Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Domaci tempeh a recepty z nej  (Přečteno 2453 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
El
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 09. Listopad, 2014, 09:24:56 »

Pustila jsem se do vyroby vkastniho tempehu. Tady u nas se da koupit 100g prirodniho za 4,50€, coz je strasna cena... na ekokoze jsem objednala starter a vrhla jsem se na to. Prvni pokus se nepodaril, protoze mel tempeh moc velke teplo. Takze jsem vyrobila jiny inkubator a ten uz funguje krasne :-)

Budu rada za ruzne napady, jak ten prirodni tempeh zpracovat. chef
Zaznamenáno
El
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 09. Listopad, 2014, 10:10:17 »

Nevite, kde koupit(klidne DE) nejaky bio tekuty kour? Vim, ze to neni nuc extra zdraveho, ale chut uzeneho tempehu mame moc radi...
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 09. Listopad, 2014, 17:47:11 »

Ahoj El,
No, to tedy nevím, já bych domácí tempeh nevyráběla, dá se objednat z Dobrušky. Jednou jsem mamce říkala, že bychom mohli zkusit tofu a dostala jsem odpověď, že jsem se zbláznila. Nač to vyrábět, když se to dá koupit, šejtan umím – no jakž takž…… Ale z kupovaného neuděláte třeba řízek nebo roládu, to je nevýhoda. Docela se těším, až budu s přítelem sama. Nikdo nám nebude říkat, co jíst a co ne. Chleba mamka pekla, moc dobrý, ale už ho nedělá, kváskový se dá koupit. Amasaké měla dobré, už taky nedělá. Mě by spíš zase zajímalo, zda se amasaké dá zavařit a jak se dělají ty příchutě. Zuzka ho měla dobré, když jsem ho u ní jedla, zda ho ale dělala nebo koupila, to nevím.
Jarka

Zaznamenáno
El
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 09. Listopad, 2014, 18:51:32 »

Jarko, ja si ho bohuzel z Dobrusky objednat nemuzu ;-)600km by se mi posta nevyplatila..proto jsem koupila starter a vysledek se povedl a je moc dobry. Naklady na vyrobeni jsou opravdu nizke.
Kvaskovy chleba tu stoji bochnik cca 8€ , takze si ho taky pecu sama...

Dnes jsem delala tempeh podle receptu z pani dyne. Tempeh jsem rozkrojila a osmahla na slunecnicovem oleji a dal varila v marinade z shoyu a umeocta.(lzice obou v pul hrnku vody)
Zaznamenáno
Cpt_Morgan
Full Member
Pohlaví: Mužské

419315231
Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #4 kdy: 10. Listopad, 2014, 15:57:35 »

Místo tekutého kouře : http://www.levneelektro.cz/p35191-grilovani-vareni-peceni-smazeni-ezidri-anuka-elektricka-udirna  :-)  A muzes to delat ve velkym a rozjet tam prodej tempehu za 3,5 Eur  :-)

Zaznamenáno
El
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 10. Listopad, 2014, 17:11:26 »

Diky  Kapitane! To vypada skvele!
Zaznamenáno
lauraf
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 08. Březen, 2019, 13:55:41 »

Domácí tempeh se dělat nechystám. Spíš bych chtěla poprosit o nějaký dobrý recept. Chystám se ho zkusit poprvé, tak aby to aspoň trošku chutnalo Embarrassed Smiley a k tomu mám i druhý dotaz, jaký tempeh koupit? Přiznám se, že mě zajímá jak chutná, četla jsem většinou jenom chválu. Ale už s tofu jsem šlápla vedle, když jsem ho špatně připravila a od té doby se mi ho znovu moc zkoušet nechce, tak prosím o radu, ať se nestane to samé i teď. Děkuji
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení