Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 16
  Tisk  
Autor Téma: Menstruace a ženské problémy  (Přečteno 51597 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
midsummer
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #30 kdy: 08. Září, 2009, 13:57:27 »

Pročti si tuhle diskuzi. Zmíněný problém je tam též rozebrán, i s docela obsáhlou odpovědí p.Dagmar Lužné. http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,95.0.html
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
Nufka
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

353888642
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #31 kdy: 19. Září, 2009, 15:39:37 »

ahoj,  začala jsem s MB cca před rokem, ale rozhodně nejsem 100% MB, o víkendu jím často s rodinou "běžné" jídlo, MB se stravuji především v týdnu. Nyní cca 3 měsíce přísněji než předtím. S tím souvisí má otázka. Nejméně 3-4 cykly zpět mám nepravidelné, spíš kratší cykly, kolem 26-27 dnů. Když se podívám do kalendáře, tak často je to kolem novu či úplňku, střídá se to. Myslíte, že tyto zkrácené cykly (dříve pravidelně 29) souvisí  s MB? Je to nějaký problém? Jinak mi nic není, nemám bolesti, ani nějaký neběžný průběh menstruace. Hezký víkend Very Happy
Zaznamenáno
Ajka
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #32 kdy: 10. Říjen, 2009, 12:46:02 »

Ahoj všem,
před asi 3 měsíci jsme se začali stravovat makrobioticky, skoro ze dne na den.. A od té doby jsem přestala menstruovat.. v časopisu Zrnění jsem četla, že je to po přechodu na MB normální a někdy ženy bývají bez menstruace i několik let.. Také se Vám to po přechodu na MB stalo? Je to opravdu normální? Jsem i celkem ráda, že menstruaci nemám, jelikož se s tím nemusím otravovat, ale zase se bojím, jestli to neznamená nějaký problém  Roll Eyes Díky moc za Vaše odpovědi.
Zaznamenáno
Dei
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #33 kdy: 11. Říjen, 2009, 14:58:17 »

menstruace je úžasná věc, je to důkaz toho, že jsme schopné počít a porodit dítě. Myslím si, že hodně žen má problémy s menstruací, at už nepravidelnost, nebo bolesti spojené s rozdělením světa na mužskou a ženskou. Dříve byla menstruující žena považována za nečistou, ďábelskou a tímpádem se menstruace stala prokletím. a přitom ve starých civilizacích byla menstruující žena považována za posvátnou. a i když v dnešní době už je normální menstruovat, tak tento model v nás zůstává a my sami si z toho děláme prokletí, bolí nás to, zvracíme,...

Jinak nov a úplněk... jak už bylo řečeno, více jang žena menstruuje za úplnku a více jin za novu. také jsem slyšela, že žena, když přichází čas počít dítě, menstruuje na nov a ovulace se posouvá na úplněk.

Mb nepoužívá k diagnostice jen jin a jang, ale také 5 proměn energie (dřevo, ohen, zemi, kov, vodu)

Delší cyklus není jen více jin kondicí, ale i nedostatkem energie v játrech, laicky řečeno... když játra nemají dostatečně krve, aby se nasytili, nepustí menstruační krev ven a teprve až se játra nasytí, tělo krev vypustí ven.

A taky pokud je žena unavená, má málo energie, tak ani nemá sílu se čistit, nemá sílu mít menstruaci. menstruace je luxus, který si každá žea nemůže dovolit.

hondě zdaru a pracujme na sobě.
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #34 kdy: 11. Říjen, 2009, 18:29:16 »

"Myslím si, že hodně žen má problémy s menstruací, at už nepravidelnost, nebo bolesti spojené s rozdělením světa na mužskou a ženskou."

Něco podobného, co si tak pamatuju,  je zmíněné v knize Jsem žena od Galiny Šeremetěvové (četla jsem jen a rovnou druhý díl, desky růžové), tam je teda zdůrazňováno, že se chováme dost nežensky (soupeříme, pořád se za něčím honíme, snažíme se lidi kolem sebe ohromovat "hrdinskými činy", protože si myslíme, že pak nás budou mít rádi, ... a tak), resp. že se vlastně ani moc nevíme, jak se chovat žensky. A že když hrajeme mužské role (ať už z donucení okolnostmi nebo proto, že nevíme, jak hrát ženskou roli), tak máme i různé gynekologické problémy, kromě toho, že se necítíme šťastné.
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #35 kdy: 12. Říjen, 2009, 05:22:15 »

Alo, pozerala som si diskusiu a teda ak mate tipy mozete mi prosim poradit co robit pokial mykoza (candida) zacne chytat cloveka, ktory sa stravuje mb - cize mna?Very Happy mala som trochu narocny vikend, tyzden, vela sedavy a myslim, ze padlo i viac sice zdravych ale predsalen sladkosti.. uz som zase spat v svojom liecebnim standarde ale neviem co zabera - jedine co pijem teda je cas z korzickych riad..nejaka sedacia kupel, alebo sa to postupne ukludni? Dufam  Sad
Zaznamenáno
Dei
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #36 kdy: 12. Říjen, 2009, 15:55:15 »

ještě bych ráda připsala, že kvalita menstruace také souvisí s kvalitou energie země, hlavně se slinivkou a slezinou. takže více kulatých (ženských zelenin Smiley a jak na tom jsme poznáme především podle rtů, když jsou krásně plné, tak je to v pořádku, když moc úzké - jang, nateklé - jin.

ohledně ženského principu bych doporučila knihu, Ženy, které běhaly s vlky (Mýty a příběhy archetypů divokých žen) od Clarissa Pinkola Estés, "Hluboce spirituální kniha oslavující chytrost, odvahu a nezkrotnost žen. Uctívá ženskou duši"

Mikoza - sedací kouple (nať z daikonu či jiných ředkviček se solí, vyvařená kombu, nebo jen mořská sůl), vysadit ovoce, a vše co zahleňuje. zázvorové obklady + výplachy banchou se solí a citronem.

mě to zabralo Smiley
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #37 kdy: 13. Říjen, 2009, 06:33:32 »

Dei - jasne dik, pozerala som Kushiho preventivni a nasla som tom. Len jeden technicky dotaz> riasu kombu vyvarat v akom mnozstve na aky pomer vody? a ako dlho - plati ten cas, ktory uvadza ked sa robi vyvar zo susenych daikonovych listov?
Zaznamenáno
Dei
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #38 kdy: 14. Říjen, 2009, 14:45:33 »

phoenix...já to dělám většinou podle toho, jak to cítím. vařím jeden až dva kusy ve velkém hrnci (asi 10l) 15-20min, dokud není měkká a vývar zelený. pak si to naliju do lavoru s vodou, naředím aby to bylo snesitelné, sednu si tam, abych to měla po pupik (lavor mám ve vaně s teplou vodou, aby voda v lavoru tak rychle nechladla), přikryji si záda ručníkem a medituju než jsem úplně spocená. potom si to vyleju do vany a ještě chvíli se v tom ráchám. neuvěřitelné, co z člověka vyleze...brrr, hurááááá On Fire Banan music334
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #39 kdy: 14. Říjen, 2009, 21:27:45 »

Phoenix,
jestli máš zároveň problém s močovými cestami (možná jsem jen něco špatně pochopila...) tak to vypadá opravdu spíš na vztahovou problematiku (v první řadě k sobě samé, že... Wink), jak už tady naznačovala Lehu. Není to jen o tom, co člověk jí a nejsou krátké a jednoduché cesty... Navíc, jestli s MB začínáš a rovnou do toho jdeš tak natvrdo, že se pohybuješ jen v léčebné sféře, počítej se stejně razantní odezvou, tj. nejrůznějšími formami eliminací. -To není kritika, prosím, myslím to v dobrém  Smiley. Ať je Ti lépe!
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #40 kdy: 15. Říjen, 2009, 05:51:37 »

Ira: Chapes to spravne  Wink Ono tam skutocne su nedostatky, ktore sa eliminuju este v inych "leveloch" okrem tela. Nikdy som nebola zdatny bezec na dlhe trate ale uz si pomaly zvykam na maraton  Very Happy Je to nova skusenost (po vsetkych strankach, nielen co sa tyka jedla ale tu konkretne na fore riesim to jedlo vzhladom na tematiku, niezeby ostatne bolo opominane) a musim povedat, ze sa dobre profiluje pri tom i onom moj stary problem prehliadnut to co je neprijemne a zasunut to do zasuvky "napotom", eventuelne prepadnut panike ked veci nejdu hladko   Very Happy V podstate ziadny problem neexistuje, iba reflexia dlhorocnych hadzani polien pod nohy sebe samej, pretekanie problemoch minulych do pritomnosti, uz je nacase dat tomu podobu a opustit tie zbytkove vlakna energii.  Je fakt, ze na urovni tela je to razantne - ale iba vtedy pokial je pritomne napatie. Pripomina mi to tohtorocne sampionaty v atletike: ak ste sledovali  Boltov vykon, bolo to nieco fantasticke ako v absolutnom uvolneni a spocivani, srsiac usmevmi od zaciatku behu, suverenne predbehol a porazil vsetkych ostatnych ucastnikov v napati, pod stresom a tlakom nutnosti vyhrat - clovek nikdy nevie kde je mozne cerpat inspiraciu Wink 

pisem to preto hlavne, pokial to cele bude citat niekto kto ma tak vyrazne prepady a chvilky zufalstva ako ja, mozno ho/ ju to inspiruje a pomoze dalej pri behu. Drzim palce sebe samej a vsetkym ostatnym v roznych stadiach komponavani a skladani zivota podla odlisneho ovrazca nez doteraz  Wink

A ire dakujem  Sparkle
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #41 kdy: 15. Říjen, 2009, 10:54:22 »

K té eliminaci "na jiných levelech"  - včera jsem byla na dalším workshopu z cyklu O matkách a dcerách (info na www.terezakalinova.cz ). Před prázdninama jsem byla na dvou těchto workshopech - byly hodně silné (kapesníky vzít s sebou), vždy se tam trochu hrábne do konstelací - ale musím říct, že se něco prolomilo, tak dobře jako od léta jsme s mámou ještě nevycházely. A je to úžasné cítit tu podporu, dává to ohromnou sílu a důvěru i do všeho ostatního, můžu potvrdit to, co jsem někde četla, že vztahy s mámou do značné míry určují i všechny naše ostatní vztahy (pracovní, osobní, vztah sama k sobě ...), tak jsem přesvědčena, že to bude mít vliv i na gynekologické záležitosti.
Zaznamenáno
Dei
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #42 kdy: 15. Říjen, 2009, 11:26:18 »

lehu ... to samé je popsáno v knize ženy, které běhaly s vlky, že nás hodně ovlivňuje to, jak vše prožívaly naše matky. Menstruace je taky dědictví po našich matkách a pokud už jejich matky jin to nepředaly jako posvátnost a čarokrásnost, tak ani ony a ani my to bohužel tak neprožíváme. ale naštěstí máme moc to vyčistit  Wink
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #43 kdy: 18. Říjen, 2009, 14:35:43 »

Někde tu padla zmínka o meditování při sedacích koupelích - no, taky to dělám, resp. nechám myšlenky úplně volně běžet a občas žasnu, kam se dostanu. Tohle je teda spíš na pasáž do občasníku, ale nedávno jsem narazila na mojí zkušeností nezdůvodnitelný strach mít dítě - jako že bych se o něj nedokázala postarat (ekonomicky, "ochránit ho", dát mu veškeré zázemí, co potřebuje?). Jiná forma eliminace se ještě nikdy sedací koupelí nespustila, ale tohle docela stačí, je dobré vědět, že někde hluboko tyhle obavy jsou, i když nechápu, odkud se berou. Jesli chápu dobře, co tu naznačuje Dei, tak by to mohlo jít od předků ? ... no třeba ano, vlastně mohlo by to tak být .... tu knihu Ženy, co běhaly s vlky neznám, tak sem aspoň napíšu řešení doporučené z toho středečního workshopu. Tj. vzpomenout si na své předky / v tomto případě ženskou linii, vážit si jich za to, co dokázaly, jak to dokázaly (protože přeci dělaly to nejlepší, co mohly / uměly), ALE jejich osud nechat jim. Nevláčet to dál. Že třeba některá řešila těžké situace, dobře, obdivuji a vážím si, jak to zvládla, ale je to její život a její trápení, které nechám u ní. Současně taky nebudu nikoho obviňovat, že se měla zachovat jinak. Každá dělala to nejlepší ze svého pohledu a současně tím tomu rodu předala přesně tu zkušenost, co ten rod dostat měl.

Už moc zabíhám pryč od makrobiotiky a nevím, jestli popis zrovna těhle skrytých obav se sem hodí. Psala jsem to sem proto, že si myslím, že to s menstruací souvisí a že by možná i ostatním pomohlo zamyslet se nad tím, jestli se náhodou za velkými menstruačními bolestmi neskrývají nějaké strachy a obavy. Třeba se hodně zdravotních problémů zmenší / vyřeší, když se člověk přestane života bát.  Nechci tu nikoho zatěžovat tím, co se mi nedávno honilo hlavou, když se na to podívám, tak teď na podzim na fórum píšu samé "psychověci", přitom je to pro mě za běžných okolností tak cizí.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #44 kdy: 18. Říjen, 2009, 17:52:52 »

Psychoveci jsou mi zase blizke  Very Happy Seš cim dal vice otevrena Lehu, to mi prijde jako velice dobra cesta  Wink

Hlavou se mi prohnaly dalsi zpusoby jak k tomu pristupovat:

4 Dohody by na tve obavy rekly, ze nemas nikomu verit, ani sobe. Je to jen tvuj stary sen, domestikace. Vsechny stare dohody muzes ihned prerusit, staci si je uvedomit a uzavrit nove.

Jogin nebo krestan by ti rekl, ze mas vice verit v Boha a nesnazit se prevzit zodpovednost za vsechny veci na sebe. My jsme jen deti Bozi a pokud s Nim mame spojeni, tak nam vse chodi v pravy cas - materialni i duchovni podpora, zajisteni.

Buddhista by asi vse jen pozoroval a nestotoznoval se s tim, protoze vi, ze vse je pomijive a tohle byl jen jeden z vyplodu mysli.

Zen mistr by se tomu smal Very Happy
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 16
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení