Stran: 1 [2] 3 4 ... 16
  Tisk  
Autor Téma: Menstruace a ženské problémy  (Přečteno 51801 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #15 kdy: 16. Červenec, 2009, 13:47:50 »

V moji zkusenosti se cyklus sladuje s mesicnim cyklem, a to at jite jakymkoliv zpusobem. Tohle asi neplati kdyz mate uplne nepravidelny cyklus. Pokud toto je zpusobene spatnym jedenim, tak potom dela smysl ze az vam to zdrave jidlo spravi, tak se to zas bude sladovat s mesicem. Podle me neni menstruovat ani pri uplnku, ani pri novoluni "spravne" nebo "nespravne". Ze by to bylo o jinu a jangu, tak to mi dela smysl. Ja to slysela vysvetlene takto: zeny jsou vlastne v neustale oscilace mezi dvema poly. Jeden reprezentuje ovulace, materstvi, starani se o ostatni a co by se dalo asi nazvat jin, protoze si myslim ze je to lepsi oznaceni nez "zensky princip". Druhy pol je pak menstruace, seberealizace, prosazeni se, starani se o sebe a co by se asi dalo nazvat jang, protoze tomu nerada rikam "muzsky princip".
V obdobi kdy jste tedy vic jin naladeni, viz vyse, je pravdepodobne ze budete menstruovat pri novoluni a ovulovat pri uplnku, a vice versa.
Sunny, kdyz je to nesnesitelne, tak proc by sis prasek nevzala. Proc bys trpela pro nic za nic. Jinak je dobre zbytecne aktivity proste vyradit, bullshit nejakym reklamam jak muzete plavat, delat aerobic a skakat padakem z helikoptery s tamponem tampax. Kdyz chces a citis se na to, tak proc ne. Ale ve stavech ktere popisujes, si proste dej pohov, vem nejake dobre poctenicko, nahrate polstarky, deku, cajicek a hov si. Vyhni se pokuseni nezdrave mlsat, to by to zhorsilo. Spis se obrat do sebe a ptej se otazky typu jestli nedelas neco proti sobe, jen aby to vyhovovalo neci predstave. Ja trpela jak zvire v urcitych obdobich zivota a ted je mi naprosto fajn.
Zaznamenáno

Eskarina07
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 19. Červenec, 2009, 15:15:45 »

Ahoj,

metoda paní Ludmily Mojžíšové je bezvadná. Chce to denně cvičit, což zabere hodně času, ale pomáhá to.

Hodně zdaru,
Esk  53
« Poslední změna: 19. Červenec, 2009, 15:22:10 od Eskarina07 » Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #17 kdy: 24. Červenec, 2009, 19:36:44 »

O menstruaci z Kushiho knížky přírodní léčení makrobiotikou:

Menstruační cyklus ženy, která dodržuje správnou životosprávu, je shodný s fázemi měsíce. Za úplňku je atmosféra více jang. V této době budou menstruovat dívky typu jang, protože stav atmosféry zesílí jejich jang kondici a jejich organismu bude mít tendenci tento přebytek vyloučit. Při novu se stává atmosféra více jin. Proto v této době budou menstrovat dívky více jjin. Dejme tomu, že žena začíná s mb , pak bude menstruovat v době mezi úplňkem  a novem, její kondice bude někde uprostřed.
Během menstruace vylučuje žena své přebytky nejen menstruačním krvácením, ale také kůží. proto není v této době vhodné mytí vlasů a ani sprchování. obojí může zarazit přirozenou cestu  vylučování těchto přebytků. Ty se pak začnou odstraňovat nežádoucím způsobem. Postižená žena bývá přecitlivělá a její obličej reaguje zčervenáním.

Křeče:
Bývají vyvolány obvykle nadbytkem živočišných produktů společně s konzumací jin pokrmů
Silné krvácení:
Při potrvě stahující krev houstne a krvácení trvá déle, naopak při jin stravě se krev ředí a krvácení se tak prodlužuje.
Nepravidelný cyklus:
Méně než 24dní ukazuje na jang kondici, naopak delší 32-35 na jin kondici.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #18 kdy: 24. Červenec, 2009, 19:47:16 »

A na kom tyhle zkusenosti posbiral?
Ja nejsem MB a mohu potvrdit ze muj cyklus se sladuje s mesicem a znam i jine zeny ktere mi tohle potvrdily, ani jedna s nich neni MB. Taky jsem o tom cetla v knihach ktere s MB nemaji zadnou primou souvislost, takze to musi byt asi dost bezne.
Ze bych se kdykoliv 4-7 dni nesprchovala si neumim predstavit, a pri menstruaci uz vubec ne.
Tak jako vse jine, menstruace je ovlivnena jidlem, s tim souhlasim, ale take jinymi faktory.
Zaznamenáno

El
Host
1 0
« Odpověď #19 kdy: 24. Červenec, 2009, 21:05:39 »

Myslíš, že chlap nemůže psát o menstruaci Huh?  Tohle je sepsané z teorie o jin a jang. Já bych spíš řekla, že vše je ovlivňované energií zemskou(jin) nebo vesmírnou(jang)... a co všechno ji ovlivňuje to víme. Nemusíš si to v hlavě překládat na to, že se člověk dostal do jinu jídlem, ale prostě je kondičně jin ať už to je čím chce.

Asi vám to tady bude znít divně, ale já jsem to zkoušela. Já se teda běžně nesprchuju i týden(nebo i dýl a jen se otírám) a to může být i vedro. A že bych smrděla, to ne.
při menstruaci jsem se zkoušela vůbec neumýt a překvapilo mě to. Myslela jsem si, že to bzde smrdět a bude to hnus, ale ono nic. Nic nesmrdělo, žádnej hnus to nebyl. cítila jsem se mnohem líp, než když jsem to drhla každej den.

Já tomu chlapíkovi věřím, páč už mi hodně pomohl Smiley
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #20 kdy: 25. Červenec, 2009, 11:27:20 »

Citace
Během menstruace vylučuje žena své přebytky nejen menstruačním krvácením, ale také kůží. proto není v této době vhodné mytí vlasů a ani sprchování. obojí může zarazit přirozenou cestu  vylučování těchto přebytků.

Mohly byste mi prosim vysvetlit, co presne ta "eliminace" pri menstruaci znamena a jak ji sprchovani ci myti vlasu zarazi? Klidne polopaticky  Very Happy Ja mela za to, ze se jedna o vylucovani prebytecnych (nezadoucich) latek, a kdyz teda kuzi neco vyloucim, tak tim osprchovanim to splachnu a nebude se mi to na pokozce hromadit.. Asi jsem to teda nepochopila spravne, diky za objasneni!

Jo, a jeste bych se chtela zeptat - kdyz mam cyklus tak 38-40 dni, tak to znamena, ze jsem extremne jin?
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #21 kdy: 25. Červenec, 2009, 12:04:49 »

Ahoj paulino,
všec nemusí mít jasný věděcký podklad. Já si to pro sebe vykládám, tak že je to na energetické úrovni. Že tím prostě pokazím něco přirozeného,přirozený děj. Ale třeba někoho něco napadne.
mě osobně stačí, že jsem to vyzkoušela a cítila jsem se opravdu líp. Mělo to vliv i na bolest a délku, a celkový průběh menstruace. Bylo to sice normálně silné krvácení, ale míň bolestivé a bylo rychleji pryč.

Ano, pokud máš takhle dlouhý menstruační cyklus , tak jsi pravděpodobně v extr.jin kondici. ( No a ni pro západní medicínu není takle dlouhý cyklus normální)
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 26. Červenec, 2009, 14:59:36 »

Ahoj Sunny,
ještě než jsem si začala připravovat vhodnější stravu a jednou za čas mě při menstruaci bolelo břicho, tak jsem používala květ hluchavky. Sice jsem měla pocit, že ty bolesti pouze oddálila, ale i za to jsem byla ráda - nemusela jsem bolet v práci, ale až večer doma ...  Undecided
Jinak se snažím řídit podle TČM, kde za PMS a bolesti při menstruaci může méně průchodná dráha jater. Jednou z funkcí jater je totiž udržovat organismus celkově průchodný - menstr. bolesti jsou pouze znamením, že játra se snaží o zprůchodnění ... Pak jde o to, který z "patogenů" se k tomu třeba přimíchal: horko, chlad, vlhko nebo sucho.
Je jasné, že když má někdo horko (třeba v močovém měchýři, v krvi, nebo jinde) tak mu např. zázvorové obklady moc nepomůžou a naopak by se mu mohlo ještě přitížit.  Undecided
Mně osobně se při mb stravě zlepšila menstruace co do kvality krve, ale na uvolnění jater to nestačilo, nebyl tam ani náznak zlepšení. Ale opakuju, že přehnanými bolestmi jsem netrpěla ani před tím, spíš šlo PMS (nervozita a bolesti několik dnů před, zadržování vody i toho ostatního). Teprve když jsem začala pít byliny z "čínské" kliniky, tak se začaly dít změny, které jsem ani nečekala: třeba výrazné zlepšení kloubů (játra vyživují šlachy a vazy), - a to jsem si před tím myslela, že klouby mám celkem v pořádku, protože nebolely; přestalo to zadržovaní před menst. a pravidelné bolesti před i občasné při ...
No, i když třeba člověk nechce pít byliny, tak KAŽDÉMU, kdo má nějaký problém, doporučuju seznámit se se základy TČM a zajít si na prohlídku, aby věděl na čem skutečně je. Pokoušení se o diagnostikování sebe sama je ve většině případů zavádějící a jenom se tím ztrácí čas. Stejnou ztrátou času je sbírání diagnóz na různých kurzech, které nevedou zkušení lékaři čm, kdy se zkoumají pouze dílčí věci (třeba jazyk apod.) a chybí dostatečně podrobný rozhovor s "pacientem".   ... pokrač.

Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #23 kdy: 26. Červenec, 2009, 15:09:28 »

Dwarf a kam na to chodis? A jsou to Cinani nebo Cesi?
Zaznamenáno

dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #24 kdy: 26. Červenec, 2009, 15:42:09 »

... pokrač.  Začalo mi to při psaní přeskakovat, musela jsem to rozdělit.
Vedlejším výsledkem užívání těch bylin, které jsou v mém případě zchlazující, je výrazně klidnější myšlení a bezbolestná menstruace, která byla už párkrát doslova příjemným zážitkem.  Embarrassed No kdyby mi něco takového někdo tvrdil před pár lety, tak bych si asi poklepala na čelo ...  Very Happy

K těm čínským bylinám bych ještě chtěla podotknout, že v žádném případě nejde o procházku růžovým sadem. Je to pro organismus velká změna - hlavně velký nápor na trávicí trakt - měsíční dávka se vaří asi z 50kg sušených bylin! Víc než kdy jindy se vyplatí dodržovat mb, která tělu výborně pomáhá se s tím náporem vyrovnat. Ve stravování dojde samovolně ke změnám (tedy pokud se člověk neznásilňuje "rozumem"). Takhle jsem ze začátku úplně ztratila chuť na rýži, jedinou stravitelnou obilovinou pro mě byly nějakou dobu jáhly ... apod. To se dá ale všechno celkem logicky vysvětlit, a když člověk vytrvá, tak je to na dobré cestě.  Poklona
Je dobrý si pročíst v literatuře, jaké příznaky doprovázejí tu kterou nerovnováhu a neustále pozorovat, jestli je všechno jak má být. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že zvracení a průjmy, o kterých jsem slyšela v souvislosti s užíváním bylin, nejsou vůbec nutné. Naopak, pokud mi doktor předepsal příliš vysoké dávky, u kterých jsem cítila, že bych to nezvládla, sama jsem je snížila. Doktor mi pak řekl, že to je v naprostém pořádku ... Stejně tak není nutné si těmito bylinami zničit trávicí trakt, jak jsem s pobavením dočetla v jakési mb literatuře - to je pouze příklad naprostého nepochopení svého vlastního těla. Vyhovující strava, masáž ve správný čas a nelámání věcí přes koleno - jsou věci, které pomůžou. A na játra ještě pohyb, bez něho to nejde. Tak hodně štěstí všem!  Kyticka Kyticka Srdce
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #25 kdy: 26. Červenec, 2009, 16:02:11 »

Ahoj torquiose, kdysi jsem ještě v naprosté nevědomosti byla u nějaké Číňanky Guo-li na P7, ta dělá i akupunkturu a předepisuje takové ty bylinné bobulky, nikoliv vývary. Bohužel jsem jí skoro nerozuměla, protože mluví pouze v přít. čase a prvních pádech. Nepoznala jsem jestli se ptá nebo mi něco oznamuje ...  Roll Eyes Některá doporučení jsem kvůli tomu nedodržela, protože jsem je zkrátka nepochopila.  Sad Ale na tu alergickou reakci, co jsem tehdy měla (hlavně Vítr), mi to i tak pomohlo.
Teď chodím na Kliniku TČM na P1, můj doktor je Čech, ale jsou tam i nějací Asiati, co jsem slyšela, tak mají překladatelku. Ten doktor se zase skoro vůbec nezabývá stravou, to musím sama. Ale když mi třeba řekne, že praskání prstů (při menstruaci) je podle čm příznakem horka, tak už vím co mám dělat ...  Very Happy ... (větší porce kysaného zelí, když to začne, a je po problému).
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #26 kdy: 28. Červenec, 2009, 16:29:58 »

Ahoj holky, já vás nechci od ničeho odrazovat, ale osobně bych se už bála kombinování makrobiotiky, coby životního stylu, s dalšími čistě léčebnými přístupy, jedno jestli klasickou medicínou, homeopatií, bylinkami (českými i cizími). V okruhu svých blízkých mám možnost vidět, kam to vede, a nedoporučuji. Možná je to už v tom rozdílném přístupu k řešení problému, buď problém můžu chápat jako signál, že je někde něco v nepořádku, a že JÁ musím zamakat na sobě, ať už jiným životním stylem (a sedacími koupelemi jako doplněk), na fyzické úrovni + vyčištěním vztahů, na psychické úrovni, nebo si můžu říct, že se problému chci zbavit rychle a vzít si nějaký preparát, co mě problému rychle zbaví tím, že odstraní ten signál. Pak je to ale o tom, jestli se ten problém pouze nezabetonuje někam jinam, tj. jen ten signál přestane svítit, ale časovaná bomba tiká dál a jednou může bouchnout. Nemluvím teď jen o chemickém složení čehokoli, např. homeopatika nebo zásah léčitele chemii neobsahují. Ale pokud je jakákoli nemoc jen fyzickým projevem toho, že je něco v nepořádku v našich energetických polích, tak tyto energeticky orientované vnější zásahy do našich polí problém nevyřeší, jen třeba přesunou do skrytějších vrstev. ... ale to už se pouštím na tenký led, protože knihu na podobné téma jsem četla jen jednu, a to asi před 10 lety.
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #27 kdy: 28. Červenec, 2009, 18:37:28 »

Ahoj lehu, čínská medicína nefunguje tak, jak popisuješ, rozhodně nejde o žádné "přesouvání problému do skrytějších vrstev". Naopak, problém skrývající se ve špatně proudící energii se obousměrně ovlivňuje s nějakým psychickým stavem či problémem ve vztazích. 
Při používání bylin nebo aku se nesprávný tok energie napravuje, COŽ ČLOVĚKU ZÁROVEŇ DODÁVÁ ENERGII, ABY ONEN NEŽÁDOUCÍ PSYCHICKÝ STAV ČI PROBLÉM VE VZTAHU DOKÁZAL KONEČNĚ VYŘEŠIT.... Nejde tedy o to, nic neřešit. To by byl hrubý omyl, a doufám, že tak si moje slova ani nemůže nikdo vysvětlovat.
OSTATNĚ, STEJNÝM ZPůSOBEM BY NĚKDO MOHL DESINTERPRETOVAT I SAMOTNOU MAKROBIOTIKU - MB JÍDLEM ODSTRANÍŠ VŠECHNY SVOJE NEMOCI A NEBUDEŠ MÍT PSYCHICKÉ PROBLÉMY. A KDYŽ BUDEŠ 200x ŽVÝKAT, DOSÁHNEŠ OSVÍCENÍ ........ No nevím, jestli právě tohle by nebyl ten pravý příklad zavírání očí před problémy všeho druhu!!!!!!  Embarrassed
A jestli třeba masáže považuješ taky za "tyto energeticky orientované vnější zásahy do našich polí", tak tě ujišťuju, že shiatsu je přímo doporučováno v mnohé MB literatuře.

Působení MB i TČM je založeno na podobných principech. MB však používá mnohem mírněji působící prostředky.

Hlavní výhodou TČM je, že využívá při diagnostice více než dvě hlediska (rozdělení pouze na jin a jang nestačí) a má naprosto nesrovnatelně DELŠÍ TRADICI.  Poklona

Dobře, že ses zeptala. Lidé se často bojí toho, co neznají. Lék je jediný - přečíst si více knih...
« Poslední změna: 28. Červenec, 2009, 18:43:58 od dwarf » Zaznamenáno
Kaminek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #28 kdy: 08. Září, 2009, 00:12:20 »

Chvilku vydrž, pošlu ti to naskenované Wink

Ahoj Neone,

prosim neposlal by jsi mi to cislo Zrneni take..Vim, ze uz je to nejaky patek, ale kdyby jsi to nahodou nasel, budu ti moc vdecna..

Predem dekuju za ochotu:-)

Mej se, Kaminek
Zaznamenáno
Kaminek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #29 kdy: 08. Září, 2009, 12:54:49 »

Ahojky vsichni,

vim, ze nakusuji opet intimni tema..ale neda mi to se nezeptat..

Nemate nekdo zkusenosti s kvasinkami?..teda predpokladam, ze jde o ne, pac mi to nediagnostikoval zadny gynekolog..Asi eliminiace..Jsem MB zacatecnik..snazim se tak 3 mesice,  ale nedelam vse, jak bych mela..Vim, ze bych nemela ovoce, ale nejde mi si alespon trochu nevzit, kdyz vse kolem tak krasne zraje..

Nemate nekdo nejaky osvedceny tip, co papkat a tak, aby se vse urychlilo..alespon co se tohoto tyce?Zkousela jsem sedazi koupel ze zazvoru dvakrat a nic..

Dekuju za rady:-)))

Mejste se, Kaminek
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 16
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení