Stran: [1] 2 3 ... 16
  Tisk  
Autor Téma: Menstruace a ženské problémy  (Přečteno 50672 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
El
Host
0 0
« kdy: 17. Duben, 2008, 13:35:32 »

Ahojky,

obracím se hlavně na holky a jejich zkušenosti.

Potom, co jsem začala s mb, se mi změnil menstruační cyklus. Dostala jsem to o 10 dní dřív než obvykle. Nikdy se mi to nestalo a tak jsem začala zkoumat čím to může být. Koukla jsem do kalendáře a napadlo mě, jestli to má souvislost s měsíčními fázemi. A překvapilo mě, když jsem zjistila, že ovulace mi přesně vyjde na úplněk... 

a  tak mě napadá, jestli o tom někdo z vás ví víc. Huh?

teď už chápu přesně že měsíčky a měsíc spolupracují... ale potřebuji o tom víc informací.

Také mě zajímají info o početí za úplňku...  no a na netu jsem zatim nic moc nenašla..

tak prosím pište :)Děkuju..

El

« Poslední změna: 22. Říjen, 2009, 08:49:35 od neon » Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 17. Duben, 2008, 16:44:47 »

El: mas uplnou pravdu, ono je to vazne propojene a pokud zena spravne papka, tak jeji mesicky koresponduji s mesicnim cyklem. podrobne jsme o tom psali v minulem cisle zrneni (na tema zena). nepamatuju si cely clanek, ale to dulezite, ze prirozene je menstruovat pri uplnku a nejvic jinove zeny menstruuji v novoluni (tak si to zkus nejak prepocita Very Happy
jinak si myslim, ze je uplne normalni, ze budes menstruaci chvili nepravidelnou, nez se telo procisti a cyklus upravi.
ja to ted (konecne po 4.letech Grin mam uz rok pravidelne, po 28. dnech Very Happy   
Zaznamenáno

Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 17. Duben, 2008, 17:06:18 »

Ahoj, take me tohle tema zajima. Ja slysela naopak, ze menstruace pri uplnku zanamena, ze zena je prilis JIN, tak jaka je pravda, kde se o tomhle tematu pise ?
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 17. Duben, 2008, 17:38:30 »

Bylo to 9.4.- to znamená novoluní. úplněk bude 20.4. (to by byl u mě 12.den)

Kde by se dalo to číslo zrnění sehnat?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #4 kdy: 17. Duben, 2008, 17:46:57 »

Chvilku vydrž, pošlu ti to naskenované Wink
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 17. Duben, 2008, 17:49:37 »

Smiley děkuju !  Smiley
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 17. Duben, 2008, 18:51:49 »

Je to tak, jak píše lenka....

No a ještě by mě zajímalo to početí za úplňku... víte někdo něco ?
Zaznamenáno
sokolenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 17. Duben, 2008, 20:13:00 »

prosím také o zaslání na adresu sokolenka@centrum.cz děkuji
Zaznamenáno
Jani
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 29. Duben, 2008, 05:04:27 »

Ahoj Neone, mohla bych te taky poprosit o sken? Dik. Jana. janahasegawa zavinac gmail tecka com
Zaznamenáno
ajia
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

352243800
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 05. Červen, 2008, 17:29:16 »

Ahojky, tyjo tak na to, že se mi upraví cyklus se asi těším nejvíc, ale makrobiotikuju teprve měsíc a půl, takže si asi ještě dlouho počkám...  Undecided ale za ten pravidelnej cyklus při úplňku mi to teda taky stojí!!!  kaktus
Prosím neone, pošleš mi to zrnění taky? Díky moc!!!!  Poklona
ajia@centrum.cz
Zaznamenáno
elena
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 17. Srpen, 2008, 11:24:40 »

ahojte,

ja som s mb zacala len asi pred 6tyzdnami, ale vyzera to tak, ze to zacina uz fungovat. dnes je den po splne a dostala som menzes. mam 33 v maji som potratila, tak som si myslela ze sa to nestalo len tak, ze asi mam daco zmenit. tak som zacala s mb. tak som nadsena ze to tak funguje.a to nejdem uplne na 100percent.

neon mozes mi prosim tiez poslat ten clanok zo zrneni? dakujem
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 14. Listopad, 2008, 23:17:19 »

Tak se mi to zase změnilo- předtím jsem měla měsíčky na novoluní  a teď po úplňku... (už několik měsíců) 

Za novoluní menstruují víc jin ženy, myslíte si, že to může bát známkou toho, že už nejsem tolik jin?

Kyticka Srdce
Zaznamenáno
Sunny
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 15. Červenec, 2009, 11:00:37 »

Nemáte prosím někdo nějaké tipy, jak bojovat proti menstruačním bolestem?
Musím přiznat, že vždycky jednou do měsíce vyměknu a ten prášek si prostě vezmu Sad ale už je to jen jeden, dřív jsem musela po osmi hodinách vzít další a pak někdy i třetí, teď si dám jen jednu dávku ibuprofenu na začátku a mám zas na měsíc pokoj, což považuju za pokrok  Smiley přesto bych ráda někdy v nejbližší době bez.
Když si prášek nevezmu, mám takový ten typ bolestí, které nejsou kdovíjak silné, ale spíš hrozně otravné - nemůžu se na nic soustředit, nic dělat, v klidu ležet ale ani chodit, nejradši bych lezla po stropě, a ještě je mi tak divně na zvracení...
Zkušila jsem teď obklad z nahřáté soli, ale přišlo mi, že bolest i nevolnost spíš zesílily. Tak co jiného?
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 15. Červenec, 2009, 13:52:49 »

Ahoj Sunny, já jsem několik let měla měsíc co měsíc fest křeče spojené se zvracením, trochu průjmem a občas mi i bylo na omdlení. Ze školy (a pak později i z práce) jsem musela jezdit domů, kde jsem si ten den prostě odsvíjela a prozvracela (popravdě řečeno se mi tím zvracením vždy ulevilo, občas jsem se div nemodlila, ať už zvracím a uleví se mi). V té době už jsem dělala MB, ale se spoustou chyb, hodně jsem ulítávala jednak na slané věci (stahující a vysušující) - slané buráky, tortily, arašídové křupky, a pak na ovoce. K tomu jsem si dělala málo blanšírované zeleniny, hlavně listové,  a když už, tak jsem ji asi rozvářela, neměla ji křupavou. 

Musím se pochlubit, že teď už jsem skoro rok bez zvracení  Very Happy úplně dobře mi není, ale ty bolesti jsou nesrovnatelně menší, trvají jen tak 2-3 hodiny (oproti jednomu až dvěma dnům před rokem), takže ten den na brigádě jsem schopna vydržet a fungovat. Od jara dělám takový experiment, že jím více jiného obilí než rýže (na podzim - Kov -  jí zase přidám) , piji i jiné věci než bancha čaj - sladké zeleninové vývary, občas lněný čaj (na promazání sliznic), nově zkouším kroupový čaj. - chci trochu snížit vysušení, je to teda můj experiment, žádná oficiální rada od nějakého dlouholetého makrobiotika. Další věc, co v současnosti zkouším (asi měsíc a půl a zdaleka ne každý den Sad ), je cvičení podle Mojžíšové, mělo by to taky pomoci, podle této metody je problém ve špatném držení těla. Jo a taky jím v současnosti víc pickles a lisovaných salátů, než jsem jedla tenkrát.

A pak ještě jedna věc. Bavily jsme se o tomto problému s jednou kamarádkou z tohoto fóra a ona to nakonec byla konzultovat i s Milanem Dvořákem starším a on jí prý poradil zaměřit se na vztahy, vyčistit něco z minula. Tak jsem to taky zkoušela a myslím si, že se tím nemyslí jen vztahy partnerské, ale obecně vztahy k lidem, já jsem třeba měla tendenci se s každým hodně srovnávat a soupeřit a být hodně kritická k sobě i ostatním.

Tak nám držím palce.

Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 15. Červenec, 2009, 20:19:26 »

Mě teda pomáhá jíst málo jinových potravin a jíst víc ryb. Cvičení mi taky velice pomáhá a hlavně zázvorové obklady to je na to uplný balzám. Dřív mi nepomohlo nic dokud jsem se nešla vysprchovat hodně teplou vodou.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 16
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení