Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Kdo stojí za firmou Country Life?  (Přečteno 2442 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dwarf
Full Member
***
Příspěvků: 218Zobrazit profil
0 0
« kdy: 18. Březen, 2015, 22:13:09 »

Docela by mě to zajímalo. Oficiálně se dá zjistit pouze z obchodního rejstříku, že majitelem je jedna osoba - Čech, o kterém jsou na internetu nějaké další informace, například to, že původně je to umělecký fotograf.
Hm.
Kdo občas zajde do nějaké zdravé výživy - ale ani nemusí, protože zboží Country Lifu se prodává i v supermarketech - nejspíš si nemohl nevšimnout invaze většího počtu různých druhů vloček a sirupů značky Country Life, v menších baleních (vločky dříve půl kila, nyní 250g) a s novým designem. Vše profesionální, včetně umělohmotných lahviček se sirupy, které mají ve vršku tenkou funkční membránu. Dále vydávají zdarma jakýsi kvazičasopis, který je taktéž dokonale profesionálně zpracován. Mimoto prý obsazují krachující zdravé výživy a otevírají v nich svoje prodejny, ve kterých se ovšem nabízejí především svůj sortiment zn. Country Life, a ostatní výrobky, které jsou zatím k mání na volném trhu, prakticky programově ignorují.

Ptala jsem se pár lidí, ale nikdo neví, a obchodníkům to přirozeně taktéž vrtá hlavou.
Slyšela jsem názor, že mají francouzské (řekla bych spíš - francouzsky znějící) značky kosmetiky, tak je možné nějaké napojení na Francii.
Osobně mi jejich poměrně přesně mířená marketingová kampaň a způsob, jakým nyní obsazují trh, jeví přesně v americkém stylu. Ostatně, časopis Prameny zdraví, vydávaný jistým náboženským občanským sdružením (které tuším dřív restaurace C.L. provozovalo) byl prakticky výhradně překladem z amerických knih a článků.
Firma se tváří jakoby byla česká, ale dle mého názoru tomu tak není.
Uvítala bych, jestli má někdo nějaké postřehy a informace, aby se zde o ně podělil.
Předem díky.  Wink
« Poslední změna: 18. Březen, 2015, 22:29:34 od dwarf » Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
****
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 420


Zobrazit profil
2 1
« Odpověď #1 kdy: 20. Březen, 2015, 14:55:30 »

dwarf: Přijde mi zvláštní tady rozvíjet nějaké konspirační teorie. V Pravém domácím časopise, který je CL částečně sponzorován, byl před časem článek a v něm rozhovor s majitelem. Ten příběh je uvěřitelný, ale samozřejmě ho můžeš zpochybnit jako umělou legendu. Jestli jsem to pochopil správně, tak tam byl nějaký kapitálový vklad z Francie, ale firma je česká.

To, že mají zvládnutý marketing mě neuráží. Prostě zdravá strava už není jen zvláštní hobby malé skupinky alternativců, ale stává se módním trendem pro mainstream. To, že budou kladné stránky tohoto procesu vyrovnávány i těmi zápornými je přirozené. Navíc se mi zdá, že CL ve svých propagačních materiálech vynechává jakoukoli ideo-propagandu a soustředí se na vydělávání peněz, stejně jako ostatní firmy, co do zdravějších potravin dělají. Nedovedu i představit, že by CL cele ovládnul český trh a stal se monopolem.

Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
*****
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 804Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 20. Březen, 2015, 16:37:02 »

Tak tak, nevim, co je s tim spatne. Zaplat panbuh za Countrylife, kdyz jsem v Cechach, tak si tam jdu vzdycky nakoupit. A preju jim, at se jim dari.
Zaznamenáno

Stran: [1]
  Tisk  
 
Skočit na:  Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení