Stran: 1 ... 12 13 [14] 15 16
  Tisk  
Autor Téma: Menstruace a ženské problémy  (Přečteno 53541 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #195 kdy: 30. Listopad, 2012, 07:44:40 »

Díky za info! Ty zázvorové obklady se tedy dělají ve stejný den jako si dáváš tu koupel? To by se asi blbě stíhalo Eek Anebo jsou to dvě možné varianty léčby?
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #196 kdy: 30. Listopad, 2012, 18:48:25 »

Já jsem zas našla, že hodně pomáhá kontryhel a maliník.. ale to by asi mnozí mb nebrali..
Já to zkouším první cyklus, protože po porodu mám dlouhý cykly - 38dní a možná že anovulační..
Zaznamenáno
kopretinka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #197 kdy: 30. Listopad, 2012, 21:42:21 »

Jak vidím, tak podobný problém (vynechání menstruace) řeší více z vás. Ať mi ale nikdo netvrdí, že je to normální. Normální a správné je menstruovat. Ztráta menstruace mohla být způsobeno radikálním přechodem na MB stravu. Proto začít pomalu, pokud někdo nemusí řešit nějaké vážné onemocnění. Vyzkouším nejprve MB prostředky. Prý je na to dobrý čaj MU, solné obklady by měly taky pomoci. A samozřejmě pohyb na čerstvém vzduchu, a relaxace, ne stres nebo velká zátěž.
Zaznamenáno
Ivanaj
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #198 kdy: 03. Prosinec, 2012, 10:45:39 »

Dobrý den,

prodám knihu Radost ze zdravých dětí s DVD. 150,-kč.

Děkuji

slunecnicet@seznam.cz
Zaznamenáno
happy.lenulka
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #199 kdy: 07. Leden, 2013, 09:55:22 »

ahoj, můžu se přidat? s přecházením na mb jsem se rozhodla, že ze svého života odstraním vše chemické, co mi škodí, tak jsem i přestala brát HA. Nechci zatím miminko, ale chci být čistá, než se o něj začnemem pokoušet. S vysazením HA přišla i nepravidelná menstruace. Vím, že je to asi obvyklé, ale zajímalo by mě, jak si po 7mi letech užívání HA očistit játra a ledviny (především) a jak dát menses zas do rovnováhy. Nebo nevíte o smysluplném článku? Zatím jsem mimo rámec zařadila akorát pití čaje z lněných semínek, což doporučuje Kushi na nepravidelnou menstruaci. Díky za odpovědi
Zaznamenáno
Kartika
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #200 kdy: 11. Leden, 2013, 19:33:41 »

Ahoj El,

po prvním miminku jsem taky nastartovávala 28 denní cyklus déle, ale nakonec přišel. Jde trochu o to, jak dlouho jsi kojila nebo ještě kojíš. Hormony se musí zase srovnat zpátky. Každému to trvá jinak dlouho. Já to měla rozházené asi půl roku.
Ten kontryhel určitě zkus, je skvělý na upravení cyklu. Sice to asi není úplně MB, ale nic tím nezkazíš.
Teď jsem zase těhotná, tak uvidím jak to bude po druhém mimču Wink
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #201 kdy: 19. Únor, 2013, 02:31:45 »

Nepojede tu nekdo letos na kurz Mohendzodaro? Ja asi pojedu na tenhle (pro uplne zacatecnice): http://www.mohendzodaro.cz/udalosti/akce.php?ID=230
Zaznamenáno

Melkorka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #202 kdy: 19. Únor, 2013, 14:23:54 »

Co si myslíte o 28 denním cyklu? Vím, že cyklus měsíce se dá sledovat podle různých kritérií a má pak podle toho délku 27,2 - 29,5 dne. Já jsem zjistila, že funguji spíše po tom 29,5 (30)denním cyklu, dle toho, kdy se měsíc opět dostane do stejné fáze. Ale hezky se takhle s novem shodujeme. Jak to máte vy?
Zaznamenáno

Kořenem všeho zla je nedostatek poznání.
Buddha
Markule
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #203 kdy: 19. Únor, 2013, 19:46:19 »

Jéé, tak to mě potěšilo a překvapilo, protože já to měla několik měsíců podobně - můj do té doby pravidelný 28 denní cyklus se začal řídit podle novu..., ale říkala jsem si, že bych se měla shodovat spíše s úplnkěm, protože tak se mi zdá, že se to všude píše. Nebo je možné, že každá žena se časem sladí s jinou fází? Teď už se podle měsíce neorientuji skoro vůbec a cyklus mám + - 1 den 28 dní. Ale asi to má opravdu co dělat se stravou a taky s délkou pobytu v přírodě, protože v tom jsem v obojím polevila a pak se to začlo rozjíždět.
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #204 kdy: 19. Únor, 2013, 20:36:23 »

V Holandsku jsme se učili, že jangovější ženy mají menstruaci při úplňku a jinovější na nov, ale nějak mi to moc nesedí dle mých pozorování Tongue
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #205 kdy: 19. Únor, 2013, 20:39:51 »

Já jsem se o tom dočetla to co píše Calarien s tím, že se to může během života měnit.
Mě se to po nějaké době mb ustálilo na MS při úplňku...a fyzicky jsem spíš jinovka, ale co se týče psychiky tak rozhodně spíš jang...
Zaznamenáno
Melkorka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #206 kdy: 19. Únor, 2013, 20:58:52 »

A tady vimeo.com/56480297 paní zase povídá, že normální žena má menstruaci při novu a ovulaci za úplňku Smiley
« Poslední změna: 19. Únor, 2013, 21:00:47 od Melkorka » Zaznamenáno

Kořenem všeho zla je nedostatek poznání.
Buddha
El
Host
0 0
« Odpověď #207 kdy: 19. Únor, 2013, 21:17:25 »

normální  Wink ....

Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #208 kdy: 19. Únor, 2013, 21:41:50 »

Je bezne se sladovat jak s novem tak s uplnkem. Pred lety jsem cetla knihy jako Wise Wound a podobne. Kdyz to hodne zkratim a zjednodussim, tak tak bylo receno, ze zeny osciluji mezi dvema poly - ovulacnim a menstruacnim, ale pozor, tim se nemysli doslovna ovulace a menstruace, spise symbolika techto polu. "Ovulacnim" polem se mysli materska stranka zeny, mentruacnim se mysli pol "carodejky". Tyhle slova prosim chapejte jako archetypy. I bezdetna zena ma matersky pol, a kazda zena ma pol carodejky. Materskym polem se mysli - jak uz nazev napovida, koncepty jako materstvi, pecovatelstvi, to co zena dava svetu v tomto smyslu. Polem carodejky se mysli intuitivni, skryta, tvoriva stranka zeny. Pokud delate Taroty, tak by se dalo rict Cisarovna (ovulacni) versus Knezka (menstruacni). Kazda zdrava a celistva zena ma oba poly. V ruznych obdobich zivota je priklonena k jednomu ci druhemu. Muze se to menit i dost rychle, nebo dlouhlo setrvat v jednom polu. Nekdo jeden ci druhy pol potlacuje.  Vase menstruace vam ukazuje v kterem polu se momentalne nachazite. Pokud jste v polu matka/ovulace/cisarovna, menstruujete na nov a ovulujete na uplnek. Pokud jste v polu carodejka/menstruace/knezka, menstruujete na uplnek, a ovulujete na nov. Zapamatovat se to da tak, ze "vas" pol se deje na uplnek (na svetle), a pol ktery je v utlumu se deje na nov (ve tme). Muzete byt i mezi. To muze byt odbobi posunu z jednoho polu na druhy. Nase spolecnost a kultura hodne potlacuje pol menstruacni/Knezka/carodejnice/prava mozkova hemisfera/intuice, a vyzdvihuje pol matersky (plozeni, zachovani rodu, zena matka/leva mozkova hemisfera/logika) - teto nerovnovaze by i odpovidalo to, ze nekdo muze rict, ze "normalni" zena ma menstruaci pri novu a ovuluje za uplnku.
« Poslední změna: 19. Únor, 2013, 21:43:43 od torquiose » Zaznamenáno

Petronila
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #209 kdy: 20. Únor, 2013, 08:25:35 »

výborný! něco málo jsem o tom četla, ale takhle komplexně zase ne. teď mi roste břicho a nemenstruuju Wink, tak jsem zvědavá (a snad už se skoro těším Very Happy ), kam se to potom přehoupne.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 12 13 [14] 15 16
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení