Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: kontaktní rodičovství  (Přečteno 1704 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 25. Prosinec, 2014, 12:15:16 »

Ahoj,
Jste zastánci toho, aby s vámi jako rodiči spalo malé dítě v posteli nebo má mít svoji postýlku?Moje nevidomá kamarádka šátkuje, jako to dělají někteří z vás a také mají malou přes noc v posteli. Je zastáncem kontaktního rodičovství? V knize Koncept Kontinua je něco takového napsané. Je mezi vámi určitě pár takových rodičů jako např. El. Co si o tom myslíte vyostatní?

Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 25. Prosinec, 2014, 18:31:37 »

Pro mě je úplně normální, že se mnou v posteli přes noc můj malý spí. Od narození až zatím doteď, kdy mu je něco přes dva roky.
Zaznamenáno
El
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #2 kdy: 25. Prosinec, 2014, 20:20:03 »

Ja spim s obema myma holcickama :-) 1.12.se nam narodila malicka Kinnara Inka ..
Ani si to jinak predstavit neumim, kojim a nezvladla bych se nekolikrat za noc zvednout z postele k placicimu detatku, takhle me vzbudi prvni protahovani a fnukani, otocim se a uz se krmi. Navic se bez ditete vedle sebe citim nesva. A je jasny, ze i miminmo chce svoji mamu u sebe.
Starsi dcerce je 3,5 a spat sama bude az o to budemit zajem..
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 26. Prosinec, 2014, 19:26:58 »

Ahoj El a Iren,
Díky za odpovědi.
El, to musíte mít  ale velkou postel, ty, dvě holky a manžel. No mě by se to takhle líbilo, ale nám rodiče říkají, že děti mají mít svou postýlku. No asi platí, co člověk to názor.
Jarka

Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #4 kdy: 27. Prosinec, 2014, 04:22:24 »

Jarko, rodiče říkají různé věci - které pro ně byly normální, ale pro nás už platit nemusí. Hledej si vlastní cestu. Něco si přečti (třeba knížku "Přirozený rodinný život") nebo sleduj, co dělají druzí, přemýšlej a hlavně zkoušej. Praxí se pak třeba všechno úplně změní.

Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #5 kdy: 27. Prosinec, 2014, 04:23:38 »

El, blahopřeju a přeju hodně radosti z nového miminka a taky hodně podpory a lásky kolem tebe!
Zaznamenáno
El
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 27. Prosinec, 2014, 07:21:10 »

Presne tak Jarus, rodice rikali veci ;-)
Mame postel 2x2m, mala ma jeste hacku, ale tam byva jen obcas pres den..

Iren- diky moc :-)
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 27. Prosinec, 2014, 12:51:52 »

Ahoj holky,
Iren, já se snažím číst, co můžu, tak si naskenuju. Praxe však asi bývá jiná než teorie, že? Přítel o tom moc neví, nikdy se zatím o to nezajímal, to platí i o vaření. Když jim doma zbylo jídlo a co jsem já u nich byla, ohřívali ho v té troubě, do které to neradi strkáme, raději vůbec, že? Dá nám to hodně práce, než půjdeme příkladem, ale moc bych ráda. Sledovat můžu za pomoci popisu, že mi bude někdo říkat co kdo dělá a jak to dělá on. Vlastní cestu bychom si s přítelem našli rádi, ale máme okolí, které tomu moc nakloněno není. U něj doma vůbec, u mě mamka, co se jídla týče. Z toho je vidět, že podpora moc není, bohužel. Docela bych uvítala kontakt na někoho z vás, budeme teď ve Slaném, tak se snad dostaneme více do Prahy. Dokud dělala Zuzka přednášky, ráda jsem k ní chodila, doufám, že zase dělat bude.
Jarka

Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 28. Prosinec, 2014, 13:11:13 »

Máme to úplně stejně jako El- velká postel 2x2 a spíme i s malým. Mám to rád, že jsme všichni spolu, i když se ten nezbeda někdy točí ve spánku jak vrtule.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #9 kdy: 29. Prosinec, 2014, 04:07:28 »

Jarko, drž se. Myslím, že právě většina z nás bojuje s nechápajícím okolím. Ale máš právo na to žít si svůj život po svém.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení