Stran: 1 [2] 3
  Tisk  
Autor Téma: Pečivo  (Přečteno 16593 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
kukicha
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #15 kdy: 18. Květen, 2008, 12:25:11 »

ahoj, mám s pečivem 2 problémy:

zaprvé : poničené tl. střevo ho naprosto nesnese v jakékoli podobě... mám z toho křeče a nadymání a je to fakt fuj, bolesti mi kroutí tělíčko do klubka
zadruhé : občas  mám na něj velkou chuť, a někdy to fakt nevydržím...

po čem mám sáhnout, když ta chuť přijde??? díky pap
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #16 kdy: 18. Květen, 2008, 13:22:15 »

ahoj kuki,
zaměř se na regeneraci strev. V predeslych prispevcich jsem se zminoval, ze musis odstranit pathogenni mikroorganismy, ktere maji jinou enzymatickou vybavu, nez tu kterou potrebujes. Dochazi k nadymani a dalsim problemu...
a) Je vhodne pravidelne konzumovat napr. natto - obsahuje exooligosacharidy, ktere jsou vhodne pro zazivani kvuli slizum a navic obsahuje i trochu prirodnich antibiotik...  Rovnez omez konzumaci monosacharidy, popr. se vyvaruj i skrobu. Pokud mikrousi nemaji co jist, nemohou ve strevech mnozit nebo dele prezit... Pokus se nasadit do strev laktobacily a bifidobakterie... posili Tvuj imunostimulacni system... a navic ti budou tam syntetizovat vitaminy rady B
b) je vhodne zaradit vice nepecene moucniky a omezit kombinaci obiloviny-ovoce.
Zaznamenáno
kukicha
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #17 kdy: 18. Květen, 2008, 16:54:57 »

a neporadíš mi milane, jak mám do střeva laktobacily a bifidobakterie nasadit? kde se nachází kromě jogurtů, kefírů nebo tabletek - a tudy přeci cesta nepovede... ? ani sojové jogurty s BIFI mi nepřipadají jako dobré řešení, nemám na ně vůbec dobrou reakci, na soj. mléko, smetany, jogurty atd. ani tofu mi nedělá moc dobře, tak se mu pokudmožno vyhybám... ale tempeh a natto projdou v tělíčku dobře... budu teda natto objednávat častěji. pravda je, že slizy léčí střevní stěnu - piju skoro denně odvar ze lněného semínka a piju ume-sho-kuzu a myslím, že to střevům opravdu prospívá... dokud to zase nepokazím nějakym pečivem nebo podobnou neplechou  Cry

jj, měla bych si nechat zajít chutě na mnoho laskomin. vlastně ani nechápu proč je to tak těžké... jsou to jenom chutě Huh?
pap
Zaznamenáno
Milka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #18 kdy: 19. Květen, 2008, 07:32:53 »

laktobacilus a bifidus je v kvasených zeleninách. Papaj trošku na konci každého jedla, ale to asi vieš.
Tieto rody potrebujú dosť vysoké pH na prežitie, tuším okolo 8-9, tak pri prekyselení vyhynú.

Keď je reč o natto - u nás ho nedostanem, je nejaká možnosť ho vyrobiť doma ? Kedysi som to skúšala na slame podľa J. Pruchovej, ale to sa musí nakoniec tepelne upraviť.  Na kurze mi natto mooooooc chutilo a  teraz mi chýba. Viete niekto Huh?Huh?
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #19 kdy: 19. Květen, 2008, 11:06:09 »

kukicho, jasne, kvasena zelenina je dobrym zdrojem Laktobacilu. Bifidobakterie tam az tak moc nejsou. V tvem pripade bych asi sel i do kapsli (existuji kapsle pouze s jitrocelem a probiotikami (Laktobacily a Bifida)) pokud by kvasene potraviny nezabraly. Kapsle se musi kupovat co nejvice cestve, protoze zpravidla v druhe polovine expirace kupujes pouze placebo.

Milko, verim, ze natto na Slovensku koupis. Odkud ses? Vim, ze ho ma Peter Planieta. Udelat natto na slame jsem taky kdysi zkousel... ale to bych nedoporucoval... muze tam byt i patogenni Bacillus cereus...
Zaznamenáno
Milka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #20 kdy: 19. Květen, 2008, 13:17:45 »

Peter dodáva do obchodu v Trenčíne, ale natto som tam nevidela. Je pravda, že sa tam dostanem tak 1 x za mesiac.  Ľudia, ani predavačky, ho nepoznajú, chcelo by to asi viac informácií - letáčiky a pod.
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #21 kdy: 19. Květen, 2008, 14:03:20 »

no vidis, takze pokud peter dodava do obchodu v Trencine zbozi 1x za 14 dni, tak kdyz si ho do zitrka objednas v prodejne, tak ho ke konci pristiho tydne tam budes mit... minuly tyden jsem o tom zrovna s petrem mluvil...  Wink
Zaznamenáno
Milka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 19. Květen, 2008, 14:32:52 »

Ďakujem ! Grin
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #23 kdy: 31. Červenec, 2008, 20:04:54 »

Máte někdo zkušenosti s pečením pečiva z ceĺých uvařených zrn? bez mouky? ne že bych teď chtěla péct Smiley ale pořád nad tím přemýšlím. Teď nejim žádnou mouku a ani v zimě s tím nechci začít...
Děkuju Smiley
Zaznamenáno
sokolenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #24 kdy: 31. Červenec, 2008, 21:06:41 »

tchýně dělává, do dortové formy napěchuje uvařené obilí, zaleje domácím kompotem i se šťávou, nevím přesně, ještě je tam něco jako žmolenka
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #25 kdy: 01. Srpen, 2008, 10:30:03 »

ahoj, dobre se delaji kolace z jahel nebo kuskusu, ale to neni cele zrno...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #26 kdy: 01. Srpen, 2008, 11:53:56 »

jáhly nevadí... jde mi spíš o to, jak udělat chleba... ?
Zaznamenáno
Zoanka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #27 kdy: 01. Září, 2008, 15:53:07 »

Poradili byste mi prosím, jak děláte placky (jako náhradu pečiva) ? Mam doma ovesné vločky, tak přemýšlím, že je namočím ve vodě, přidám trošku špaldové mouky a soli a dám péct do trouby...
Z čeho placky přípravujete a jak dlouho vám vydrží? Smiley
díky předem za pomoc
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #28 kdy: 08. Září, 2008, 14:15:57 »

Zoanko, ja obcas delam takove ovesne placicky. Recepty pise pani Pruchova a jeden nasladko je i v knizce od Hanky Zemanove. Muzes experimentovat, jak chces. Nemuzu ti z hlavy napsat presne mnozstvi, ale pokud si pamatuji, je to cca 2 hrnky ovesnych vlocek (nejradsi davam ty ovesne jemne, ale muzes tam pridat i jine, napr. jecne). Proplachnes je vodou, to se mi osvedcilo, placky pak nejsou vysusene. Pridas cca lzici oleje, spetku soli, hrnek vody a podle toho, jake delas, tak bud rozinky, nakrajene susene ovoce jako merunky treba, nejake orisky ci seminka, napr. slunecnicova, sezamova. Naslano jsem je uz take delala s kysanym zelim a majorankou a byly take moc dobre. Je to velice jednoduche, nechas to tak 2 hodky ulezet a pak na plech s pecicim papirem kydnes takove jako placicky, neboj, kdyz to bude hodne tekute, vse se pekne upece. Je to dobra svacinka s sebou do prace, do skoly. Pecu tak na 170 stupnu cca 15-20 minut, kdyztak pres sklo zkontroluji, jak to vypada, ja je delam takove dozalova. Diky tomu proplachnuti tech vlocek je to pekne stavnate, kdyz to zapomenu udelat, tak jsou dost vysusene.
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #29 kdy: 12. Září, 2008, 13:59:56 »

A někdy je pro změnu upéct nasucho na nepřilnavé pánvi. Moje mamka dělává občas z ovesných vloček tyhle:

http://makrobiotika.aspone.cz/usr/ReceptDetail.aspx?ReceptID=473
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení