palce na rukou, nemohla jsem je kolikrát dobrou půl hodinu rozhybat a všude plíseň plíseň plíseň, hlavně asi uvnitř těla...

teď jsem na tom opravdu nesrovnatelně lépe, ale asi to chce delší čas...

mirko... já se hydrocolonterapie dost bojím, přemnožená kandida pry mění tvar a penetruje stěnu tl. střeva, které by se pak při tak mocném vyplachu mohlo poškodit... ne toho se vážně děsím, raději bych pila tu slanou vodu, připadá mi to přirozenější... ale tahle metoda se pry nemá praktikovat při diabetu  Huh?

cvičím jógu, tam jsou taky nějaké cviky na dobré rozpohybování střev, např. rotační asany v sedě, pry je důležité dobře to prodychat, nevím jestli to stačí, každopádně se zácpou problémy nemám, jen když jím třeba více zeleniny, nebo si dám něco více jin, jinak se vyprazdňuji denně a dostatečně... cožpak to nestačí??? vařím si obilí se lněnym semínkem, piju - na doporučení paní Matherové - denně Ume-sho-kuzu

přesto mě trápí nadymání... snažím se důkladně žvykat, jíst v klidu, jídlo ve správném pořadí, menší porce, ale nějak to úplně nezabírá  Sad

není na kandidu třeba kys. zelí nebo pickles???

díky pa
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 17. Duben, 2008, 07:26:21 »

Ahoj kuki,

kyselé zelí a pickles určitě jez.

Kvasinková inf ve střevě vznikne když je tam porušená flóra. To se při tvých problémech nedivím, že máš. S kvasinkou je ale dlouhý boj, v těle se musí srovnat ph. Ty ho máš moc kyselé. Takže by to chtělo vynechat všechny potraviny, které v těle vytváří kyselost- fakt všechny i ty co to vytváří jen málo.. uvidíš že se to bude rovnat- hned to nebude...
Psala sis ten jídelníček?
El
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 17. Duben, 2008, 07:28:47 »

A taky pozor na zahlenění..

El Wink

Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 6
  Tisk