Stran: 1 ... 8 9 [10]
  Tisk  
Autor Téma: Partnerství makrobiotika s nemakrobiotikem...  (Přečteno 34705 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Kartika
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #135 kdy: 11. Březen, 2013, 09:20:53 »

Holky díky!

El - jo jo, přesně takový pocit mám taky, jako kdyby se nějak zesílily eliminace. Nějak taky cítím, že to po porodu odejde. Už teď jak se trochu oteplilo a přestali jsme topit těma přímotopama co tu v pronájmu máme, tak je to lepší. Vnímám, že každou zimu, co přijde topná sezona se mi ucpává nos. Jen venku na vzduchu mi to neva. Ale teď se budeme v dubnu stěhovat do nové chaloupky, tak snad přirozenější forma topení v kamnech nebude tak ničivá pro moje sliznice.

Jinak ovoce jsem neviděla už hodně dlouho.... možná sem tam nějaké vařené zakomponované jablíčko a lepku mám taky málo. Ale uznávám, že by se moje MB dala ještě upravit  Wink. Jakmile udělám nějaký i jednorázový krok vedle, tak se tělo ozývá skutečně hned.

A k výplachům je fakt, že je dělám, když je ouvej a nemůžu už skoro dýchat. Což znamená, dutiny plné nudlí a oteklé sliznice. A to asi není pro ty uši ideální.

No nic - tohle není k tomuto tématu, ale děkuju vám natisíckrát!
Jinak moje soužití s manželem a pubertální dcerou je v rámci MB fajn. Nedělní jáhlové knedlíky s řasou a dýňová svíčková jim chutnaly a dcera, která pokaždé remcá si šla přidat. Ale že jí díky MB taky hodně ustoupila chronická rýma si nějak nespojuje. Holt pubič  Grin. A můj Honzík je báječný, sní co mu uvařím a pokaždé poděkuje a řekne. že to bylo dobrý. I když v práci chodí občas do vegetariánské restaurace.....
Zaznamenáno
Petronila
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #136 kdy: 11. Březen, 2013, 09:25:20 »

S eliminací v těhotenství můžu naprosto souhlasit! Nedávno jsem si nerozumně v cca 18tt dala sklenici mlíka "jen tak" ze zvědavosti nebo snad nostalgie nebo nejapné touhy "si pozlobit" (Huh?), a smrkala a kašlala to ven skoro 3 neděle!!
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #137 kdy: 04. Prosinec, 2013, 22:27:32 »

Staré známé téma Smiley

Teď ho aktualizuju o aspekt dítě v rodině.

Jak si počínat, když matka makrobiotička nemá doma úplné pochopení a dítě, které se učí jíst, vidí, že se nejí jen makrobiotika, ale taky chleba, sejry, pribiňáky, citrusy, kvanta ovoce... a všecko možné. Nepovolovat mu nic ochutnat?
Nebo postupovat "normálně" a nechat díte, ať si vyzkouší všechno? Děťátko se natahuje po všem, co vidí u ostatních, a přes samý zákaz to přece nejde...
Raďte Smiley
Zaznamenáno
veru
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #138 kdy: 05. Prosinec, 2013, 10:43:10 »

Iren, ja to resila tak, ze jsem rikala, ze to neni pro deti (kafe a alkohol taky prece nedas ochutnat, i kdyz to dite vidi a chce) a nabidla nejakou alternativu. Nekdy jim stacilo, ze si mohly privonet :-). Nekdy dostaly taky kousek chleba s maslem. Nejjednodussi ale bylo, kdyz dotycneho nevideli, ze to ji.
Ted, kdyz jsou starsi, tak samozrejme vidi, ze i ostatni deti jedi tyhle ruzne veci, ale samy rikaji, ze my tohle nejime (krome sladkosti teda :-))) Na ruzne oslavy jdou najezeni a maji s sebou nejaky mb dezert a pak trochu (nebo nekdy hodne) ochutnaji i z konvencnich dortu apod.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #139 kdy: 05. Prosinec, 2013, 22:09:26 »

No, jde o to, že tatínek makrobiotiku stopro nesdílí a nepodporuje a s jeho jídlem ho odehnat nemůžu v zájmu toho, aby s tím dítěti nebyl na očích. Čili tady jde trochu o konflikt.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #140 kdy: 07. Prosinec, 2013, 16:24:56 »

Ahoj Iren,
taky to chápu, ale nevím, zakazovat asi nebude moc vhodné. Nejlíp by poradili asi Jíchovi. Možná by řekli, že bys měla dát dítěti ochutnat, co mají ostatní. Vím, jak to chodí v normálních rodinách, vidím to u sester, jaké mají děti problémy, ale prostě rodiče si říct nedají.
Možná, kdybys navštívila nějaký kurz, že by poradil někdo z MB poradců.  Tohle je opravdu těžká věc.
Jarka
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
2 0
« Odpověď #141 kdy: 09. Prosinec, 2013, 01:45:57 »

Je to tezky. Muj byvaly ji podle meho nazoru otresne, a dava to i nasim detem. Oni to treba ani nevyzaduji, a on jim to prinese, protoze je chce potesit. Smirila jsem se s tim, ze to je proste realita. Coz neznamena, ze nic nereknu, ale co on pak udela a co udelaji deti je stejne na nich. Pro kontext - mym detem je 15 a 17. Lidi proste nezmenis. Maximalne muzes jit prikladem. Ale neupinat se k tomu, ze oni ten tvuj priklad urcite budou nasledovat. Mozna budou, mozna ne, a nekdy ano, nekdy ne.
Zaznamenáno

Stran: 1 ... 8 9 [10]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení