Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16
  Tisk  
Autor Téma: Menstruace a ženské problémy  (Přečteno 51957 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #60 kdy: 21. Říjen, 2009, 11:04:37 »

Ahoj Phoenix, jednou jsem takhle prochladla a vypadalo to na nabíhající zánět močových cest. Tenkrát mi hodně pomohl čaj z řasy kombu (druhý den už jsem od nějakého zánětu měla pokoj). Stejný čaj mi pomohl i při tendenci k zánětu dásní (zase jindy), tak se mi zdá, že obecně je asi hodně mineralizující a posilující, tj. pomáhá při asi všech zánětech? Zjistila jsem to spíš náhodou, nemám to vyčtené z nějaké MB knihy, dost jsem váhala, jestli sem tohle doporučení vůbec psát, snad jednorázovým dodáním minerálů nelze nic zkazit (takže od té doby skoro na všechno mám tendenci doporučovat kombu čaj). Ten čaj dělaný a pitý odpoledne nebo večer (ráno nebo dopoledne bych ho asi nepila, aby mě to pak moc netáhlo ke sladkému). Tak to čistě experimentálně. S problémy se střevy zkušenost nemám.

K těm ostatním debatám, jojo, ještě tak umět rozeznat, co změnit můžu (a mít sílu to měnit), a co mám nechat na "režii shora" (docela jsem přemýšlela nad výrazem, jakým bych se vyhla všem zde vyjmenovaným náboženstvím a naukám a nezamotala se do toho).
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #61 kdy: 21. Říjen, 2009, 11:53:21 »

K tomu mne napada hezka modlitba:
"Boze dej mi, prosim, silu ať změním to, co změnit mohu.
Bože, prosím, dej mi pokoru, ať umím přijmout to, co změnit nelze.
A hlavně Bože, dej mi, prosím, moudrost, ať dokážu rozlišit jedno od druhého!"

Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #62 kdy: 21. Říjen, 2009, 12:00:32 »

Nekdo (jogin, taoista) by ti mozna rekl, ze menit muzes vsechno, ale bud si vedoma nasledku (karma) a vesele je prijimej. Jinak ses hloupa (nevedoma), kdyz bys konala akce, ktere vedou k nezadoucim reakcim - ale k tem spravnym akcim je potreba prave ta sila, nepodlehat neustale 5ti smyslum a emocim  Smiley

"You should understand this very clearly – whatever action you perform in your life, there is a consequence to it. There is no such thing as you must perform only this type of action and you must not perform another type of action. You can do anything. But you must be in a state to accept the consequences joyously." - Sadhguru Jaggi Vasudev Smiley
« Poslední změna: 21. Říjen, 2009, 12:32:10 od neon » Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #63 kdy: 21. Říjen, 2009, 13:01:21 »

Ta modlitba je moc hezká.

A jogina a taoistu asi už vůbec nechápu. Copak já vím, jaká reakce je pro mě žádoucí a jaká ne? Když každá akce povede k nějaké reakci, ale jestli to, že pak musím čelit té které reakci je žádoucí nebo ne, to neposoudím. Není to jen záležitost toho, s jakým odstupem (třeba času se na to člověk dívá?). A vůbec stejně nic není úplně dobré (žádoucí) nebo úplně špatné (nežádoucí). Třeba něco, co se mi v okamžiku, kdy to prožívám zdá hrozné, tak jednou se může ukázat jako pro mě to nejlepší, co mohlo být, protože mi to k něčemu donutí, někam posune. Někdy člověk o něco hodně usiluje a ono to pořád nejde a nejde, tak to asi má být signál, že to má nechat být, jindy stačí trochu změnit směr a najednou i okolnosti tomu nahrávaj - potkávají se lidi, co předají nějakou informaci, zařídí se to tak nějak samo i např. časově a vůbec.

Ale zpátky k té menstruaci (zábrany a ostych už asi stejně nemá cenu mít, když už to tu stejně čteš), po několika úplně bezproblémových letech mi přes 9 následujících let bývalo dost špatně. A to i při hodně přísné MB, i v období, kdy jsem na MB docela kašlala (rozdíl byl v tom, jestli bylo naprosto šílených "jen" prvních 6 hodin nebo 2-3 dny). Takže jsem se pak cítila už moc vyčerpaná na to, abych to nechala jen na "přijímání" a doufání, že samotné jídlo to spraví a začala jsem do toho trochu šťourat. Už rok je tak 80procent potíží pryč. Pak jsem si nebyla jistá, jestli do některých věcí šťourat můžu, ale tak nějak si myslím, že nás, řekněme Vesmír, nepustí nikam, kam se dostat nemáme, a nedá nám informace, které bychom neustáli.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #64 kdy: 21. Říjen, 2009, 13:29:55 »

A vůbec stejně nic není úplně dobré (žádoucí) nebo úplně špatné (nežádoucí).

Taky to tak vidim.. a co z toho teda potom vypliva? Muzes udelat nejaky krok spatne?  Very Happy
Jenom zadouci reakce nemuzou existovat - ale mam svobodu vnimat reakce tak jak chci ja. Tak proc je nevnimat vsechny jako zadouci a neuzivat si  Cool
Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #65 kdy: 21. Říjen, 2009, 13:51:48 »

spíš se mi zdá, že z toho vyplývá, že se tu motáme v kruhu a stále víc se do toho zamotáváme (nebo aspoň já).

Přeci člověk může dělat teoreticky cokoli (když je teda připraven nést následky), ale filtruje to tím, že dělá to, co považuje za správné, nebo prostě co je v souladu s jeho názory, vědomostmi, tím, jak to cítí. Takže ten filtr je v tom, že chceš dělat to správné, ne v tom, že máš strach z následků. Nepsals tu někdy něco podobného v reakci na příspěvek od Phoenix (jako že se necítíš svobodný protože tě svazují tvoje názory)? Asi nejde udělat nějaký krok úplně špatně, ale něco tě může někam posunout a něco na delší dobu zastavit, než se do podobné situace třeba dostaneš znovu a znovu budeš mít šanci se rozhodnout, jak ji řešit.

Takže asi spíš z toho vyplývá varianta té modlitby od Lenky, doufat, že to člověku nějak dojde, ve které situaci zasáhnout a kdy situaci jen přijmout. Ale asi opravdu doufat a důvěřovat, že budeme nějak navedeni, protože sami těžko posoudíme, která situace je která.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #66 kdy: 21. Říjen, 2009, 14:40:12 »

Muzes delat cokoli, ale prece jenom nam Jezis, buddhismus a mnoho dalsich zanechalo jednoduche pravidlo, ktere muzem zkusit pouzivat:

"Co zasejes to sklidis. Delejte ostatnim to, co chcete aby delali oni vam. Konejte dobro a budete dobro dostavat."

A nasledky svych kroku stejne vetsinou tusime.. pocity, intuice. Jen mozek to dela vsechno slozite.

Pokud vahas a premyslis jestli nejakou vec udelat, tak uz te ovlada strach, jednas z pozice strachu, kalkulujes a tato pozice nam byla vsugerovana nasi vystrasenou spolecnosti.
Pokud danou vec proste udelas, tak jednas z pozice spontannosti a ta je nam prirozena - deti ji maji, nepremysli, proste udelaji co je napadne. A kupodivu delaji prirozene veci, ktere jsou vedene Laskou, aniz by o tom premysleli Smiley
Zaznamenáno
Phoenix
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #67 kdy: 21. Říjen, 2009, 14:59:17 »

Neon> To mi silne pripomina z Duny Litaniu proti strachu:" I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

Viacmenej suhlasim s tym co bolo povedane - aby clovek vedel, ktora situacia je spravna pre ten ktory cin, je potrebne trenovat a rozvijat pozornost, vedomie, intuiciu. Zial nie je pravda, ze "vesmir" by nas nepustil tam kde na to nie sme pripraveny.. on pusti, a velmi lahko pokial clovek skutocne pracuje na vedomi a tu je velke pozor, pretoze jedna vec je zachytavat to co existuje, je, energie, ako veci funguju, prenikat do hlbky a druha vec je mat nato kapacitu (cisto energia), pretoze pokial to tak nie je a clovek ide dalej a nuti veci napriek tomu, ze je vycerpany alebo oslabeny alebo jednoducho nie je schopny uniest tolko kolko sa mu dostalo a chce s tym napriek tomu pohnut dalej (tu je fakt najlepsie nechat to byt, nech to same sadne, pozvolna a postupne) - potom sa to velmi razantne prejavi - napr. na tele (choroba) na dusi (stavy uzkosti s pocitom, ze pridete o rozum, ze tu chvilu neustojite a jednoducho sa zblaznite) - lenze tie stavy uzkosti vzhladom na to co som mala moznost konzultovat i s inymi ludmi su viacmenej nevyhnutne, resp. niezeby sa to bez nich nezaobislo ale pripravuju dobru podu pre zmenu - ktora zase pokial je vyuzita, tak je to obrovske plus energie pre dalsie zitie a odrazovy most pre dalsi posun. V tomto naozaj nic nejde lahko a bezbolestne. Nothing in this world is a gift. Whatever must be learned must be learned the hard way.

Na druhej strane.. to co sa cloveku dostane je hodne kazdej sekundy zitia a kazdeho prepadu, kazdeho zvracania  Very Happy a kazdej chvile ktora je uvedomovana ako zita, zivot je neskutocne nadherny a kazdy novy den to iba potvrdzuje. Usilie, ktore do toho clovek da sa zurocuje do nedozerna. Treba bojovat, obcas sice pokus-omyl je nevyhnutny ale aktivny zivot prinesie vysledky. 

Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #68 kdy: 22. Říjen, 2009, 01:41:30 »

Neone, veskera interpretace je na lidech, to je jasne. Ja tady pouze komentuji na neco, cehoz dusledky neustale od tehle lidi slysim (teda kdyz je necham) a jako pripominku toho, jak nabozenstvi muzou cloveka taky drzet zpatky a toho ze by clovek nemel nic prijimat slepe. Ja chapu co to znamena duverovat vesmiru, a neni to jen z knih, mam to zazite.

Citace
otazka je nakolik by to popisovali oni a nakolik podsouvas vlastni pocity/domnenky
Ona: Tak uz mam zase precerpano v bance a uz neni kde brat (po te co koupila synovi pocitac)
Ona: No ale predstav si, dneska mi banka poslala dopis s nabidkou jit do minusu az ££££. Tak jsem na to reagovala predstav si ze jsem to dostala! Neni to skvele? Buh se o me vzdy postara kdyz je nejhur.
-----------------
Nic na tom neni interpretovaneho, je to jen prelozene, co nejverneji jak si to pamatuji.

Jo, jednou jsem ji rekla (nebo vic nez jednou), ze to neni o bohu a modleni, ale o zodpovednosti (rozumej - potize s penezi), a ze je to hezke ze se o ni buh timto zpusobem stara, ale jestli si uvedomuje ze si proste vzala dalsi pujcku a jestli by nebylo lepsi v prvni rade utracet jen tolik co si muze dovolit, a ona mi na to rekla, ze ano, ze souhlasi ale ona to proste "nema v sobe" a neumi rict rodine ne. Vis, ja i verim ze se o ni neco stara, ale ona tomu moc nepomaha. Jde o neustale drama a reseni pozaru jiz vypuklych, misto toho aby clovek nasmeroval maximalni snahu do pochopeni toho, jak tyto pozary sam zaklada.

O modleni - problem s tim, jak se hodne lidi modli, je s tim, ze je to casto vlastne skemrani at uz vsechny neprijemnosti prejdou. Bylo by ale lepsi zadat o vhled do toho, jak jsem si zpusobila tento problem a tim zacit jeho reseni. Jenze kdo se citi bezmocny takhle ani myslet nemuze.

Indu znam nekolik, a takto fatalisticky pristup tam neni vubec neobvykly. Lidi tam umiraj tak kolem 50 (ty ktery jsou na tom dobre). Priserna dieta, plna smazeni, ghee a soli a cukru na tom taky hraje roli. Lidsky zivot nema takovou cenu na jakou jsme zvykli tady. Deji se tam totalni zverstva. Veci ktere by nas tady totalne sokovaly, se tam prejdou. Je to normalka.

Citace
Modlitby, meditace, kontemplace, koncentrace na vnitrni klid, mir, lasku, radost, vira ve vlastni silu, zadne strachy/negace apod. - to vse ma vest k Velkemu Zivotu a ne k tomu jak to popisujes u tvych znamych (otazka je nakolik by to popisovali oni a nakolik podsouvas vlastni pocity/domnenky).

Ale vsechna uceni take velice zduraznuji ulohu jidla pro ziskani techto hodnot - bez spravneho, stridmeho jezeni je to nemozne.
Tohle ^^^ je strasne uzky uhel pohledu. Znam cloveka, ktery podle me nejedl zrovna nejak idealne, mel rad dobre jidlo a piti a moc toho asi nenamodlil, a dokonce umrel na rakovinu tlusteho streva. Ale to bylo proste slunicko v zivotech lidi ktery meli tu cest se pocitat mezi jeho rodinu a pratele. Je vic nez jedna cesta.
Jidlo je urcite dulezite, ovlinuje nase vibrace, jsme to co jime atd, a ja ho v zadnem pripade neminim podcenovat. Ale myslim si ze kazdy tak nejak vidime v tech ruznych ucenich hlavne to co tam chceme a potrebujeme videt. Ja napriklad nevnimam ze by to stalo az takhle vysoko na zebricku priorit v tom co ja uznavam jako duchovni uceni. Pokud by mi nekdo vyslovene tvrdil, ze muj osobni a duchovni rozvoj je nemozny pokud nebudu jist to a to, a budu naopak jist ono a tamto, tak bych sla o dum dal, a to ne proto ze jsem lina jist zdrave (protoze je nejsem), ale proto ze nesnasim dogmata.

Citace
There is no such thing as you must perform only this type of action and you must not perform another type of action. You can do anything. But you must be in a state to accept the consequences joyously
Lidi v indii takhle vubec nezijou. Same zakazy, tresty, odsuzovani, dogmata. A kdyz se vymykas, tak taky muzes prijit o zivot, casto dosti brutalnim zpusobem a to hlavne jako zena. A nekdy se ani nemusis vymykat. Takze - muzeme se vubec divit tomu chorobnemu pocitu bezmoci? Diky, diky bohu ze ziju ve svobodne spolecnosti a ze jsem si vedoma sve svobody!

Dalsi problem ktery tato pani podle me ma, je ze vubec neveri vlastnimu usudku. Furt se pta ostatnich, co ma udelat, potom jim vysvetluje proc to udelat nemuze. Takze od tohohle jsem se uz taky distancovala. Kdyz jsem se zacala vyhybat temto typum debat, ona zacala volat svemu guruovi do indie. Potom to co rekl povazovala za neco jako slovo "bozi".

Jo a abych nebyla totalne od tematu - ona trpi pri menstruaci priserne. Moje interpretace je ze se sama na sobe dopousti "nasili" (sebedestruktivni akce kterych se proti sobe dopusti, hruba slova ktera proti sobe pouziva). A tohle je ta bolest ktera je jeho dusledkem. Je to jako kdyz doba menstruace je obdobi kdy telo uz nemuze lhat a predstirat ze vsechno je ok.

Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #69 kdy: 22. Říjen, 2009, 07:43:49 »

Ja jsem se nijak nesnazil obhajovat tuto pani a jeji pohled na Boha.
Pro me je evidentni, ze nepochopila o cem prava vira je.
Jezis, Buddha a dalsi ucili vnitrni sile, zodpovednosti, radosti, lasce (pomoz si sam a bude ti pomoženo).
To jak popisujes jeji chovani ma spousta lidi, ale to je pro me utek ke strachu.

Hledisko jidla je v nabozenstvich hodne zdurazneno a jde zase o to jak umim dobre cist, chapat (opet, ciste muj osobni nazor).
Vsechno je energie/vibrace - mysl a telo jsou jedno - nemuzu zanedbat ani jedno ani to druhe.

To s tim panem, ktery jedl vsechno... mohl si prinest z minulych zivotu a od rodicu velice dobry zaklad (nekomu je proste dano, ale nekdo musi zacit od spoda), ale jak silny zaklad by predal detem a kdyby ty deti jedly nezdrave, tak co pak dalsi generace a dalsi.. kam bysme dospeli? Kdyz uz vezmu jenom tento uhel pohledu.

Ale nesnazim se nijak argumentovat, prit.. jen si uzivam diskuzi. Je mi fuk, kdo ma pravdu, protoze ji nema nikdo (respektive vsichni mame tu svoji) Sparkle Kyticka Sparkle
« Poslední změna: 22. Říjen, 2009, 08:20:54 od neon » Zaznamenáno
lehu
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #70 kdy: 22. Říjen, 2009, 13:13:16 »

Hlavně díky všem za tuhle diskusi a náměty, lidi, vy ani nevíte, kolik já jsem si toho díky vám uvědomila (i když teda věci z jiného soudku než je téma tohoto vlákna, ale třeba všechno souvisí nějak se vším).

Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #71 kdy: 22. Říjen, 2009, 16:25:57 »

Jak jsem si tak pročítal tuhle debatu, tak se mi také vybavila jedna dobrá kniha... Už je to teda pár let, co jsem jí četl nebo ji tenkrát někdo četl mě....? No, šlo tam zhruba o tohle. Tři bratři, poměrně dobře situovaní na tom chtěli být ještě líp, nejlíp tak, jako jejich otec Velkovezír, ale byl tam nějaký problém a ne zrovna malý, tuším, že v tom, že on nepřál všem stejnou měrou, nebo tam prostě bylo ještě něco jiného, a tak synové museli chodit jeden po druhém do pouště, kde žil moudrý muž, aby ten jim poradil. A  jak jsem už psal, problém to nebyl jednoduchý, ale protože to byl opravdu moudrý člověk,  tak jim řekl...pár věcí...no přibližně to, co tu napsala Lenka, plus ještě nějakou další radu jim k tomu dal. Ale protože jenom jeden z nich věděl co může změnit a co má nechat být a navíc uměl i rozlišit jedno od druhého (jeden z nich se třeba neuměl smířit s nevyhnutelným a tak už mu tu rozhodující věc ten derviš myslím ani neřekl..), tak  ti druzí dva hrubě ostrouhali... Jj. tak nějak to bylo. Ať mě klidně doplní, kdo si ten příběh pamatuje líp. Uznávám, že je tam pár bílých míst...

Phoenix: Dobře by ti měl udělat nápoj z KUZU. Ráno nalačno tak týden a potom si dát pauzu. Ten česnek bych vynechal.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #72 kdy: 22. Říjen, 2009, 19:36:45 »

neone,

Ja jsem pouze chtela poukazat na to, jak konkretne ten bod s duverou v neco co me presahuje, se da obratit do neceho, co mi muze skodit. Tim nerikam, ze pouzito spravne mi to nemuze pomoct. Skutecne pochopeno to ale muze byt az kdyz je to zazito.

Uprimne by me zajimalo, jestli bys mi mohl citovat z nejakych duchovnich nauk neco kde se priklada jidlu takovy vyznam ktery ty z toho chapes? Mimo MB literaturu, samozrejme.

O tom panovi - ja nechapu jak to myslis s tema minulejma zivotama. Pripada mi jako by jsi rikal, ze on v tomhle zivote jedl "spatne", a ze pokud teda tvrdim, ze vyzaroval lasku, pohodu, humor, toleranci a moudrost, ze to muselo byt tim, ze jedl "spravne" v minulych zivotech nebo ze ho rodice v destvi "spravne" krmili? Nejvic me na tomhle bode zajima to, ze mi prijde, ze se divis, ze clovek ktery ji celkem prumerne, muze byt takovym energetickym slunickem.

Ja se take nesnazim prit a netvrdim ze mam pravdu. Me tohle pouze zajima jako vymena nazoru a nad tim co je tu receno uprimne premyslim a hledam souvislosti.
Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #73 kdy: 23. Říjen, 2009, 10:12:15 »

Odpovedi ohledne jidla a nabozenstvi dodam pristi tyden, jak budu vice u netu.
Ale v rychlosti napr. Ajurveda, ktera je popsana ve Vedach a ty jsou zaklad indickych nabozenstvi.
Ve strucnosti receno je tam zdurazneno, ze vse je energie, vibrace a vsechno nas ovlivnuje. Proto jogini velice peclive pracovali mimojine s jidlem (satvicke jidlo).
Jinak o Jezisi je na netu spousta informaci, ktere ukazuji, ze kazal o jidle, o obili, o peceni chleba... ted si nejsem jisty ve kterem evangeliu, je to nejake, ktere neni oficialne v Bibli (ale i v Bibli je toho dost o spravnem jezeni).

Ale nejvice jasny mi prijde ten pohled energeticky/vibracni - vse jsou vibrace - kazde jidlo ma jinou vibraci a ruzne vibrace pritahuji ruzne situace, nasledky.

Zkus ucinit stastneho cloveka, ktery ma oslabene organy slezina/slinivka, ktere souvisi s depresema, kdyz bude jist cokolady a dalsi jednoduche cukry a dalsi extremnejsi jiny.
Nekdo muze jist stejne jako on, ale ponevadz nema oslabene tyto organy, tak se mu to nebude manifestovat na psychice, ale treba nekde jinde - tento clovek muze byt vysmaty neustale.
Vsechno se navzajem ovlivnuje.. jidlo na tom nemuze byt jinak.. musi zanechavat na nas urcity energeticky dopad.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #74 kdy: 23. Říjen, 2009, 17:21:56 »

Ajurveda se primo zabyva zdravim, takze to je samozrejme ze mluvi o jidle.

Ze vse je energie a vibrace to vim a jsem si vedoma ze ruzne jidle na me ruzne pusobi. Moje pointa neni to, ze bych tvrdila, ze nas jidlo neovlivnuje. Jsem si zcela jista, ze me jidlo velmi ovlivnuje. Moje reakce byla na tvrzeni ze je neco nemozne pokud se neji urcitym zpusobem.
Kdyz rikam, ze ten clovek jedl prumerne, tak to neznamena ani nahodou ze jedl premiru cokolady. Jsem si jista ze nejake sladke jedl a obcas si cokoladu dopral, ale nejak si to nevybavuju. Kdyz rikam, ze jedl prumerne, tak tim myslim, ze jedl treba maso, brambory, zeleninu, ryzi, syry, houby, morske zivocichy, testoviny, proste celkem normal. Jo a pil nejaky to kafe s mlikem a cukrem (tak 1 denne?). Rad varil a vetsinou jedl co sam uvaril nebo co mu uvarila treba manzelka (nez umrela). Jeden cas mel vlastni restauraci. Neprejidal se, byl vzdycky hubenej. Pravidelne si dal odpoledne maly alkoholicky napoj (nevim jestli denne, to asi ne), treba trochu vina nebo brandy. Coz celkove asi neni co povazujes za spravne jezeni. Ja si taky myslim ze to neni zrovna ideal. Jo, a taky kouril. Zil do necelych 70 let. Davam to tu jako priklad toho, ze clovek muze mit kvality o kterych jsme se zminili (lasku, moudrost, pozitivni vyzarovani) a jist treba takhle. Proc? Ne proto, ze by to bylo jedno, jak jime, protoze ono to opravdu dulezite je, ale proste proto, ze jidlo neni samospasitelne a neni to jediny faktor. Myslim si ze proste pozitivne myslel. Nepomlouval atd. Staral se o druhe a zil aktivni a zodpovedny zivot. Byla radost kolem nej byt. I s tou jeho spatnou dietou. Onemocnel az po 60, a myslim si ze mu vzdycky tak trochu chybela manzelka kdyz umrela a ze to nejak s tou rakovinou taky souviselo. Urcite si nemyslim ze si tu rakovinu zpusobil jidlem (i kdyz si take nemyslim ze tomu tim zrovna pomoh). Proste veci jsou kapanek slozitejsi nez jen o jidle.
Zaznamenáno

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení