Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: přestala někomu z vás chutnat rýže, fazole, vařená zelenina, vařené ovoce....?  (Přečteno 5501 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
pauli
Jr. Member
**

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 18. Únor, 2015, 14:09:11 »

Jo Iren, mluvíš mi z duše. Většinou když někam razíme, tak navařím do skleniček (těstoviny či jáhly s něčím, zeleninou na kousky a třeba to ohodím nějakou luštěninovou omáčkou, ať je to komplet), jenže to je jen hlavní jídlo, tzn. oběd či večeře. A jelikož dítě je hladové (to máme v rodině), co chvíli by jedlo a sklenička zmizí coby dup a pak? Cestovně to řeším chlebíčkama rýž/kukuř, jablko, mandarinka (teď v zimě když je sezona), někdy extra vař. zelenina v krabičce... Na sušenky (bez cukru) ho moc neužije, naštěstí. No a pak právě užtakynevím. Se mnou je to nastejno, malé má naštěstí ještě vždy poruce mlíko, ale co pak časem?!?
A taky bych si ráda někdy našla čas na jiné aktivity než jen furt stát u plotny (a nakupovat). Možná, že jde jen o organizaci času?

Ještě k těm chutím, vypozorovala jsem, ževíc než sladké mě láká olejnaté/mastné/tučné... V podstatě cokoli, asi si to tělo žádá, i lžička panenského kokosového oleje mě přivádí do rauše. Smiley

Jo a nákupy mě též deprimují, páč je sice skvělý, že tu máme velkej supermárket, ale vevnitř je pro mě jen pár ostrůvků, (v podstatě sekce bio, voda, ryby a hygiena) kde je něco k nalezení pro mě/nás aniž by to mělo tunu éček nebo bylo mimo pásmo... Joněkdy mám třeba na něco mimo chuť, ale člověk si pak přečte to složení a hned ho ta chuť přejde.. A to víte, že když je tam "přírodní aroma", tak to stejně nemá s přírodou co do dělání? Normální syntetika vyrobená v laboratoři, ale inspirovaná něčím, co doopravdy v přírodě existuje (třeba jablečné aroma), narozdíl od "aroma", to tam ani tu inspiraci nemá.. To pro mě bylo, když jsem to zjistila, docela šokující. Smiley
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #16 kdy: 18. Únor, 2015, 15:42:00 »

Ahoj Pauli,
S tou organizací času máš asi pravdu, já jsem nad tím kolikrát přemýšlela. Jenže my se prostě s přítelem dostaneme do postele v pátek tak kolem 10  11 večer, dřív ne a to už nemám chuť vařit na ráno nějakou tu obilovinu.  Tak ráno máme chleba, oběd něco MB, minule to byla houbová omáčka s těstovinami, a večer též chleba nebo něco koupeného ze sladkostí. Vím, že se do zásoby obilí vařit dá, ale jednak se bojím, aby se to nezkazilo a jednak prostě večer už na to nemám sílu. Do Prahy přijíždím v 15,55 v pátek Na knížecí a pak jdeme někam za knížkami, do antíků, do Luxoru, podle toho, co bych ráda, pak někam do restaurace na večeři a pak nakupovat a domů. O víkendu si s přítelem rádi poležíme a v neděli odpoledne odjíždím domů k rodičům. Ve Slaném zatím sama zůstávat nemůžu, když tam neumím zatím žádnou trasu. Až přítel bude chodit do práce, budu tam sama a když budu doma, tak třeba i ráda něco uvařím či později upeču, aby mi čas utíkal, ale když si chceme s Jardou trochu spolu užít, tak nerada stojím u plotny dlouho. Je však pravda, že se mi při vaření snaží pomáhat. On se vůbec snaží při všem a je hrozně milý, hodný a obětavý.
Jarka

Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení