Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 16
  Tisk  
Autor Téma: Menstruace a ženské problémy  (Přečteno 51951 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
El
Host
0 0
« Odpověď #45 kdy: 18. Říjen, 2009, 19:02:48 »

V jedné knížce o přirozeném porodu se psalo, že menstruace, sex, prožívání, porod i kojení... všechno řídí naše nejstarší část mozku.A to hypotalamus. Jenže dnešní doba už není založená na pocitech, intuici... ale na tom, že nad vším pořád hrozně přemýšlíme a hloubáme.. a musíme mít všechno nějak podložené, jinak tomu nevěříme a pokud možno je nejlepší pokud je to věděcky podložené.. a všechno co jsem popsala řídí naše novější část mozku, která když ale pracuje, tak blokuje tu starou část..  a v tom je náš velkej problém všech nechutí k sexu, bolestivých menstruací, hrozných porodních zážitcích.. problémy s kojením.. problémy s partnery..    Tomu já věřím moc moc ...  Samozřejmě i tohle co jsem napsala je spojené s ženskou větví našich předků a to hlavně babiček a matek..  4 dohody jsou na odblokování super... hlavně knížka o lásce a přátelství Smiley
A ješt+ k tomu bych přidala společné meditace s partnerem... pokud není, tak sama se sebou.. snažit se přijmout se tak jak jsem a naučit se přijímat i druhýho takový jaký je... 
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #46 kdy: 18. Říjen, 2009, 19:17:21 »

Neone, tohle mezi-námi-děvčaty-vlákno si pročítáš taky ??!!??   Shocked

A safra.... no, tak když kouknu na to, co všechno jsem sem psala, tak škoda, že nejsem Mistr Zenu a nesměju se, spíš jsem v šoku.

Buddhistické pozorování a nestotožňování se si nedovedu moc představit. Podobné skóre mám i s těmi 4 Dohodami.

Nad tím joginem a křesťanem se zkusím zamyslet, to je mi z toho, co píšeš, nejbližší. Tak díky za námět.  Smiley
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #47 kdy: 18. Říjen, 2009, 19:24:01 »

A El díky za doporučení té knihy o lásce a přátelství, sice moc číst nestíhám, ale kdo ví, třeba ji někdy v metru také přelouskám.
Zaznamenáno
Palacinka
Host
0 0
« Odpověď #48 kdy: 18. Říjen, 2009, 19:32:52 »

Moc pěkný příspěvek, El  Smiley
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #49 kdy: 18. Říjen, 2009, 20:47:51 »

neon:

A co by na to povedal slobodny clovek, hm?   Wink

Iba prihodim trosku zo svojho sudku: nie kazda zena musi nutne pocat dieta, a to bez toho aby to bola anomalia. Pocat dieta pre zenu nie je jednoduche ( a ani pre muza ho splodit, o tom nikto nepochybuje   Cool uz iba kvoli tomu, ze zena urcitym sposobom roztrhne svoje vedomie a dieta dostane urcitu cast. Su zeny, ktore idu touto cestou, chcu mat rodinu a tomu dietatu tu cast laskou daju bez toho aby to pocitovali ako ujmu i ked faktom zostava, ze ta cast vedomia je takmer nenavratne prec a vzhladom na osobnu silu cloveka je to velmi citelne, clovek potrebuje vyplnit dieru ktora vznikla, inymi slovami ziskat spat svoju uplnost a svetelnost (kto cita Castanedu a okruh, vie, o com hovorim) - je mozne ziskat ju urcitym sposobom spat ale to uz je o inom.. A su zeny, ktore to pocituju velmi vyrazne, rovnako su zeny, ktore si zvolia trosku inu cestu a i z tohto dovodu dieta na ich ceste zivotom nie je a je to v poriadku. Ziadna z moznosti nie je horsia ani lepsia, ziadna nie je nadradena voci inej. Kazda cesta je spravna. Nie kazda z nich je vhodna pre tu ktoru zenu, v urcitom okamihu (obdobi) sa to lame a to je cele :-)
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #50 kdy: 18. Říjen, 2009, 20:54:40 »

btw napadlo mi tedko nieco co som pocula na jednom seminari od jednej zeny, ktora vo svojom zivote dieta nemala: "je tazke byt matkou a mat matku" je to vytrhnute z kontextu, ale je to podnet na zamylsenie ako clovek vnima miesto, cas (a sposob Wink, v akom sa ocitla jeho dusa.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #51 kdy: 18. Říjen, 2009, 21:07:33 »

Phoenix: nevim, ja svobodny nejsem.. jsem svazany nazorama, ktere jsem prijal a svobodu hledam.. mozna to vis ty?
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #52 kdy: 18. Říjen, 2009, 21:19:52 »

neon: Sme dvaja hladajuci :-) Odpoved neviem i ked nieco z tej energie som schopna nejak zachytit i ked su to len take zablesky, sloboda sa nachadza tazko pre toho kto nazera prekazky ako prekazky i ked v podstate ziadne nie su. I ta, ze sme zviazany jazykom a slovom je banalna :-) ale pre mna to su vsetko zatial iba okamihy, momentky, viac neviem a zavdzat nechcem a rovnako sa nechcem ani domnievat  Wink
Zaznamenáno
monchi
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #53 kdy: 18. Říjen, 2009, 21:31:18 »

phoenix...já to dělám většinou podle toho, jak to cítím. vařím jeden až dva kusy ve velkém hrnci (asi 10l) 15-20min, dokud není měkká a vývar zelený. pak si to naliju do lavoru s vodou, naředím aby to bylo snesitelné, sednu si tam, abych to měla po pupik (lavor mám ve vaně s teplou vodou, aby voda v lavoru tak rychle nechladla), přikryji si záda ručníkem a medituju než jsem úplně spocená. potom si to vyleju do vany a ještě chvíli se v tom ráchám. neuvěřitelné, co z člověka vyleze...brrr, hurááááá On Fire Banan music334

Kde se dají sehnat listy daikonu? Je mi jasné, že nejlepší jsou z vlastní zahrádky, ale když  ty potvory slimáci mi letos listy ohlodaly, a tak teď žádné nemám  Sad V obchodě mají sice ředkve, ale už bez listů. A co se ředkviček týče - nebio ze super/hypermarketu asi nebudou mít stejný léčebný efekt, že?

Díky za tipy.
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #54 kdy: 20. Říjen, 2009, 11:04:14 »

clovek mieni, zivot meni  Very Happy som sa vcera v snahe podporit svoj urogenitalny system prehriala a pol dna som mala taku plavajucu chodzu na vlne, mysel bola rada, ze nemysli  Very Happy v konecnom dosledku reakcia bola rychla, pre telo zle, pre mocovy mechur este horsie. Som mu dala teda  Roll Eyes Ale zato som mala velmi kvalitne snenie a pochopila pricinu svojho problemu, jasne spojenie so zenskou energiou a ako ju posilnit a co vsetko sa tym vyriesi. Hlbka sama vyvstane ked sa clovek ponori do ticha, mam radost   Motyl
Zaznamenáno
Dei
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #55 kdy: 20. Říjen, 2009, 15:04:00 »

phoenix...díky za další pohled.

lehu...jojo, napsala jsi to přesně, jde o matky a babičky a prababičky...7 generací a ty sama ovlivňuješ dalších 7 generací po tobě a tím, že se čistíš, čistíš je do budoucna, ale je možné, to vyčistit i do minulosti.

Neone...jak se cítíš mezi ženami, co si povídají o něčem tak specifickém, jako je menstruace  naughty
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #56 kdy: 20. Říjen, 2009, 15:11:43 »

Mozna to bude znit prehnane nebo divne.. ale jako doma  Grin
Od te doby co mi Osho prozradil, ze kazdy jsme uvnitr muz i zena soucasne, tak mi zmizely veskere zabrany  z71
« Poslední změna: 20. Říjen, 2009, 15:16:07 od neon » Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #57 kdy: 20. Říjen, 2009, 23:27:58 »

Ohledne jogina a krestana - ze ma clovek vice verit v boha a nesnazit se prevzit zodpovednost za vsechny veci na sebe. Dale ze jsme jen deti bozi a pokud s nim mame spojeni, tak nam vse chodi v pravy cas - materialni i duchovni podpora, zajisteni.

Prvni co me napada je moje hinduisticka kamaradka, ktera tak porad moc mluvi o bohu a jak on se o ni postara a jak to ci ono necha na "nem". Na jednu stranu si neresi co je v jeji sfere vlivu, a jeji zivot je podle toho v bordelu. Na stranu druhou furt resi negativni veci ktere ve sfere jejiho vlivu nejsou, a to ji jeste vice bere energii aby resila to co muze.
Podobne je to s moji krestanskou tchyni.
Obe dve jsou navic mistrynemi sebe trestani a shazovani se.

Pozitivni vira ze vesmir mi posle co potrebuju, pomaha. Ale ja pro to musim prece udelat co muzu.
Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #58 kdy: 21. Říjen, 2009, 07:10:03 »

Ano, musis delat co je v tvych silach, nikde neni receno, ze samotna vira, bez akce prinasi zlate pruty..  takhle to ale vysvetluje i Bible, Vedy, Buddhismus, Hinduismus. To je uz na lidech jak to chteji chapat/nechapat.

Modlitby, meditace, kontemplace, koncentrace na vnitrni klid, mir, lasku, radost, vira ve vlastni silu, zadne strachy/negace apod. - to vse ma vest k Velkemu Zivotu a ne k tomu jak to popisujes u tvych znamych (otazka je nakolik by to popisovali oni a nakolik podsouvas vlastni pocity/domnenky).

Ale vsechna uceni take velice zduraznuji ulohu jidla pro ziskani techto hodnot - bez spravneho, stridmeho jezeni je to nemozne.
Takze dalsi vec, proc to lidi v dnesni dobe budou tezko prozivat.
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #59 kdy: 21. Říjen, 2009, 10:33:03 »

este jeden novy pohlad a prosba o radu: mocovy mechur som zvladla, rovnako i reprodukcne organy  Sparkle ale vzhladom na nachlazeni mi to preslo i na hrube crevo, cudovala som sa, preco urcite problemy - tlak v dolnej panvovej oblasti a take tupe krce jednoducho neprechadzaju a cim dalej je silnejsi pocas dna a nakoniec z toho vyvstalo ze asi prechladlo (mozno nejaky zapal?) hrubeho creva alebo jeho casti a vzhladom na pocit plnosti, zadrziavanu plynnatost, nafuknuta spodna cast brucha mi to tlaci na organy v tej casti(reprodukcne a mocovy mechur) - a tym sa to nepaci  Roll Eyes Tak som sa vrhla do studia co a ako s hrubym crevom: a nasla som viacero prostriedkov ako tomu pomoct k naprave ale neviem presne - obklad zazvorovy na 3-5 minut, a potom su viacere varianty neviem ktory sa na toto prechladnutie hodi - ci tofu, alebo pohankovy, nieco ine? I co sa tyka napojov si nie som uplne ista - Kushi ich spomina relativne dost vela a neviem, ktory je taky najraznejsi: teraz som si urobila z lotosu a z kuzu, su tam i ine. Orientujem sa iba vzhladom na skutocnost ze to bolo sposobene chladom - jinom a potom take tie bezne odporucania ako ryzovy krem, zelena listova zelenina, cesnak a trosku zazvorovej stavy do miso polievku - tu denne. Mozete poradit kto s tym mate skusenosti? Som si teda dala, na vlastnu blbost sa naviac doplaca a v pripade zien hlavne v spojeni s modou  Roll Eyes
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 16
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení