Stran: 1 [2] 3
  Tisk  
Autor Téma: Jak zdravě přibrat s makrobiotikou  (Přečteno 12263 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Jirka
Host
0 0
« Odpověď #15 kdy: 07. Září, 2007, 17:31:20 »

ahoj kluci,
no já jsem další do party hubenejch..já už se tak narodil, už jako malému mi vždycky byly vidět žebra, byl jsem jako špejle...ať jsem vždycky jedl všechno možný, prostě jsem nikdy nenabral..teď na makrobiotice jsem na tom stejně, ale žebra mi vidět nejsou..když se nenajím nebo přesolím, vezmu si rýži natural, mám pokr více jin, tak vypadám hubeně..třeba když si vezmu olej slunečnicový, kukuřičný tak vypadám hubeně, mám navíc strašnou žízeň a hlad následkem cukrovku, kterou jsem dostal pár měsíců před makrobiotikou, inzulín právě nepíchám..já jsem ale extrémně jin, takže mám stravu stejně mírně jang taky kvůli cukrovce, na tom sice nenaberu, ale pokuď vařím luštěninu v tlakovém hrnci (třebas čočku), tak vypadám na chvíli asi tak pár hodin, nebo do rána hoodně dobře, štíhle ale dobře..pak je to jako při staru..no ale tlakáč používám fakt zřídka, mně neva že jsem vyhublej..tlakáč neřeší příčinu, jen tam dá takovej slušnej jang....člověk vyhublej, to je chronická záležitost, stejně tak jako když má někdo obezitu..pokuď by se odstranila příčina, organismus by váhu srovnal sám od sebe...mně to ale nějak nekomplikuje život, stejně jak píše romanS, ať si ostatní říkaj co chtěl..takže Láďo, vůbec si s tím nedělěj starosti..pozdravuje Jirka Švestka z Libe.
Zaznamenáno
Láďa
Host
0 0
« Odpověď #16 kdy: 09. Září, 2007, 09:20:29 »

Dík za podporu a povzbuzení,ale zrcadlo mi říká něco jiného.Ještě ,že je konec léta.I když jsou vedra chodím i na zahradě  v tričku,jen když jdu do bazénu tak se vysvleču do plavek,rychle skočím do vody,vydržím tam stejně jenom chvíli,protože mi začne být zima,i když je vedro.Na přehrady,bazény nechodím,jelikož se stydím,blbé připomínky,,dělěj ze s sebu něco,jak tě manželka živí,to máš z té praštěné zdravé výživy,vy jíte jenom trávu apod Chtěl jsem s zeptat na cereální pečivo,které je doopravdy to zdravé,četl jsem v knížce ,,Víme co jíme",že ve slunečnicovém chlebu je E 412  to není dobré,čemu tedy věřit,margarín jsem vypsal z jídelníčku,jen máslo ,,Zlatá Haná" ,Které beru,to zase z časopisu REGENA-časopis pro zdraví a alternatívní léčení,velice dobrý, v nynějším čísle je právě,,Začínáme s makrobiotikou"......                                                                                         Tak ještě jednou díky za povzbuzení,jsem rád ,že je někdo ,kdo tyto problémy chápe,čau Láďa
Zaznamenáno
coroner
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #17 kdy: 09. Září, 2007, 12:24:42 »

Cereální pečivo není vůbec zdravé, proto je makrobiotika používá jako nouzovku jen ve velmi omezeném množství.
Toto pečivo má ještě větší kontraktivní (jangovou) energii než pečivo bílé.
Stahuje a vysušuje organismus, zahleňuje, bývá přesolené, blokuje eliminace, přitahuje k extrémním jinům, které pak mohou způsobovat zimomřivost. Jedná se tedy o potravinu značně neharmonickou.
Proč se asi maže chleba extrémně jin máslem. Aby došlo k přirozené (ale nezdravé) kompenzaci.
Základem jsou v makrobiotice kaše z celých obilných zrn a celá obilná zrna. Ty zaručují také dostatečný přísun vázané tekutiny.
Já měl dřív 3x do roka angínu s různými zdravotními dozvuky.
Teď chodím ráno v šest na autobus i v dešti jen v tričku. Ale nebylo to ze dne na den...
Na lidi se vyprdni, co ti říkaj. Kdybys byl modelka s hezkou tvářičkou a nohama jak záchodovej pavouk, tak by se z tebe mohli všichni podělat...
Zaznamenáno
Jirka
Host
0 0
« Odpověď #18 kdy: 09. Září, 2007, 13:08:35 »

Láďo, zajímavé..abych pravdu řekl, tak tohle jsem taky kdysi řešil když jsem byl na základce, jsem vyhublej od mala, nerad jsem nosil kraťasy, na koupaliště a přehrady jsem nerad chodil, taky jsem se právě styděl a nejhorší to bylo, když jsme jezdili k moři, to bylo doslova moje utrpení!! no ale asi tak od šestnácti jsem to nějak přestal řešit, holky s kterými jsem chodil, těm to bylo úplně jedno..už to není jako dřív, teď chodím rád na koupaliště, jezdím k moři a nestydím se za to že jsem vyhublej...jediné na čem vypadám dobře, jsou ty luštěniny vařené v tlakovém hrnci, ale musí se to dosolit ke konci sojovkou shoyu a ne solí! ale jak už jsem psal, tohle neřeší příčinu..měj se. Jirka Švestka z Libe.
Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member
Pohlaví: Mužské

97044257
Zobrazit profil WWW Email
1 0
« Odpověď #19 kdy: 10. Září, 2007, 10:02:53 »

Ja jsem take zhubnul pri prechodu na MB z 75 na 62 (merim asi 183). Rodina z toho byla nejdriv dost zdesena, ale ja si z toho nic nedelam. Po roce MB jsem zacal pribirat a za dva roky jsem mel zpatky 70 kg. Slo to pomalu, ale nepotreboval jsem zadnou specialni upravu. Snazim se delat stale cistou MB. Letos treti rok MB na me prislo dalsi vetsi cisteni a zase jsem pri nem shodil az na 59.To uz je opravdu malo, ale zase se citim o dost lepe. Po trech mesicich uz jsem na 62 a pomalu pribiram. Chce to hlavne trpelivost...
Co si o nas mysli masari, to fakt nererim, ale vsadte se, ze kazda kocka sahne radsi po pohublejsim makrobiotikovi, nez po tehotnym pivarovi
Zaznamenáno
quitko
Host
0 0
« Odpověď #20 kdy: 10. Září, 2007, 11:22:17 »

Ja jsem byla po pecivu-i celozrnnem- hodne stazena, hubena, je pravda,ze drobna jsem od malicka, ale to pecivo pri prechodu na makrobiotiku tomu jeste naopak napomahalo.
 Lepsi je mit dobrou imunitu a vycistene telo, nez se prizpusobovat okolnimu idealu krasy.    
Jinak  se mi osvedcuji stale kroupy, bulgur,zeleninka...vahu doma nemam, energie dost, a hlavni je asi to, jak se clovek citi. A kdosi take rikal,ze na duchovni cestu se kila npotrebuji...
Zaznamenáno
Pavol
Host
0 0
« Odpověď #21 kdy: 11. Září, 2007, 14:45:18 »

No najdolezitejsie pre cloveka je to zdrave sebavedomie. Nemusi vas zaujimat, co si druhy ludia o vas myslia, pretoze je to ich vlastny zivot a my v nom hrame len vedlajsie postavy Ale predsa len, ak chcete niekto pribrat, (ja osobne som schudol asi 18 kil za rok, ale to uz je davnejsie) tak v prvom rade pridat viacej bielkovin do stravy (pretoze bielkoviny su zakladna stavebna latka) a... cvicit, pretoze inac sa vsetky nespalene bielkoviny premenia na tuky. Samozrejme k tomu cviceniu su potrebne aj sacharidy (ale to uz je ina tema). Ak chcem mat dajme tomu 80 kg, tak minimalne mnozstvo je 80g bielkovin denne! (absolutne minimum) Inac to nejde, jedine zeby ste chceli mat aj tukove zasoby, potom mozte volit aj ine zdroje. A ako vynikajuci zdroj je napriklad zlty hrach a cervena fazulka.
Zaznamenáno
Láďa
Host
0 0
« Odpověď #22 kdy: 12. Září, 2007, 18:49:33 »

Mám dotaz,jaký máte názor na přírodní celožitný kvaskový chléb KUBIS,ono všemu se nedá věřit.Byl bych rád ,kdyby někdo napsal své zkušenosti,čemu se vyhnout ,o čem se jen říká,že je zdravé a naopak.               Díky
Zaznamenáno
majkl
Host
0 0
« Odpověď #23 kdy: 13. Září, 2007, 08:26:28 »

Nemám s tím zkušenosti, ale rozhodně se nedá říci, že by to bylo zdravé. I když je mnohem zdravější než běžná moskva s desítkami přísad. Pořád je to extremně jang suchá potravina. Kvalitní tradiční chléb se dá zařadit pro zpestření (u relativně zdravého člověka) a lépe s polévkou.
(Podle přednášky J Zerzána)
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #24 kdy: 09. Listopad, 2007, 09:27:50 »

Tak co pavouci, už ste někdo přibral? Nějaké nové poznatky k tomuhle tématu? Nebo jdete cestou budování sebevědomí Very Happy
Zaznamenáno
vlkos
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #25 kdy: 29. Listopad, 2007, 13:22:43 »

ahoj,ctu tady, ze zadne celozrne pecivo zakoupene v obchode by se nemelo prilis konzumovat..co si tedy davate ke svacine ve skole nbo praci? ja si treba nosim obed sebou a snidani taky-snidane je ale pro me prave nejaky ten celozrny chleba se zelëninou a treba s tofu. zajima me co se da krome tohoto vzit na svacu.. Roll Eyes diky Wink
Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member

97044257
Zobrazit profil WWW Email
1 0
« Odpověď #26 kdy: 30. Listopad, 2007, 12:34:16 »

Ja si taky nosim svaciny do prace.. Na svacu jsou fajn napriklad zapekane testoviny se zeleninou, nebo jakakoliv obilnina s cimkoliv, zeleninova polenta... nebo nejake doma pecene chutovky jak na slano tak na sladko - zelaky , kolace, perniky ... varene jahelne moucniky.. tuna veci, co se da donest na svacu a neni to kupovany pecivo.
Zaznamenáno
Kamika
Host
1 0
« Odpověď #27 kdy: 14. Říjen, 2010, 15:24:18 »

Není makrobiotik, ale vegan a přitom jeden z nejlepších současných světových tai-boxerů, což mi přijde dost zajímavé, s váhou očividně problém nemá! Smiley
Skvělý příklad toho, že bez masa se dá fungovat i na sportovně-profesionální úrovni Very Happy
http://www.honzos.com/
Zaznamenáno
Vilsa
Full Member
Pohlaví: Ženské

266224368
Zobrazit profil WWW
2 0
« Odpověď #28 kdy: 14. Říjen, 2010, 17:37:44 »

Ja som po pol roku na nie 100% MB schudla nastastie len 4-5 kil (teraz zerem zerem zerem, pretoze mi uz skoro vynechala menstruacia- telesny tuk zeny by vraj nemal klesnut pod cca 20-22%, ja ho mam aktualne 19,5), priatel schudol neuveritelne z cca 85kil na slabych 70!! Vyzera ale stale super Wink no nechcem aby chudol viac jemu sa hodi muzna vacsia postava, teraz je uz vsak viac ako stihly. Sam sa krmi kopcami orechov + susene ovocie (merunky, datle., hrozienka...) a miluje MB sladkosti, tempuru (parkrat do mesiaca) a kvaskovy chlieb (ten robim max 1x do tyzdna). No stale chudne.

Asi fakt zaradim viacej cestovin, bielej ryze a o nieo viac oleja. 1 lyzica na den je podla mna zalostne malo. A hlavne- niektore zeleniny (resp. vitaminy v nich) su rozpustne len v tukoch preto napr mrkvu treba podavat s olejom (tepelne spracovanym) atd.
Zaznamenáno
Nena
Host
2 0
« Odpověď #29 kdy: 14. Říjen, 2010, 21:10:43 »

Vilso, to se spravi, neboj, prosli jsme si tim vsichni. Chvili trva nez si telo zvykne na vstrebavani zivin z celozrnnych obilovin. Neboj se pouzivat tempeh (hlavne pritel) a tuku se taky neboj, ale samozrejme to neprehanejte. Vetsinou se tak po dvou letech vaha zase upravi.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení