Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Máte slovo s Jílkovou...  (Přečteno 941 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
milan
Makrobioklub
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 18. Leden, 2017, 17:24:34 »

ahoj všichni,
po dlouhé době jsem zhlédl pořad paní Jílkové na ČT - Máte slovo s Michaelou Jílkovou...,
tentokrát na téma: Jídlo škodící zdraví - kde se mj. hovořilo o makrobiotice.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/217411030520001/
Nevím jaký pohled na zmíněný pořad máte vy, ale osobně jsem byl zklamaný. Paní Jílková je dlouhodobě známá tím, že její pořady "Máte slovo" nejsou solidní diskusí, ale spíše show ve stylu "Velkého bratra". Pořady mývají problém si udržet myšlenku a o moderování ani nemluvě. Pokud se někdo paní Jílkové nezalíbí nebo ji nehraje do noty, tak nedostane ani slovo... tak to bylo i nyní.
Přitom oba zástupci - "oponenti výživových směrů"- ze Společnosti pro výživu (Dostálová, Tláskal) svojí organizací pomohli výrazně zlepšit pohled na výživu a přiblížit ji mnohem blíže k našim, tedy makrobiotickým, standardům. Klobouk dolů, za posledních 30 let se výživa dramaticky posunula vpřed a zdravá výživa je nyní celospolečenským zájem. Ti, kdo jsou staršího data, tak si určitě vzpomenou na někdejšího komunistického výživáře, špičku v oboru, Standu Hejdu, který kdyby se nyní zúčastnil, takového to setkání, tak by byl pokládán za své názory o moderní výživě za většího exota než velmi dobře vypadající paní Kratochvílová...
« Poslední změna: 18. Leden, 2017, 17:27:19 od milan » Zaznamenáno

Milan podporuje: www.makrobioklub.cz (neziskova organizace zabyvajici se makrobiotikou), www.makrobiotika.info (MB diskuzni forum).
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 19. Únor, 2017, 18:04:01 »

Ahoj,
Shlédla jsem tento pořad, upozornili nás na něj Jardovo rodiče. Jarda je můj přítel. Já nečekala nic, proto jsem nebyla zklamaná, ale horší než ve škole. Jarda mě upozornil, že je tam pí. Lužná. Shlédla jsem to kvůli makrobiotice a udělala bych to, i kdyby tam byl jiný MB lektor. Jak píše Milan, paní Jílková nepustí ke slovů alternativní lidi zabývající se jinými směry. U Pí Lužné tomu nebylo jinak, ale jinak povídala Dobře. Na rozdíl od jiných neskákala nikomu do řeči, oni to většinou dělali jí.
Toť můj názor.
Jarka

Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení