Stran: 1 2 [3]
  Tisk  
Autor Téma: seitan  (Přečteno 13916 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Ondrej
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #30 kdy: 20. Březen, 2011, 17:58:25 »

Konečně jsem se dostal k výrobě domácího seitanu a sám se do toho pustil. Ten vymývaný. Sice pracnější než recept ze sušeného lepku, ale lahůdka je to - lepší seitan jsem ještě neměl.
Že já s tím nezačal dřív. Smiley Doporučuji.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #31 kdy: 05. Říjen, 2011, 20:29:07 »

Dobrý den
nemám bezlepkovou dietu, ale co jsem četla na první straně tohoto vlákna, tak někteří píší, že se dá vyléčit. Věřila bych tomu. Celiakii má paní Lužná v knížce. Léčebný talíř druhý díl Nemoc není nepřítel.
Jarka
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #32 kdy: 20. Říjen, 2011, 20:54:49 »

Ahoj,
kdy seseitan dá považovatvlastně za kompletní bílkovinu? Seitan je veden v receptech jako bílkovina, ale je kompletní?Někdo na
www.makrobiotika.aspone.cz
dal hraškový seitan, prý místo mouky vzal omylem hršk. Chcete tedy říci, že seitan je kompletní s luštěnino? Kde bych se o té kompletnosti dočetla více? Jak máe ten kurz poradce pro výživu, tak v jednom článku, který vedoucí poslala, budeme to teprve brát, tak např. děti by měly jíst maso, protože lysin nikde není jen v mase. ak kdo se v tom yznáte, protože už třeba máe děti, nebo sami jste to hledali tak prosím napište. Moc ráda bych tohle chtěla vědět. Někde jsem četla, že paní Chasáková doporučuje dětem dávat např. čočku a seitan nebo čočku a tempeh, pokud mají bíklkovin málo. Někdo to tu psal, le už nevím, ve kterém vlákně to bylo. Díky za odpověď.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení