Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Zácpa a nadýmání  (Přečteno 1994 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Lm222
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 22. Červen, 2016, 18:17:16 »

Zdravím.
Pár dnů se stravuji makrobioticky. Včera jsem tedy měla rybu a předevčírem kokos (který asi povolený není?) , takže né úplně striktně, ale i tak... Dříve jsem chodila i několikrát denně a cítila se prázdně. Nyní mám velkou zácpu, je mi těžko a plno.
Co mám dělat? Ze zácpy už mám docela velké bolesti břicha. Velikostně je jako bych byla těhotná.
Budu vděčná za rady. (Lněné semínko nepomáhá.)

Děkuji
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 29. Červen, 2016, 17:58:21 »

Dobrý den/ahoj,
Na zácpu bych dělala ume-sho-kuzu, ale několik týdnů 1 tak 2. Zácpa vzniká z obou extrémů, jak z JIN tak JANG. Večer pošlu do tohoto vlákna odkaz na glog, kde se jedna maminka snaží o makrobiotiku u sebe a svých dětí, je moc pěkný, doporučuji přečíst. A diagnostika sedí, řekla bych. Co se týče toho, že starší dcera MB odmítá, tak bych jí nedávala vše hned, tělo potřebuje čas, aby si na tento způsob ztravování zvyklo, ze začátku jí to nebude chutnat, ale u  každého je to jiné. Je lepší absolvovat nějaký kurz a naučit se vařit chutně. I když můj přítel sní, co uvařím a sní všechno. Zatímco já, pravda, taky říkám, že to nemůžu vidět, i když jsem nevidomá. Myslím to však obrazně, zkrátka nemůžu to pozřít, zato na pobytech mi to moc chutná a vím, že bych makrobiotikou se chtěla živit víc. Jepotřeba přidat koření – sladkou papriku sojovku, pepř, bobkový list – zkrátka jídla ochucovat. Klidně si dát i ten kokos na kaši – nic není zakázané ani přikázané, to si myslí spousta lidí, co MB neznají a nejí to. Dá se s tím všelijak vyhrát.
Kdyby něco, mail mám v profilu, měl by tam být, pokud budu vědět, ráda poradím. Nebo klidně do vlákna. Moc to tady nežije, ale snad tady přece jen někdo čte.
Jarka

Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 29. Červen, 2016, 22:42:59 »

Tady je odkaz na blog:

http://tusticka.blogspot.com/2011/10/makrobiotika-moje-snahy-pokusy-projevy.html
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení