Stran: 1 ... 13 14 [15] 16
  Tisk  
Autor Téma: Menstruace a ženské problémy  (Přečteno 49009 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #210 kdy: 26. Únor, 2013, 13:41:27 »

Me by taky zajimalo jestli se ty koupele a obklady na lecbu cysty delaji ve stejny den. Ty listy daikonu si susite sami nebo se daji nekde koupit uz pripravene? A muze mi nekdo prosim napsat navod na ten zazvorovy obklad - polopaticky prosim - jak, kam, jak dlouho?
Zaznamenáno

Petronila
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #211 kdy: 26. Únor, 2013, 18:21:34 »

Sušené listy prodává v eshopu ro.le
http://pani-dyne.cz/e-shop/Detail-Produktu.aspx?VyrobekID=89
Zaznamenáno
xylda
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #212 kdy: 27. Únor, 2013, 08:11:43 »

Torq, určitě můžeš v jeden den dělat hiba koupel ze sušených listů ředkve i zázvorové obklady. Uděláš zázvorový i Hiba vývar současně, dáš si koupel a pak v posteli zázvorový obklad. Nebo opačně :)Jak ti to bude víc vyhovovat. Ta koupel jde udělat i s mořskou solí a řasou arame, která posiluje ženskou energii.
Jde o to, vyzkoušet to.
Listy ředkví mám taky nasušené z vlastní zahrádky a klidně je poskytnu někomu, kdo je potřebuje. Dají se použít i listy tuřínu, ty budou až příští rok, až sklidím tuřín.

Zázvorový obklad už je tady někde popsaný, stačí si najít téma zázvorový obklad.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #213 kdy: 27. Únor, 2013, 11:14:27 »

Dekuju za odpoved. Je to pro dceru. Zatim nevim, jestli je to cysta, jen prestala pred 3-4 mesici menstruovat. Pristi tyden ji budou delat krevni test a pry podle hormonalni hladiny poznaji jestli je to cysta. Jak to zjistovali vam? Delali ultrzvuk nebo jak?
Zaznamenáno

midsummer
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #214 kdy: 27. Únor, 2013, 12:59:34 »

Nová Meduňka (3/2012) je věnována tématu "Zdravá a šťastná žena". Je tam pojednání o řeči ženského těla a vysvětleny problémy s menstruací, cystami a i mnohé další. Určitě stojí za přečtení.
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #215 kdy: 06. Srpen, 2013, 20:03:02 »

DOPLNUJI ZTRATU DAT.
 odpověď od torquiose.

Krásný článek o cykličnosti žen, jenž může pomoci mnohé pochopit:

http://file.mf.cz/284/3-ZEN03-2013-double.pdf

(odkaz je na celé číslo časopisu, článek je na straně 38 a jmenuje se Měsíc v nás

Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #216 kdy: 06. Srpen, 2013, 20:06:20 »

Ahoj,
já bych ale opět potřebovala to od někoho zkušeného převést - časopis je v PDF a to mi počítač - tedy hlasový výstup tento formát nepřečte. Prosím a jak často vychází tento časopis?
Jarka
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #217 kdy: 06. Srpen, 2013, 22:35:30 »

Ahoj,
proč se při menstruaci nedoporučuje vlastně koupání? Maminka mi říkala, ze začátku, abych ve vaně dlouo neseděla, ale nikdy jsem se neodvěděla proč. Do bazénu to je jasné, mohla bych dostat nějakou infekci. I když vím, že s tamponama se koupat dá, ale nepoužívám je, moje sestra jo. Používáte tampony?
Jarka
Zaznamenáno
luliena
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #218 kdy: 14. Říjen, 2013, 20:18:01 »

Víš proč? Protože v době menstruace se čistí tělo. A čistí se převážně kůží, tím, že ji budeme omývat tento cyklus prostě zastavíme a tudíž všechny ty škodliviny, které v těle jsou a které chtěly ven, zůstanou v těle. Je to hezky napsané v knize od Michio Kushi "makrobiotika a přírodní léčení" Doporučuji pořídit Smiley
Zaznamenáno
luliena
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #219 kdy: 14. Říjen, 2013, 20:21:58 »

Chtěla jsem se optat, zda nemáte někdo zkušenost s opravdu špatnou náladou, která doprovází premenstruační stav. Mívám opravdu hodně špatný a smutný, nedůtklivý a nesnášenlivý stav. Byla bych vděčná, věřím, že i mé okolí, kdy toto nepříjemno z mého života někam uniklo.
Moc děkuji za každou radu.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #220 kdy: 14. Říjen, 2013, 21:53:13 »

Podívej třeba sem : http://www.cyklickazena.cz/

Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #221 kdy: 17. Říjen, 2013, 16:01:00 »

Vrátím se k tomu dotazu na to mytí se během menstruace. Vy to dodržujete, že se vůbec nemyjete?
Já jsem to pár let dodržovala, ale teď mi to připadá jako docela nesmysl (teda ne sezení ve vaně, ale mluvím o třeba sprchování), až se skoro směju tomu, co jsem byla ochotna dodržovat, protože jsem to četla v nějaké makrobiotické knize. Přeci jenom pan Kushi, vzhledem k tomu, že pan a ne paní, sám svoji osobní zkušenost s menstruací nemá a nikdy neměl. Takže tohle je holá teorie. Kůže přece vylučuje z těla odpadní látky pořád, i mimo období menstruace (například pocení), a tím, že se večer osprchuju, tak to taky nezastavím .... Takže bych to spíš nechala na to, jak se kdo cítí, sama to teď tak taky dělám. Prostě se řídit intuicí, ne teorií z knih. Ono být několik dnů propocená a neumytá není nic příjemného a společensky přijatelného.
« Poslední změna: 17. Říjen, 2013, 16:03:26 od lehu » Zaznamenáno
Andrea
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #222 kdy: 17. Říjen, 2013, 18:19:41 »

Lehu, já se normálně sprchuju, mám stejný názor. Co může muž vědět o (po)citech ženy při menstruaci? Nedovedu si představit koupelnu obcházet obloukem  Grin Je pravda, vanu nedávám, ale vlastně si v tom nelibuju ani jindy. Zdravý rozum, instinkt často chybí. Všimla jsem si, že mnohdy i v jiných případech, kdy makrobiotický učitel káže a lidi zapisují a kývou. A plní vše, co říká. Často bez vlastního úsudku a nebo dobrého "Důvěřuj, ale prověřuj"
Zaznamenáno

luliena
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #223 kdy: 18. Říjen, 2013, 07:57:31 »

já si myslím, že nejdříve zjišťujeme, zapisujeme a jinými způsoby shromažďujeme informace a pak je zkoušíme a poté ze svých zkušeností se dále rozhodujeme. Je pravda, že každý jsme individualitou a na každýho platí jiné věci. Proto všechno vyzkoušet a pak se uvidí Smiley. Jinak ještě k té knize, kterou mi doporučila El, co si o tom myslíte? Mně to připadá takové zvláštní. Četli jste někdo? Děkuji
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #224 kdy: 19. Říjen, 2013, 11:12:46 »

Ahoj,
knížku jsem zatím nečetla, o které El píše, ale určitě bych ráda.
Myji se během menstruace, i normálně samozřejmě.
Tak co ty tampony, ne?
Ta řasa arame se po koupeli vyhodí, myslím, jak psala xylda, že si lze udělat koupel s mořskou řasou a listů např. tuřín nebo daikon.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 13 14 [15] 16
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení