Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
  Tisk  
Autor Téma: candidóza  (Přečteno 19473 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Milka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 17. Duben, 2008, 07:36:15 »

Na rozvoj kandidy mi kedysi stačilo pár lyžičiek práškového kakaa po viac dní. Asi mi chýbala horká chuť, keď mi to tak šmakovalo.
Skúšala som sedacie kúpele v slanej vode, odolávala asi 10 dní. Nasadila som viac gomasia a snažila sa vytvoriť zásadité prostredie umeboškami. Odvtedy sa neobjavila. In Love
Zaznamenáno
mirka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 17. Duben, 2008, 08:58:36 »

jj, kysané zelí má být vlastně na každém talíři v malém množství.

chydrokolon mě taky nijak neláká, já spíš už udělám klystýr nebo šanku....

ty máš po po zelenině a jin stravě zácpu Eek? jin je přeci právě spíše na řídkou stolici........po jangovém jídle bývá většinou zácpa. hold musíš makat na střevech. (já taky Sad)
Zaznamenáno
kukicha
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #17 kdy: 17. Duben, 2008, 09:22:44 »

ahojky

Průchová píše, že nadměrná konzumace zeleniny dilatuje střeva a ty pak ztrácejí svou dobrou funkčnost, může z toho vzniknout zácpa - z toho jsem měla ty 14 denní zácpy před mb... jedla jsem spooooousty syrového ovoce a zeleniny, žádné obilí, jen pečivo, sem tam nějaké semínko, kokos, samy jin, téměř žádny JANG!... tehdy se přebujela kvasinka... el má pravdu, že můj organismus je asi strašně překyseleny.

El, já jsem teď docela radikálně pozměnila jídelníček - jednak na základě toho, co mi tu doporučoval milan, jednak na základě toho, cos mi poslala ty... např. jsem zařadila jáhly!!! denně (alergie se po znovuzařazení do jídelníčku už neobjevila  Tongue ), upravila způsob přípravy ryže i zeleniny, aby nebyla kyselotvorná a neochlazovala, a hlavně začala více pít - čistou vodu, a to velmi pomohlo, např. s pletí, sice jsem pořád samá jizvička a pupínky se stále objevují, ale nejsou to ty hluboké zhnisané boláky, polevily i teploty... takže jsem přestala zapisovat a chci se do toho pustit teď znovu s novymi poznatky a poslat Ti to třeba příští tyden... díky moc, že na mě myslíš  Very Happy

s tím klystyrem pořád nevím, možná mi to připomíná dobu, kdy jsem na tom byla mizerně, ještě před mb, a zkoušela jsem všechno možné, plácala se z bláta do louže a topila se v depresi... vážně nestačí jen poctivá mb???

jonáše jsem brala, ale moc to nezabíralo... to bylo před mb a částečně i na ní. Ale upustila jsem od toho, i kvůli penízkům, přiznávám se  Embarrassed

Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #18 kdy: 17. Duben, 2008, 09:42:09 »

Ahoj kuki,

to mám radost, že už je to lepší Smiley

Já bych se moc nepřiláněla ani k tomu klyzmatu- ta flora ve střevě se ti sama srovná.. chce to ale čas. Čím víc se teď budezasahovat do střevní sliznice, tím víc to tam bude nevyrovnané. Chce to jen vytrvat a problémy budou postupně mizet Smiley

Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #19 kdy: 17. Duben, 2008, 10:09:21 »

Ahoj kukicho,
máš úplnou pravdu - záleží v jakém stavu se člověk na mb dal...
každý s něčím bojujeme. ale ty si s tím určitě poradíš  Wink
Zaznamenáno
mirka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #20 kdy: 17. Duben, 2008, 10:27:56 »

myslím, že máš opravdu největší problém ve stavbě jídelníčku. píšeš samé jin. ale pečivo je přeci z toho co jsi jedla to nejhorší a taky úžasné na tu zácpu. především je nejvíce jangové...

na všechno musíš stejně víceméně dojít sama. každý má jiné zkušenosti. každý jiný průběh. já mohu sledovat nejen sebe, ale i děti. jak mb působí dobře vím, prošla po přechodu jsem prodělala veškeré prodělané nemoci z let minulých a nebylo toho málo. angíny, chřipky, borelie, celiakie, alergie na mléko, soju,...revma, autoimunitu mám totálně v háji. až ted na "staré" kolena se cítím jako člověk a jsem více méně fit. a u dětí jasně vidíš co je jin a jang, co chladí, co zahřívá....cesta pro problém to je.

je však dobré taky zařazovat např. lunární či páteční půsty jen o vodě(nejlépe převařená teplá, či destilovaná-ne však technická). to je teprve lék!! dnes se postí má dcera, včera volali ze školy, zvracela, průjem, dráždivý kašel, hodně zahleněná....navíc je to dítě s těžkou srdeční neoperovatelnou vadou. přesto se léčíme doma sami, at má horečky, angínu, cokoliv....jde to, takže se kuki drž a pracuj na sobě. držím ti palečky!!
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #21 kdy: 17. Duben, 2008, 11:23:17 »

Mirko, s tou destilovanou vodou bych byl velmi, ale velmi opatrny. Destilovana voda muze v extremu vlivem osmotickych deju (rychle prostupuje bunkou - bunka nasava vodu, zvetsuje se) zpusobit az popraskani (zniceni) strevnich bunek... obzvlaste pokud byla pred tim dehydratovana...  Wink
« Poslední změna: 17. Duben, 2008, 11:25:17 od milan » Zaznamenáno
kukicha
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #22 kdy: 17. Duben, 2008, 12:57:09 »

ahoj, díky

pečivo, ovoce, zelenina - syrová, nebo v převaze k ostatním složkám stravy - to je to, čemu se vyhybám. jsem na lehounce jang mb jídelníčku a to mi vyhovuje, jakákoli úchylka - zvláště k jin se projevuje zácpou nebo křečemi. chjo, to bude na dlouho, musím se obrnit trpělivostí... a dobrou náladou...

tááákhle koutky roztáhnout...  Very Happy a hlavně uvnitř dušičky, tam hlavně
Zaznamenáno
mirka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #23 kdy: 17. Duben, 2008, 13:22:21 »

poud píšeš o křečích, nemáš alergii na lepek?
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #24 kdy: 17. Duben, 2008, 13:24:26 »

Pokud je střevní flora takhle rozhozená, tak je sliznice střev citlivá úplně na všechno. Takže podle mě nejde přímo o alergii na lepek..
Zaznamenáno
mirka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #25 kdy: 17. Duben, 2008, 13:28:04 »

já jen že je to problém, který si mnoho lidí nepřipouští a přitom obyvatelstvo trápí stále více  Wink
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #26 kdy: 17. Duben, 2008, 13:37:43 »

To máš pravdu...

ale u kuki bych to neřekla Smiley
Zaznamenáno
kukicha
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #27 kdy: 17. Duben, 2008, 13:56:25 »

no já bych to u sebe taky neřekla... v podstatě co se obilí tyče jím tak z 90 procent bezlepkové - ryže, jáhly, pohanka - občas přidám k ryži oves, ječmen, pšenici - ne tvrdou, a křeče nejsou, ale za to po jednoduchych cukrech - ovoci, medu a též po pečivu a sušenkách (i když bez cukru) a ještě pufovanych obilnych vyrobcích ano a pořádné - tady je ale na vině spíš mouka, droždí, kvásek, kypřidla, pečená mouka a další - než lepek. opravdu špatně snáším i v podobě celych zrn jen žito - to prostě ne-e nemůžu, jsou pak strašlivé křeče ve střevech, ale dříve jsem dost obdobně reagovala na jáhly a teď je můžu bez problémů a jsou teď spolu s ryží obilninou no 1. v mém jídelníčku...

pa mááážu čajovničit...
Zaznamenáno
vlkos
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #28 kdy: 17. Duben, 2008, 15:18:31 »

cau Smiley
nezkousela si doplnit stravu najkymi laktobacily? vim ze to neni zrovna mb. me se po antibiotikach osvedcily, i mame, ktere sem je po nich doporucil. moc si pochvalovala zlepseni strev. mohlo by te to kousek poposunout ve tvem snazeni, pokud tedy nejsi striktni mb...
h.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #29 kdy: 17. Duben, 2008, 15:24:45 »

K tomu aby se ve střevě vytvořili správné bakterie slouží v mb kvašená zelenina. Smiley
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení