Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Jak zneškodnit sladěnku?  (Přečteno 2107 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Beth
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 11. Únor, 2015, 13:17:11 »

Zdravím, na tomto fajn fóru mi vždycky pomohli, proto se na vás obracím i s touto věcí. Došla jsem k názoru, že nejvíce neškodným sladidlem je ječný/rýžový slad. Jenže kdykoliv chci slad přidat na kaši a nebo do buchty, muffinků, koláče, čehokoliv, slad mi těsto rozloží tak, že by se dalo vypít brčkem. Napadlo mě, že enzymy, které toto dělají zabiju teplem. Při dalším pokusu o buchtu jsem tedy slad "osmažila" a nechala lehce provařit. Těsto však zase v troubě extrémně zřídlo a nešlo dopéct. Zkoušela jsme různé recepty od různých autorů. Jak to děláte vy? Jak ty enzymy skutečně umrtvit? V mnoha MB receptech jsem viděla použití sladěnky a žádná předchozí teplená úprava se nekonala, jak je možný, že se to všem těm ženským daří? To mám nějaký hyperaktivní slad? Smiley
Ještě by mě zajimalo, jaké je nejvhodnější sladidlo pro těžkého bezlepkáře - zatím jsem došla k názoru, že sirup z celozrnné rýže - co myslíte?
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 11. Únor, 2015, 18:43:31 »

Ahoj,
Tak tohle bych taky ráda věděla. Nepeču, ale chci se to naučit, protože se chci osamostatnit a žít s přítelem. Slad na kaši mi mamka normálně dávala, sestra mi jednou pekla MB cukroví a taky se jí to povedlo. Dávala tam sladěnku lžičkou to vím. Loni na Vánoce jsem dělala pár škvarkových pracen, použila jsem škvarkovou pomazánku – přítel mě možná doplní, pokud ne, nevadí, až půjdeme nakoupit, nechám si údaje nadiktovat a hodím to sem, místo cukru jsme tam s mamkou daly slad a nic co zde popisuješ, se nestalo. Mě by zase zajímalo, proč to cukroví bylo tvrdé, použila jsem špaldovou mouku a všimla jsem si, že hodně se mouky kombinují, dosud nevím, proč a jaký to má význam, zda chuťový nebo jiný a jaké mouky je vhodné kombinovat. Já toho ještě neumím smích. Krémy vůbec.
Jarka

Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení