Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Je možné se po 3 letech MB vrátit ke konvenční stravě?  (Přečteno 1693 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Viktorie
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 08. Leden, 2016, 08:51:01 »

Ahojte, ráda bych vás požádala o radu. Zajímalo by mě, v jakém zdravotním stavu se nachází moje tělo, které se stravuje 3 roky MB, a po požití kousku klobásy dostane alergickou reakci, opuchnou oči, rýma, kašel.Dříve jsem alergii neměla na žádnou potravinu. To znamená, že kdybych se chtěla vrátit ke konvenční stravě, tak by to nebylo možné? Já teda nechci, ale uvažuji nad tím, jak to bude s mými dětmi, které dostávají MB stravu od narození. Když pak dostanou normální jídlo u babičky, tak bych nerada, aby skončily v nemocnici Undecided předem děkuji za vaše rady a postřehy! Přeji hezký den!
Zaznamenáno
pauli
Jr. Member
**

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 11. Leden, 2016, 19:45:20 »

Já to vidím asi tak, že čím čistější tělo (odvyknuté chemii), tím větší a bouřlivější reakce na ty extrémy. Ovšem co se klobásy týče, záleží, zda ta alergická reakce nebyla způsobená spíš něčím konkrétním. Koření? Příliš tuku? Kombinace - k čemus to jedla a kdy? Atd.
Z osobní zkušenosti můžu říct, že pozoruju podobné jevy, teda ne přímo kašel, rýma, opuchnutí očí, ale například po čemkoliv s cukrem mě hned začne bolet hlava a točí se mi, někdy jako bych byla opilá.. Tuhle jsem ochutnala bramborovou kaši a úplně mi po ní ztvrdnul (a bolel) žaludek.. No a jogurt mi zase přivádí střevní křeče. Když si vzpomenu kolik a v jakém množství jsem těchto potravin jedla v předMB období (a "zjevně" mi nic nedělaly), divím se.
K těm dětem.. myslím, že u nich to nebude tak drastické. Samozřejmě nebudou-li jim babičky ládovat škvarky ap. Smiley Opět vlastní zkušenost (nejraději mám, když se to řekne příběhem, proto jimi sama zásobuju:-)) - dcerka jí od narození, jak vařím já - není to sice 100%MB, ale má to k ní blíž než ke konvenční stravě - a někdy ji nechám ochutnat/ochutná něco "extra".. ovšem např. po zmrzlině se stane téměř okamžitě náladovou a je na ní vidět, že se nemá moc dobře, i když jí (logicky) zmrzka jede.  Minulý týden se dostala k takovému lékořicovému cukrátku (v životě neměla bonbón!) a celé je snědla... byla jsem zvědavá na reakci... a nic se jí nestalo! Záleží taky, jaká je kolem toho nálada..

Toť moje postřehy, snad Ti přijdou vhod. Hodně zdaru přeju!
Zaznamenáno
Viktorie
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 12. Leden, 2016, 19:51:26 »

Ahoj Pauli, moc děkuji za tvoje postřehy! To s bolenim a motanim hlavy po sladkém mám taky! Jsem ráda, že děti, stravující se zdravě, po snězení něčeho konvenčního, se hned neosypou! Tak nějak jsem si to právě představovala. Že budeme žít zdravě až na malé výjimky. Např když pojedem na výlet, nechci se stresovat, co budem jíst, když zrovna nebudu mít nachystané placky.. a když moje dítě uvidí jiné děti, jak jedí zmrzlinu, bude ji chtít taky! Myslím, že když se dítě cítí odlišné od ostatních, má to na nej z psychické stránky větší dopad než za každou cenu jíst MB. Tim nechci znevažovat MB, to vůbec ne! Já osobně jsem za ni moc vděčná! Vyléčila mě z alergie a ženských problémů, takže moc dobře vím, jak je důležitá. Ale podle mě je taky důležité být v pohodě a nestresovat sebe ani ostatní členy rodiny. Chtěla jsem se tě ještě zeptat, jestli už tvá dcerka chodi do školky nebo školy. Jak to děláš se stravou tam? Slyšela jsem, že MB děti si stejně ve škole navzájem vyměňují svačiny a dávají si chleba se salámem. Tomu se asi nedá zabránit. Děti z toho ještě nemají rozum a chtějí jíst to, co ostatní. Jsem opravdu zvědavá, jak to budem zvládat! :-)

Přeji hezký večer!
Zaznamenáno
El
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 29. Leden, 2016, 21:14:30 »

Ja jsem v tom asi necita a prasatko....ale me bezne jidlo zadne extremni tezkosti nedela. Samozrejme to pro telo zadna slava nebude. Ale krom toho, ze mi bylo parkrat lehce tezko mi nic zasadniho neni. Musim ale rict, ze se neprejidam, naopak jim casto hodne malo jidla. A postupem jsem za jidlo spis vdecna nez abych stale resila, co jim. Makrobiotiku mam moc rada, ale kdyz nezvladam, tak to neresim a dam si cokoliv (vybiram i tak radeji lehci jidla) Asi to zalezi na tvem zdravotnim stavu a o tom, jak to citis...
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení