Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Jak na makrobiotiku na Jižní polokouli  (Přečteno 1575 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
LucieV.
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« kdy: 08. Duben, 2016, 05:33:48 »

Zdravim a prosím o radu. Je mi 28 let a žiji necelé dva roky v Austrálii a ještě tu nějaký ten pátek pobudu, makrobiotiku máme v rodině od mých 11 let, takže prirozeně a intuitivně se tak stravuji i po opuštění domova. Když jsem přijela do Austrálie tak začaly problémy s menstruací, pokožkou, hormony atd...v Čechách jsem nikdy žádné problémy neměla a když už se nějake vyskytly hned jsem se vylečila sama během pár dní. Makro potraviny se tu shánějí špatně, něco objednávám z Japonska, ale platí tu stritktní pravidla pro dovoz z jiných zemí, takže ne všechno mi přijde, po půl roce jsem tu sehnala umeboshi a kudzu Smiley. Hledám různé stravovací doporučení o makrobiotice v jižním pásmu, ale nic moc jsem nenašla. Když jim co tu roste, např. avokádo, mango, citrusy, tak mám hned problémy. Stále jím hodné zeleniny, luštěnin, obilovin a řas, ale není to ono....Máte nějaké rady či doporučení podle čeho se řídit? Moc děkuji
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 09. Duben, 2016, 11:05:33 »

Ahoj. 
Děláš mb 17 let, takže co ti vlastně radit.  Ale zkusil jsem to. Wink Jenom takhle, co mě napadlo , jestli v tom najdeš něco, co by tě inspirovalo...

Takže, internet je sice trošku zavádějící, ale beru to prostě tak, že makrobiotiku děláš dobře, t.j. poctivě.

No, může být, že jiné energie, které tam jsou ti vyvolávají větší nebo hlubší čištění. Navíc jesti jsi u moře, moře to je síla, tak tuplem.
Nebo prostě jen přišla doba, kdy řešíš nějaké minulé záležitosti (např. příliš velké konzumace pochutin ze Zdravé výživy) a měla bys teď určité problémy třeba i u nás.
Nebo teď děláš příliš velké kompromisy (není čas, nejsou suroviny) a jíš hůře než jsi byla zvyklá.

Kdybych žil v Austrálii, šel bych na to ale jako ty. T.j. normálně klasika - zelenina, obiloviny, luštěniny+doplňky.
Jestli to chápu dobře, máš ale trochu problém, čím sladit...
Já bych používal obilná sladidla /např. rýžový slad /, případně zeleninové šťávy, když je horko. Jinak bych jedl víc syrové zeleniny než u nás.
Když to nestačí, tak nějaké to sušené ovoce – rozinky a tak.

Mb věci se sehnat dají, zdravé potraviny jsou dobrý byznys všude. Makrobiotika je známá i tam. Hned na mě vyskočil takovýto rozcestník:http://www.macrobiotics.co.uk/worldwide/australia.htm

To ovoce, i když tam roste, bych zkoušel jen trošku, občas a jen pokud by mi nevadilo. Záleží, jak to máš s jinem, přeci jen nejsi místní. Tělo by ti ale mělo jasně říct, kolik už je moc.

Obecně bývá také s věkem vidět čím dál víc, že všechno není ve stravě. Nevím, jak tam žiješ, ale hodně důležitý je pohyb. Jednak spálíš přebytky, rozproudí a dodá ti energii a pokud to je navíc nějaká cílenější energetická věc typu čikung, tajči, tak se děje i spoustu dalších zajímavých věcí. T.j. tělo pak funguje energeticky o dost jinak. Regeneruje, není unavené, vydrží více a nejde už tolik o to, jestli jíš občas sníš i něco, co do mb úplně nepatří.  A mimochodem, taky se měníš uvnitř, čímž myslím v hlavě a to, co je v hlavě, je čím dál důležitější.
« Poslední změna: 09. Duben, 2016, 11:16:30 od W » Zaznamenáno
LucieV.
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 10. Duben, 2016, 13:02:01 »

moc děkuji za trefnou a inspirativní odpověď, člověk kolikrát zapomíná, že rovnováha není jen o stravě Smiley
Zaznamenáno
W
Makrobioklub
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 10. Duben, 2016, 16:54:29 »

za málo Wink
Tož ať se ti u Protinožců daří!
Zaznamenáno
El
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 11. Duben, 2016, 08:41:58 »

Já si myslím, že mb potraviny tvůj problém na jižní polokouli nespasí ...  energie toho podnebí, kde jsi je úplně jiná, než na kterou jsi byla zvyklá tady u nás. Já bych asi zkusila hledat mezi tamníma staršíma, co přesně tam u nich je přirozenou stravou, jak třeba to ovoce upravovali, jaké kombinace jedli. Navíc teda mb se dá jíst i bez specialit z Japonska, ty bych jako tak výrazně důležité neviděla.
Ale i tak si myslím, že když takhle člověk změní prostředí, tak se tomu, co prožíváš nevyhne...a spíš myslím, že je to otázka času, než tělo přijme, že je jinde a naučí se vycházet s tou změnou.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení