Stran: 1 [2] 3
  Tisk  
Autor Téma: seitan  (Přečteno 13924 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 22. Duben, 2008, 19:20:31 »

Rádo se stalo  Smiley
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #16 kdy: 28. Duben, 2008, 16:45:30 »

jak jsme tady probírali seitan, lepek a celialikii a pod. tak je škoda, že vy celiatici lepek prostě nemůžete; nejde ani tak o ten seitan. však ten organismus taky potřebuje občas zvláčnit kroupama.. holt každý máme něco a musíme se přizpůsobit..
no nic. tak pěkný den.

Jirka
Zaznamenáno
Cpt_Morgan
Full Member
Pohlaví: Mužské

419315231
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #17 kdy: 28. Duben, 2008, 20:01:30 »

Tak jsem si vcera udelal poprve Seitan z mouky spaldove celozrne,povedl se mi uplne krasne  a to je uplne moc mnamSmiley  Ja zatim kazdy den objevuji nove a nove dobrutky,jen jsem zvedavy,az vsechno ochutnam,jestli nedostanu chut zase na uzene koleno  Huh?  Ale zatim ani nahodou  Smiley
Zaznamenáno
lesou
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

281627078
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #18 kdy: 29. Duben, 2008, 09:21:39 »

Ahoj, jen me napada - pokud z te mouky vymyjes vsechno krome lepku, neni ta celozrnna spaldova "zbytecny" luxus? Chapu, jestli ji chces bio, ale z tech celych zrn Ti tam toho stejne moc nezbyde:-)) Co vy na to ostatni?
Zaznamenáno
Jani
Host
0 0
« Odpověď #19 kdy: 30. Duben, 2008, 05:26:25 »

Pokud nepouzivas vodu dal na vareni, tak to asi vyjde nastejno. Cilem je to proprat k cistemu lepku, takze teoreticky by to melo byt totez. Roll Eyes
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #20 kdy: 01. Květen, 2008, 09:31:21 »

Ahoj, mě se zdá seitan z celo mouky lepší. Kdyyž jsem ho dělala z necelo,tak to nebylo ono Smiley
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #21 kdy: 05. Červenec, 2009, 22:55:20 »

Mohli byste mi nekdo prosim presne popsat jak se dela to vymyvani? Jeste jsem to nikdy nedelala a nerada bych to cele zkazila a vyhodila. Nasla jsem si recept zde http://makrobiotika.aspone.cz/usr/ReceptDetail.aspx?ReceptID=342 a precetla vsechny prispevky v tomhle vlakne, ale pres to vymyvani kazdy tak nejak jen prejde, a to je prave to o cem si nejsem jista. Diky.
Zaznamenáno

milan
Host
0 0
« Odpověď #22 kdy: 05. Červenec, 2009, 23:13:03 »

ten recept ma velke vyrobni ztraty. lepsi je pouzivat studenou a teplou vodu a nechat testo vice odpocnout. s tou variantou lepku, pozor at te nehydratuje. pokud se spatne seitan udela, bude z tebe tahat vodu.  Wink pak chudak deti...
Zaznamenáno
suzZzZy
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #23 kdy: 31. Červenec, 2009, 12:00:18 »

Nazdar lidičkyy! našla jsem návod jak si doma vyrobit seitan... dost mě zaujal, takže zvedám kotvy, fičím do obchodu pro mouku a jdu kuchtit, takže jsem zvědavá, co zas vytvořím:D Very Happy Very Happy tady máte recept,zkuste taky Wink

DOMÁCÍ VÝROBA SEITANU:
1 kg hladké mouky smícháme s 0,5 l studené vody a důkladně vypracujeme v nelepivé, hladké těsto. Zalijeme horkou vodou a necháme 15 - 45 minut odpočinout. Potom začneme s vymýváním. Hmotu vložíme do mísy se studenou vodou a oběma rukama promýváme tak, aby se hmota stále udržovala v celku. Rukama těsto hněteme, až se začne uvolňovat obilný škrob. Voda zbělí, těsto se zmenší a začne se trhat. Proces stále opakujeme, dokud není voda čistá cca 4x. Nakonec v míse zbude asi třetina hmoty podobná gumě - což je gluten neboli čistý lepek.
Škrobovou vodu necháme ustát ve velké nádobě, slijeme a škrob uchováme k zahuštění omáček, zeleniny a moučníků. Pokračujeme tak, že do hrnce dáme vodu, nakrájenou kořenovou zeleninu, mořskou řasu a sójovou omáčku, koření např. libeček, bobkový list, česnek, soj. omáčku, wurzl, bazalku. Hmotu můžeme obarvit šťávou z červené řepy. Přivedeme vodu do varu a vhazujeme plátky vytvarované z glutenové hmoty. Vaříme asi půl hodiny.
Seitan vyjmeme z hrnce a dále zpracováváme. Z vývaru uděláme polévku. Vývar obsahuje velké množství minerálů.

A tady i s obrázky:-P

http://www.nasezdravi.ic.cz/hlavni_jidla_seitan.html

... tak ať se povede!!!...

53 53 53 53 53 53 53 53 53 53 53 53 53 53 53 53 53 53 53 53 53 53 53 53 53 53 53 53 53 53 53 53
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #24 kdy: 04. Srpen, 2009, 10:20:55 »

Dekuju Suzzi, zas to nekdy zkusim. Z meho prvniho pokusu byly presolene placate celozrne knedliky pac jsem to nejak z jinych receptu nepochopila. Oni totiz myslim v americe nebo kde prodavaji asi uz samotny praskovy gluten a s tim prave muj recept operoval, takze tam nebylo to vymyvani. Pouzila jsem mouku chlebovou, ktera ma vic glutenu nez obycejna, ale i tak evidentne potrbuje vymyt. Ted uz to chapu co jsem zblbla, tak holt priste.
Zaznamenáno

suzZzZy
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #25 kdy: 06. Srpen, 2009, 16:14:48 »

torquiouse:[/color] no jeejej!tak to jsem ráda, že to tady někomu poslouží Grin hele ale každopádně, stačí obyčejná, bílá hladká mouka, vůbec nemusíš kupovat dražší chlebovou Wink teda já to takto dělala a seitan se mi krásně poved, zrovna se chystám dát si ho k večeři:-P když se budeš držet pokynů, kt.jsem sem dala, tak není co zkazit! chef držím palečky! cheer music334 cheer  music334cheer
Zaznamenáno
Makrobiotička
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #26 kdy: 17. Prosinec, 2009, 16:16:21 »

Seitan zásandně nejím, lepek je totiž silný potravinový alergen, navíc naprosto nestravitelný. Vím, že mnozí z vás se mnou nebudete souhlasit, ale za svým názorem si stojím.
« Poslední změna: 17. Prosinec, 2009, 16:20:34 od Makrobiotička » Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #27 kdy: 17. Prosinec, 2009, 16:59:18 »

Neseitanová Makrobiotičko,

seitan se v těle chová jinak než zrno či mouka. Jelikož je to bílkovina, převážně se tráví v žaludku. Polysacharid se pozvolna tráví ve střevech.

Pokud ho nejíš, neumřeš, vždyť koho by v minulosti napadl seitan, že jo. Avšak ze zdravotního hlediska je naprosto v pořádku.

Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #28 kdy: 20. Prosinec, 2009, 00:19:49 »

Ahoj Makrobiotičko, seitan taky nejím. A taky mě k tomu přemlouvali ...  z95
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #29 kdy: 20. Prosinec, 2009, 20:21:19 »

a tebe někdo přemloval, dwarfe, abys byl prním skřítkem, kterej si pochutnává na obilném mase? Smiley

já myslím, že člověk spíše napíše názor, než aby druhého přemlouval...
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení