Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: Jak zdravě přibrat s makrobiotikou  (Přečteno 12268 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 19. Prosinec, 2006, 20:42:19 »

Řešil jste někdo jak přibrat na makrobiotice? Nevím jak se na to dívate vy, ale zjišťuju, že někdo (moje známá) nechce začít s makrobiotikou protože na ní začne hodně hubnout. Má sportovní postavu, nemá vůbec nadváhu, ale z praxe vím že makrobiotika dokáže člověka udělat ještě štíhlejším a je těžké vůbec na ní přibrat. Tohle je i můj problém, rád bych nabral 5-10kg, ale zdravě. Vím, že bych mohl začít přidávat olej, semínka, ořechy, ale dá se tak vůbec přibrat 5kg? Jíst více je taky řešení, ale už teď jím hodně dosyta a několikrát za den, takže tudy cesta asi nevede. Někdy je dobré nevypadat ve společnosti ani moc štíhle, ani moc tlustě.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 19. Prosinec, 2006, 20:43:47 »

jak tady neone uvadis tu otazku ohledne pribrani na vaze, no pribrat se na makrobiotikce da, ale to znamena hodne solit, sul totiz to vsechno na sebe nabere..ale to by znamenalo v budoucnu resit zapeklitou situaci, neni asi treba ani rikat jakou..jinak se da telesna vaha udrzovat,v nekterych pripadech i nabrat,zvysenim oleji a soli ve strave (asi lzice oleje na den), je treba take zvetsit podil lustenin na taliri..take ubrat na vlaknine obilovin, zaradit bilou ryzi, docela dobre se pribira na psenici spalde, predevsim spaldovem kernotu..ja osobne neumim pribrat a schodit, me drzi na normalu olej se soli, jinak du o pet kilo dolu..
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 19. Prosinec, 2006, 20:45:25 »

Ohledne pribirani, tak byla jsem 11.11. na te prednasce Zdravi do rukou profesionalu a pani Pruchova rikala, ze pokud nekdo ma problem s tim, ze je po MB moc vyhubly, ma pry pridat bilou ryzi a testoviny. Jinak byl jste tam nekdo z vas ? Ja jsem nadsena z celeho dne a z te spousty informaci, ktere jsem tam nacerpala.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #3 kdy: 19. Prosinec, 2006, 20:45:38 »

Peti tak to je super informace, bílá rýže a těstoviny mi moc chutnají Wink Zkusím to na sobě otestovat.
Zaznamenáno
honza jícha
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 19. Prosinec, 2006, 22:06:44 »

Celé téma přibírání na váze - účelem MB přece není za každou cenu přibrat nebo mít sportovní postavu, ale v první řadě pročistit tělo, které po tuto dobu zůstane hubené (protože nač se s tím tahat), a teprve pak začne spontánně a přirozeně nabývat zase normálního tvaru. Znám asi jen dva MBtiky, kteří po přechodu na tuto stravu nezhubli, ale ti byli už předtím mimořádně zdraví. Takové rady jako jíst bílé těstoviny nebo hodně solit, jsou nesmyslné a v důsledku nebezpečné. Nepomáhá ani "hodně ryb", snad jen při obrovské fyzické zátěži. Ale hlavně v začátcích je nejdůležitější především tělu ulevit, ne ho futrovat nadměrnými dávkami bílkovin nebo zalepit bílou moukou.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #5 kdy: 19. Prosinec, 2006, 22:09:35 »

Honzo, jsem rád, že jsi tu napsal tenhle svůj názor. Nedošlo mi, že to stím solením a těstovinama a bílou rýží může být hodně matoucí pro lidi co s makrobiotikou začínají.
Já o tom chtěl otevřeně diskutovat stím, že jsem si byl vědom, že se nebavíme o ideálním makrobiotickém režimu. Pravda, někdo ztoho mohl vyvodit špatné závěry. Je fakt, že na makrobiotice se člověk výborně vyčistí a že to souvisí s hubnutím. Ale když to člověk jí nějaký pátek, tak už by možná i rád přibral a snažím se dojít na to jak to udělat zdravě. To stou solí beru jako špatnou cestu, ale občas si dát více těstovin nebo bílou rýži (pokud jsem zdravý) mi nepřijde zas tak hrozné. A taky mi došlo, že já jsem dříve nepoužíval ani lžíci oleje denně a to je přitom dávka kterou může vklidu zdravý makrobiotik dávat. Já ještě navíc sportuju každý den a až teď jsem si začal dávat ten olej a mám pocit, že nemám tak vyschlou pokožku, je mi podstatně menší zima a pomalu i přibírám.
Zaznamenáno
honza jícha
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 19. Prosinec, 2006, 22:10:33 »

To je pravda. Očista je jedna věc a normální život jiná. Já sám taky jím bílou rýži i těstoviny, hlavně v létě, na zájezdech nebo když není čas či možnost sníst něco jiného, někdy jsem dokonce ve stavu natolik "jang", že na nic jiného nemám chuť. Určitě bych to ale nedoporučil jako recept na pěknou postavu, spíš z toho vzniká plynatost a velké břicho. Na svaly je dobrý dostatek rostlinných bílkovin, spolu s nimi dostatek vody, protože ta je k trávení bílkovin nezbytná, ovšem jakmile se začne jíst/pít něčeho příliš, jsou z toho jen návazné problémy a vzdalujeme se od MB. Oleje může zdravý člověk sníst celkem dost, je-li tepelně upraven, a sportovci či těhotné obzvlášť. Ale zase: urychlovat olejem návrat do původní formy nelze. Přibírání na váze v rámci MB je v podstatě za odměnu, stejně jako celá MB.
Zaznamenáno
coroner
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 19. Prosinec, 2006, 22:12:35 »

Ještě pár postřehů:
- Přibírání váhy po nadměrném solení může být do značné míry způsobeno tím, že sůl je schopna v organismu vázat vodu. Váhový přírůstek je tedy zajišťován vázanou vodou, což opravdu není to pravé.
- Bílá rýže se zařazuje z toho důvodu, že je více jin a na stejný objem (vzhledem k rýži natural) má větší sytivost. Nemá tedy tak velký stahující efekt (jang) a menší sytivost, což koresponduje s absencí nebroušené částí zrna – v důsledku tedy s větším "hubnutím". U Japonců a Číňanů se to odráží i "geneticky" v malé postavě. Většinou jsou všichni stále ještě po minulých - tradičně se stravujících generacích - konstitučně-kondičně více jang.
Zaznamenáno
Klara
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 05. Únor, 2007, 14:35:14 »

ahoj, teprve zacinam, ale zhubla jsem asi tri kila za dva tydny a nejsem z toho nijak nadsena, nebot jsem od prirody hodne hubena a kazde kilo mi pak chybi, taky se citim vic unavene, rychle se vycerpam. nevim zda nedelam neco spatne, nebo jestli je to pri prechodu na mb bezne. snazim se ridit predevsim podle rad pani Pruchove, ale obcas jeste uletim, je to opravdu dost tezke hned od zacatku zvladat vse dokonale.
Zaznamenáno
roy
Newbie
*

86389957
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 05. Únor, 2007, 18:00:37 »

no nechci te Klaro strasit, ale ja sem taky od prirody hubenour a i presto sem shodil na MB 7 kilo :/
Zkousim zdejsi navrh, a to dve lzice oleje denne, a nahoru to de dosti pomalu, respektive nabral jsem tri kila a ted uz se to drzi porad stejne, takze oproti "normalu" mam porad ctyri kila dole.
Jinak co se tyka energie, tak pokud mam rano obilnou kasi s trochou zeleniny a lzici oleje tak mam energie plno (jezdim na kole, beham tri hodiny po telocvicne atd...). Zkus vic obilovin, snad se budes citit lepe.
Zaznamenáno
Klara
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 06. Únor, 2007, 12:37:25 »

Roy a ten olej jako proste normalni studenej nebo jak? Musim priznat, ze to me moc nelaka. O tom obili vim, ale nekdy to nestiham.
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #11 kdy: 06. Únor, 2007, 16:17:08 »

ahoj klarko,
musim ti dat za pravdu, ze s mb urcite zhubnes mysli si ale, ze je to zdravy, prirozeny proces, kdy se telo zbavuje toxickych latek a zplodin metabolismu , apod. skaredych veci nekde jsem cetla od Kushiho, ze napriklad vypoukla bricha u obeznich lidi, neni jenom tuk ale hlavne je to znamka hromadeni toxinů v tlustem streve. navic telo se krasne procisti a to nejen zazivaci trakt ale hlavne i plet, coz je jeden z nejvetsich problemu mladych muzu te ale uklidnit, ze hubnuti se casem zastavi a vaha se ti upravi. Pravdou ale je ,ze makrobiotici jsou vetsinou opravdu hubeni, nevim, zda mb jako pan Zerzan ci p. Lužná jsou vyjimkou potvrzujici pravidlo, nebo se nestravuji tak mb ,jak hlasaji Ale, pokud bojujes s unavou, tak musim potvrdit, ze i ja jsem s tim mela zpocatku problem. Myslim, ale, ze je to taky prirozeny dej, Pruchova to popisuje jako kdyz "telo prepina na jiny rezim"  Sama muzu doporucit Kuzu, coz je bily prasek na zahustovani ci caj u rostlinky, ktera prorusta skalami, takze je velmi odolna. Nebo umeocet do omacek ci umebosky. casem se to ale urcite spravi.  ja treba sportuju temer kazdy den a celkove ziju hodne aktivne a s unavou problem nemam (ackoli poctive varim nejmene  3 krat denne, nebot pritel neni mb, tak varim jeste zvlast pro nej). vse se da ale zvladnout, kdyz si to clovek jakz takz zorganizuje. pokud muzu poradit s olejem, tak lisovany za studena je asi lepsi tepelne neupraveny, abys neznicila cenne latky. Pokud tve potize pretrvaji delsi dobu, ztak doporucuju nejaky kurz lecebne mb, kde ti urcite poradi, co konkretne delas spatne. Jinak ti preju pevne nervy pri eliminaci a at se tve problemy zlepsi! Hlavne vydrz, stoji to za to, a ver, ze si na spravne ceste. Pak uz bude tva mysl klidna, telo ciste a zdrave a tva duse bude citit harmonii s vesmirem  a celkove budes vyrovnana a mit pocit, ze vse ma svuj smysl , potkavat ty spravne lidi a tak...
Zaznamenáno

roy
Newbie
*

86389957
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #12 kdy: 06. Únor, 2007, 20:09:04 »

Klaro, s tim olejem to praktikuju tak, ze na uvareny obiloviny naleju cca 1 lzici oleje a promicham. Takle to udelam dvakrat denne. Delam to dost vod  voka, olej samozrejme pouzivam totiz i k vareni, takze mozna mam vic jak 2 lzice denne. Vlastne kazdych 14 dnu kupuju pulitrovku.......no snad to neni moc. Co rikate zkuseni MB?
Zaznamenáno
Láďa
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 07. Září, 2007, 11:12:33 »

Mám problém,snažím se žít zdravě,jím obilné pečivo ,ryby.drůbež,zeleniny ,ale i hodně sladkosti,tučný tvaroh apod.Měřím 185 cm a vážím 56 kg,nemám nějaké zdrav. problémy,jen se cítím unaven.Byl jsem na všechna vyšetření.Mám rychlý metabolismus,ale během půl roku  jsem shodil z59 na 56,Prosím jak se stravovat abych přibral alespoň d 60 kg
Zaznamenáno
romanS
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 07. Září, 2007, 14:27:43 »

Ladiku
Jestli tě to trochu uklidní, mě se taky přibrat nepodařilo. Ale cítím se zdráv, v pohodě, váhu nemám a hloupé průpovídky, které kupodivu vycházejí nejčastěji z vlastní rodiny /řízkaři a buchtaři/ neřeším. Proti argumentu, že vykrmenej líp zvládá např. nemoc protože má zásoby, zatímco hubenej /u nás se používá výraz chcíplej/ nemá šanci.
Já byl hubený i před změnou jídelníčku, jsem prostě takový somatotyp. Uvidíme, jestli se to ještě někam pohne, ale stejně když nějaký kilčo v zimě naberu, tak jen v pase. A k čemu mi to zrovna tam je? Rambo nebudu a ani být nepotřebuju. A ostatní ať si říkaj co chtěj.......
Odvahu!
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení