Stran: 1 ... 3 4 [5] 6
  Tisk  
Autor Téma: candidóza  (Přečteno 19487 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Nena
Host
0 0
« Odpověď #60 kdy: 20. Duben, 2010, 16:05:54 »

Mně Bob Carr naordinoval protikvasinkovou dietu - musela jsem vynechat vše fermentované - tj. miso, pickles, shoyu, tempeh, chleba atd. Jedla jsem méně obilovin a mnohem více zeleniny. A velkou část zeleniny tvořila zelená zelenina. To pomáhalo hodně na uvolnění (v zimě to byla kapusta, zelí, pórek atd.). A nic sladkého. Přidala jsem více cibule a česneku. První dva týdny to bylo šílené. Spustila se neuvěřitelná očista v podobě rýmy. Dále se mi loupala kůže na obličeji apod. Měla jsem šílený stavy jak nějaký alkoholik, kterému chyběla láhev alkoholu - nemohla jsem projít kolem výlohy s bílým pečivem (které přitom již několik let nejím). A k tomu slabost, takže jsem nakonec musela i zůstat několik dní doma. Držela jsem to nakonec asi pět týdnů. Pak už to nebylo tak těžké. Trochu jsem zhubla, z obličeje se vytratila taková ta opuchlost... Chci k tomu ještě říci, že jsem si nemyslela, že mám problém s kvasinkami a ani diagnosticky to nebylo nikde znát. Ale Bob tvrdil, že ty moje stavy, kdy nevydržím pár hodin bez jídla by mohly být zapříčiněné přemnoženými kvasinkami, které se živí cukrem z mé krve a proto že mi pak klesá rychle hladina cukru. Nevím.

Když jsem tu dietu držela, tak jsem ze zoufalství přečetla na internetu vše možné o kvasinkách. Četla jsem neuvěřitelné příběhy lidí a spoustu protiřečících rad, včetně rad od mb poradců. Někdo doporučuje pickles i miso, někdo ne, někdo nedoporučuje fazole, někdo skoro žádné obilí apod. Udělala jsem si na to nakonec názor, že to bude individuální, podle toho, v jakém stavu člověk je (nebo spíše jeho přemnožené kvasinky).

Taky bych chtěla upozornit, že si člověk takovou přísnou dietou může nastartovat další eliminace, takže bych si se zdravotní mb v žádném případě nezahrávala. Stejně jako s rýžovým půstem. Mně se asi po měsíci po přechodu na běžnou mb taková eliminace přihodila a trvala několik měsíců (vlastně v mírné podobě trvá stále) a nikdo mi nebyl schopen pomoci, včetně Boba Carra. Což samozřejmě neznamená, že byla způsobena tou zdravotní mb, kterou jsem předtím držela... Na druhou stranu mi to pomohlo přehodnotit mnoho věcí v životě, včetně mého myšlení a mám pocit, že jsem někdo jiný než vloni o vánocích. Řekla bych tedy, že je na každém jednotlivci jak se rozhodne se svým zdravím zacházet, že se nikdo nemá spoléhat jen na to, že to řekl nějaký lékař, mb poradce či kdokoliv jiný, ale používat svoji intuici a rozum a hlavně - když se člověk pro něco rozhodne, tak si musí pak nést následky sám. Nesvádět svá rozhodnutí na jiné. Taky si myslím, že nám některé nemoci/eliminace mají něco v životě ukázat, něco nás naučit. Nějak se mi ten můj příspěvek roztahuje a já se pouštím do filozofické debaty... Přeji všem mnoho štestí, dobrý úsudek a pěkné jarní dny  Kyticka

« Poslední změna: 20. Duben, 2010, 19:08:16 od Nena » Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #61 kdy: 20. Duben, 2010, 22:10:54 »

Děkuju, Neno, za hezký a poučný příspěvek. Konečně něco skutečně k jádru věci.

Vyloučit všecko fermentované (jak jsem tušila), je teda opravdu záhul. Nejhorší asi představa bez pickles...

Jak se přemnožené kvasinky všelijak můžou - a nemusí projevovat, je teda záhada (taky jak jsem si myslela) a každý to má případně různé.

Hlavně že ti je po tom zákroku líp a že ses i více našla.
Zaznamenáno
majkl
Host
0 0
« Odpověď #62 kdy: 21. Duben, 2010, 10:12:37 »

Já moc nechápu, proč by se mělo vyloučit to pickles. Lactobacily se přece s kvasinkama nemaj rádi a v konečné fázi je stejně potřeba si je tam vypěstovat.
?
Zaznamenáno
Olina
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #63 kdy: 10. Srpen, 2010, 06:24:19 »

Pan Dvořák doporučuje na léčbu kandidy asi 14 dní nejístobiloviny a vše kvašené. Jíst jen tepelně upravenou zeleninu, syrovou, lisované saláty a trochu luštěnin. Nemáte někdo osobní zkušenost s touto dietou, zda to pomůže? a co ořechy a oleje, ryba? Tempech a natto jsou asi taky nevhodné.  Moc díky za rady Ola
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #64 kdy: 10. Srpen, 2010, 07:54:31 »

Nevím jaký máš přesně problém, ale úplně vynechat obilniny bude asi hodně těžké pokud musíš třeba chodit do práce. Spíš bych je omezila na minimum a ještě bych si vybírala které jím. Ořechy, semínka a oleje můžeš. Rybu bych nejedla, protože tě hodně stáhne a měla bys chuť na sladké.
Zaznamenáno
Olina
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #65 kdy: 10. Srpen, 2010, 12:01:43 »

Také se mi zdá ,že vynechat obiloviny je opravdu moc. Zelenina a trocha luštěnin mne nezasytí. Prý se ,ale musí vše co krmí kvasinky vynechat na 14 dní, jinak se budou pořád přiživovat a léčba je pak zbytečná. Moc prosím ,jestli někdo zkoušel osobně tuto léčbu a pomohla ať se podělí se zkušenostma. Ola
Zaznamenáno
Tykev obecná
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #66 kdy: 10. Srpen, 2010, 16:24:07 »

Nejíst 14 dní obiloviny... Jenže nejen že hladový kvasiny, ale i do jisté míry samotnej člověk, protože po tu dobu nemá cukr v krvi nebo bude prostě mít hlad, protože si roztáhne žaludek /sytí obiloviny/. A kde je psáno, že za 14 dní se člověk zbaví kvasinek? To je asi hodně individuální. Proč vylučovat fermentované věci? To spíš fruktózu, ne? Makrobiotika není dieta, ale každá makrobiotická dieta není ok, ne?
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #67 kdy: 10. Srpen, 2010, 16:43:32 »

Olino, já jsem tu dietu držela, viz můj příspěvek úplně nahoře. Pokud se chceš na něco optat, pošli mi soukromou zprávu, ráda ti zodpovím co budu vědět.
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #68 kdy: 10. Srpen, 2010, 23:40:12 »

Zdravím srdečně!

Moje zkušenost je, že 3 měsíce jsou start, takže moc držím palce, abys vydržela.
Také se mi osvědčilo poradit se s diagnostikem a mb znalcem - ušetřil mi tak spoustu času, který bych jinak ztratila metodou pokus-omyl.

Když rozháním své příhody s kandidou, zaměřuji se na:

mořské řasy
vaření jak obilovin tak luštěnin spolu s mořskými řasami /zeleninou/obojím
pickles
krátce vařenou zeleninu
nepřejídání se, nejedení 3 hodiny před spaním
cvičení a procházky na čerstvém vzduchu
snažím se vždy soustředit se spíše na to, co jíst mohu a co mi bude dělat dobře než na to, co všechno mám zakázáno pojídat...

Držím Ti palečky a obdivuji, že ses do mb pustila  Wink

Zdar a sílu od Myšpule
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #69 kdy: 16. Srpen, 2010, 01:18:21 »

Vynechat obiloviny na 14 dni neni az tak tezke. Ja jsem bez problemu vydrzela tyden (coz byl muj plan, urcite by sly i dva tydny). Nemela jsem hlad, je to vsechno jen zvyk. Kazdy jsme jiny, pokud se ti to zda moc, tak se nejdriv zkus natrenovat mensimi casovymi useky bez obilovin. Osobne mam pochybnosti ze staci 14 dni na vyhubeni kvasinek ale co ja vim. A neni to trochu pomylene v prvni rade? Kvasinky jsou cloveku prirozene bakterie, problemem je bakterialni nerovnovaha. Predpokladam ze cukr nejis, neprejidas se, nejis na noc atd atd. Myslim ze dobre zvykane obiloviny by nemely byt problem, ale kdyz se ti to zda spravne, vysadit obiloviny na 14 dni, tak to zkus. Ja osobne bych se podivala na metafyzicke priciny jakychkoliv zdravotnich potizi, tak jak o nich pise napriklad Louise Hay, ale i jine zdroje.
Zaznamenáno

lehu
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #70 kdy: 17. Srpen, 2010, 14:51:57 »

Ahoj, reaguju na příspěvek Neny z 20.4. (četla jsem ho až v těchto dnech). Mě tedy docela fascinuje to, jak postupujeme při úvaze nad příčinou nějakého problému. Věřím tomu, že to, že někdo má pořád hlad,  může být zapříčiněno kvasinkami - proč ne. Ale v první řadě bych se asi zamyslela nad tím, jestli jím dostatečně, a to ani ne tak velikostí porce, jako jejím složením. Jestli jím dostatek bílkovin, olejů atd. - prostě věcí, které jsou v makrobiotice dost zredukované ve srovnání s neMB stravou. Proč hledat hned závažnou příčinu a vnutit se do drastické diety, když příčina může být i relativně banální? Jsme lidi, tak holt potřebujeme jíst a mladý člověk, co chodí do práce, má koníčky, cestuje, sportuje potřebuje jíst vydatnější jídla než starší nebo míň aktivní člověk. Za sebe říkám, že po přechodu na mb jsem měla období, kdy jsem maximálně redukovala výše uvedné podle doporučované léčebné mb (tuším, že jsem se tenkrát inspirovala knihou Business se zdravím od pí Průchové) a výsledkem bylo, že jsem byla pořád polohladová. A když už jsem teda nevěděla čím se dojídat (když teda luštěniny - bílkoviny se moc nemají, oleje se moc nemají, ořechů se má jen tak trochu, ovoce se nemá atd. ..., tak jsem pak jedla až moc obilí, protože tak nějak zbylo). Ty příspěvky tady mě fascinují, jestli tedy při přebujelých kvasinkách pomůže vyřadit obilí, tak by mě docela zajímalo, jestli si makrobiotik nemůže třeba sám vypěstovat candidózu tím, že bude mít ve stravě ohromný podíl obilovin oproti ostatním složkám. ??
« Poslední změna: 17. Srpen, 2010, 14:53:48 od lehu » Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #71 kdy: 18. Srpen, 2010, 08:00:22 »

k té hladovosti - souhlasím Lehu s tebou, že je důležité podívat se na složení talíře. Já v prvním roce makrobiotiky měla taky takový ten vlčí hlad, kdy jsem po absolvování jednoho kurzu a přečtení několika knížek od J. Průchové jedla celkem přísnou makrobiotiku s velmi omezeným přísunem tuků a bílkovin. Hodně taky myslím dělala psychika. Ale tohle jsem neměla na mysli. To, co jsem zažívala poté byl už jiný hlad. Mě to třeba chytlo hodinu po jídle a to ani ne hlad, ale totální pokles hladiny cukru v krvi. Teď by zase někdo mohl reagovat, že je to hypoglykemie. To jsem taky řešila. Ale to se tu nechci rozepisovat. Účelem mého prvního příspěvku bylo spíš to, že jsem chtěla upozornit, aby si lidi uvědomili, že není jen tak zahrávat si s přísnou dietou, že přísná změna jídla může ovlivnit hodně věcí.
Zaznamenáno
bodule
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #72 kdy: 09. Listopad, 2010, 15:05:06 »

ahoj,
chtěla bych se zeptat, jak se dá candidóza určit, jakým vyšetřením?
Dnes jsem byla u doktorky a popsala jí své problémy. Nemohu nic sladkého mám šílené křeče v žaludku, už nemám na sladké ani chuť. Nemohu alkohol, mám střevní problémy. Často mě pálí žáha, mám stále žízeň, chodím tím pádem na záchod a jsem šíleně unavená, mám suchou kůži a vše mě svědí.  Cry
Řekla, že to může být následkem antibiotik (před třemi měsíci) a že by to mohla být candidóza, což mě trochu vyděsila, myslíte si, že to jsou příznaky?
Každopíádně mě poslala na goastroskopii  Huh? Roll Eyes Tak uvidím.
« Poslední změna: 09. Listopad, 2010, 15:06:54 od bodule » Zaznamenáno
agarek
Host
3 0
« Odpověď #73 kdy: 09. Listopad, 2010, 16:52:47 »

Příznaky které popisuješ znám z minulosti poměrně dobře. Někdy jsem chodil na malou třeba každých dvacet minut. Konkrétně tohle může signalizovat problémy s močovým měchýřem, ledvinami nebo i jeden z mnoha příznaků začínajícího diabetu, tomu napovídá i ta žízeň, nicméně když se přesoluje a limonády s cukrem nebo alkohol moc žízeň nezaženou.

Křeče v žaludku a pálení žáhy znám také velmi dobře a na to pomáhá vnitřní zásadité prostředí, tedy nepřekyselovat se masem, ovocem, vejci, sladem, cukrem, moukou, medem, alkoholem, nedoporučoval bych ani mléčné výrobky, jíst dostatek vhodně upravené zeleniny (pickles, lisované saláty, zelenina tepelně upravená do 20 minut, chová se v organizmu zásadotvorně), řasy a místo moučných výrobků celá zrna.

Vynecháním cukru a dalších méně vhodných potravin a omezením soli se stabilizuje i výše zmíněný problém ledvin a močového měchýře. O problémech se střevy bych též mohl vyprávět, takže i tady tě mohu potěšit informací, že mě s nimi korektní mb hodně pomáhá či pomohla.

Únava též souvisí se zásaditým vnitřním prostředím, dostatečným kousání, to by asi bylo na samostatné téma, jak moc je to důležité a také dostatečným pohybem veňku v přírodě na čerstvém vzduchu, protože to také energeticky nabíjí, jakkoli se to nemusí na první dojem zdát.

Antibiotika v podstatě, podle mě, na nic nepotřebuješ, ale třeba mě přesvědčíš, že v tvém případě to bez nich nešlo, nejde?

Pokud bys na mb přecházela, tak je to běh na dlouhou trať, je to o letech, nic není hned a přejít na mb velmi razantně a striktně by nemuselo být úplně vhodné, spíše se v posledních letech doporučuje pozvolnější přechod, ale zase někdo dává raději přednost rychlejšímu přechodu.
     Svou roli u výše uvedených příznaků může hrát i přejídání. Zažívacím orgánům obecně prospívají různé formy lačnění, pití zeleninových vývarů, kašovitá forma jídel z obilovin nebo zeleniny, jídla uvařená do měkka.

Candidu samozřejmě nevylučuju, od toho jsou tady jiní odborníci, co se jistě vyjádří. Já jsem už asi zde na foru známý svým odmítavým postojem k  lékařům ve stylu jedné pražské mb instruktorky, takže ode mě se asi moc nedočkáš, že bych tě poplácával po ramenou, když absolvuješ nějaké další vyšetření nebo si pořídíš nějaké další pilulky, na druhou stranu, každý ať si dělá co uzná za vhodné.

Mimochodem gastro jsem dělal na praxi a nepřišlo mi, že by to byla nějak úžasná metoda, kterou bych musel absolvovat jako pacient. Já jsem totiž sympatizant teorie, že neléčený pacient moderní medicínou žije déle a kvalitněji než léčený ať už je makrobiotik nebo není.

Se svěděním jsem si také užil své. Je to příznak zbavování se jinů, tedy převážně nejspíše jídel, kde byl cukr, možná moc ovoce zejména tropického, případně nějaké chemické jinové látky (alkohol, drogy, léky atd.)
     Jedním z příznaků suché kůže může být paradoxně nadměrné používání tuků, tedy masa, mléčných výrobků, tuků obecně....

Mimochodem záření z pc a tv spíše energii z těla bere než dává. Nedoporučuje se ani časté cestování a to zejména na dlouhé vzdálenosti. Doporučuje se pobyt spíše na venkově než ve městě a spíše fyzická práce veňku než sezení uvnitř pokud jde o energii. Je to na způsob přijímání kosmické a zemské energie a rozproudění energetických drah na těle pohybem.
     Ovšem když už není žádná energie, těžko se člověk k pohybu donutí, nicméně má smysl se o to pokoušet a mezitím se harmonizovat lepším jídlem a dostatečným kousáním.

Mám pocit, že lidstvo chtělo pohodlí, užívat si, nepracovat a místo toho jsme jako lidé unavení a nenaplnění, neuspokojení ve svých kancelářích před svými počítači a nemocní ze špatného jídla a vzduchu, který jsme znečistili a prostředí kolem nás, které znehodnocujeme.
     A tak se cpeme chemií v naději, že to bude lepší a necháme na sobě provádět operace v naději, že nás opraví jako stroje, ale stroje nejsme.

Když to tak čtu, tak mě napadá, že to bohužel nebudeš mít snadné. Výdrž, sílu a dobrou intuici v rozhodování přeju.

« Poslední změna: 11. Listopad, 2010, 11:56:41 od agarek » Zaznamenáno
agarek
Host
1 0
« Odpověď #74 kdy: 10. Listopad, 2010, 08:58:41 »

Chtěl bych ještě něco doplnit, co už jsem včera nestihl. Na pálení žáhy a křeče v žaludku kromě změny stravy pomáhá bancha, kukicha, umeboshi a gomasio. V podstatě vše působí v organizmu zásadotvorně, ale bez upravení jídelníčku je to i tak málo.

Na problémy se střevy je dobré kuzu. Na zbavení se starých léků z těla, jejich vyloučení se hodí čaj Mu a černé sojové boby.
Hato-mugi je též v tomto smyslu jakousi univerzální léčivkou na očistění organizmu, zásadotvornost atp.
Shiitake též pročisťuje. Obecně vše výše uvedené patří mezi jakési univerzální léčivky s více pozitivními vlastnostmi.

V podstatě všechny příznaky, které jsi popisovala znám na sobě. Co jsem nijak neřešil byla suchá kůže, protože to mě nijak neomezovalo, takže jsem to možná neměl tak zlé jako ty.

Křeče v žaludku se mi objeví vzácně, když jím ve stresujícím prostředí, plném napětí, ve spěchu, hltám nebo jím překyselující potraviny nebo se přejídám. V podstatě se to podobně shoduje i s pálením žáhy.
     U mb mi na střeva vadí nadmíra sladu, ovoce a moučných jídel, zvláště nedostatečně tepelně upravených nebo velmi vysoké dávky luštěnin. V podstatě to samé mi vadí i na žaludek a může to způsobovat pálení žáhy a křeče v žaludku.
      Žaludek, pálení žáhy a problémy se střevy, v tom vnímám určitou provázanost. Vše souvisí nějakým způsobem se zažíváním, eventuelně tedy s překyselením organizmu.

Obecně výše zmíněné problémy může způsobovat přejídání, nedostatečné kousání, malé pauzy mezi jídly, jedení v nočních hodinách.

Energii můžou kromě masírování celého těla rozproudit i zázvorové obklady na oblast ledvin. V podstatě pomůže i Shiatsu, ale ne každý má tu možnost. Únava je vlastně jedním z prvních signálů těla, že něco není v pořádku.
     Nemyslím teď takovou tu příjemnou únavu po namáhavé fyzické aktivitě, nebo dlouhodobé fyzické činnosti, ale spíše jakousi slabost nebo únavu, které nepředcházela žádná větší fyzická případně duševní aktivita.

Je to vlastně jeden z prvních ukazatelů degenerace organizmu. Zatímco žáha, křeče v žaludku, problémy se střevy, na to je dle mých zkušeností velmi účinná změna jídelníčku, tak na jakousi chronickou únavu je dobré jít komplexněji a nejlépe více postupně upravit životní styl, tedy včetně cvičení, pohybu veňku, mít dobré mezilidské vztahy, naučit se čerpat od lidí pozitivní energii jakousi vzájemnou výměnou atp.

Shrnuli tedy to, co může pomáhat proti únavě:

Miso, správné dýchání např. ve stylu Pranajámy, rozproudění energie těla masírováním kartáčem po celém těle, masáže např. Do-in nebo Shiatsu (mimochodem je docela důležité, kdo ho provádí), pohyb hlavně veňku v přírodě, cvičení např. Tai-chi (i tady záleží poměrně hodně na mistrovi).
     Dobré mezilidské vztahy, při vážných nemocech a u zažívacích problémů a celkové únavě hodně kousat, zásadotvorná strava co nejvyšší kvality i z hlediska pěstování, produkce, zázvorové obklady.
     Chodit spát před půlnocí a vstávat časně ráno. Nepoužívat mikrovlnku. Nejlépe vařit na plynu nebo na ohni ze dřeva. Dlouhé máčení ve vodě odebírá z těla minerály. Zřejmě by to částečně šlo vyřešit přidáváním mořské soli do koupelí.

A jakási celková uspořádanost života ve smyslu toho co dělám za zaměstnání, jak mě to naplňuje, s jakými lidmi se stýkám, jaká atmosféra panuje na pracovišti a doma.
     Záření z počítačů, televize nebo časté volání mobilním telefonem není vhodné, o něco lepší je používat kabelové handsfree. Vyhýbat se zakouřenému prostředí nebo prostředí se silně znečištěným vzduchem viz paralela toho, jak často jíme a jak často dýcháme.
« Poslední změna: 10. Listopad, 2010, 12:18:59 od agarek » Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení