Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: makrobiotika a genetické choroby (cystická fibróza)  (Přečteno 1699 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Katus
Host
1 0
« kdy: 09. Listopad, 2014, 14:57:28 »

Ahoj všichni, zajímalo by mě, jak se dívá makrobiotika na totu genetickou chorobu či zda má někdo zkušenosti s léčbou jakehokoli genetickeho onemocnění touhle stravou. Mé 6 mesíční holčičce byla totiž diagnostikovaná cystická fibróza. Ještě zbývá potvrzeni z genetiky, ale doktoři už to berou jako hotovou věc. Má všechny ostatní symptomy (slaný pot, chybějící trávicí enzymy, nestrávené tuky ve stolici atd. atd.). Dlouho špatně jedla a vůbec neprospívala, zkoušeli jsme všechno možný, ale nic nezabralo, snažila jsem se alespoň co nejvíc kojit, ale nikam to nevedlo, až jí nakonec na krevních testech zjistili nizkou hladinu sodiku v krvi a dehydrataci organismu.  Pobyli jsem si s ni 3 tydny v nemocnici, byla dost podvyživená a celkově oslabená, k tomu měla dost těžkou infekci močového měchyře a rotavirus ve stolici. Narvali do ni tolik chemie, co jsem do sebe já za cely svůj život nedostala.

Měla jsem v plánu ji začít vařit podle MB zásad, ale na to se zatim asi nedostane. Dostali jsme speciální UM, které střídám s kojením (snažím se uplně nepřestat kojit, i přes odpor přítelovy rodiny, prý potom nechce to UM, ale já si myslím, že je pro ni mateřský mliko taky hodně důležitý). Bohužel jsme teď zavislý dost na lécích, podle doktorů to tak bude mít celý život:-(S touto myšlenkou se samozřejmě nechci smířit, chtěla bych pro svoji holčičku udělat maximum, aby se takovému osudu vyhnula. Ja se stravuju podle makrobiotiky už několik let, ne nějak důsledně, ale prostě tak, jak mi to vyhovuje, jsem zdravá a nemám žádně zdravotní potíže, ani můj přítel, i když se stravuje standardně. V těhotenství jsem se snažila stravovat co nejlépe, aby malé nic nechybělo. Jen jsem byla v prvních 4 měsících dost ve stresu kvůli zaměstnání a to se dosti podepsalo na mojí psychice a na mém zdravotním stavu, protože jsem pak byla na rizikovém kvůli možnému potratu....nevím jestli to mělo na vznik této choroby nějaký vliv nebo ne, nebo prostě jen měla naše holčičku tu smůlu, že jsme ji oba dva hned na začátku předali špatný gen a bylo to, a ostatní ani strava už to napravit nemohlo.

Snažím se teď tedy hledat informace, co a jak by se dalo udělat v budoucnosti, nejen ohledně stravy, aby dál nestrádala a nemusela být tolik zavislá na lécích. Zhrozila jsem se, když jsem si přečetla dietní doporučení pro lidi s CF, je to strava hodně bohatá na tuky, bílkoviny, protože to je právě to, co špatně vstřebávají ( takže samé mléčné výrobky, maso, maso, maso, ze zeleniny hlavně brambory...). Takové věci já vůbec nejím a nevěřím tomu, že když jimi budu ládovat svoji dcerku, bude zdravější. Určitě existuje nějaké lepší řešení, proto sem píšu. Znáte někdo někoho s touhle chorobou, kdo by se léčil pomocí MB? Na jakého poradce bych se mohla obrátit? Pokud někdo víte něco víc na dané téma, budu moc ráda za jakékoli informace.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 09. Listopad, 2014, 17:37:25 »

Ahoj Katu,
Asi bych zkusila někoho, kdo se zabývá dětmi. Samozřejmě MB poradce a podrobně mu vše popsala, případně od lékařů ukázala, co psali do papírů Asi bych volila paní MUDr. Strnadelovou a pana Zerzána, možná i paní Chasáková by mohla pomoci, je prý zdravotní sestra, nevím, já ji moc neznám, viděla jsem ji jednou na Aréně.
Jarka

Zaznamenáno
Viktorie
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 13. Listopad, 2014, 07:19:21 »

Ahoj Katus, taky si myslim, ze by ti mohla pomoct Dr. Strnadelova, ale vim, ze zijes ve Španělsku...Presto bych ji zkusila zavolat a seznámit ji s problémem. Její telefon najdeš na jejich stránkách Insitut celostní medicíny. V telefonu muže znit dost razne, tak se nelekni, ale jinak je skvělá a vždy pomohla. Bere svým pacientum telefon i o víkendech, což ji za to opravdu obdivuju! Tak dej pak vědět, jestli ses něco nového dozvěděla a držím pěsti!
Zaznamenáno
Katus
Host
1 0
« Odpověď #3 kdy: 13. Listopad, 2014, 11:23:04 »

Dik, holky, za vaše odpovědi. Doktorku Strnadelovou mám v plánu kontaktovat už dávno. Ještě jsem se k tomu nedostala, protože čekáme na potvrzení nemoci, tak se zatím nikam nehrnu.

Problém je v tom, že se o tomto onemocnění nikde moc neví. Já sama jsem ještě před 3 týdny netušila, že něco takového vůbec existuje. Už jsme kontaktovali jednoho doktora - pediatra, ne konvenčního, a řekl nám, že si na něco takového netroufá:-(Přemýšlím ještě, že bych kontaktovala Dr. Elekovou, koukala jsem, že se taky zabývá výživou a homeopatií, kromě očkování. Což je další problém, doktoři a přítel s rodinou chtějí za každou cenu očkovat. Máme zatím za sebou "jenom" 1. dávku hexy. Další povinné očkování jsme odložili, protože jsme nevěděli, co s malou je.

No kdybyste někdo věděl ještě o někom jiným, kdo by nám mohl pomoci, budu moc ráda, když mi dáte vědět. Nemusí být vůbec makrobiotického zaměření... Úplné "vyléčení" stejně není ani možné, to by se musela jedině přeprogramovat DNA, ale alespoň zvýšení imunity, odhlenění (nemocným se tvoří hustý hlen na plicích), sestava jídelníčku se zaměřením na rostlinnou stravu, aby nemusela  chuděrka jíst jenom živočišné tuky a bílkoviny atd.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení