Stran: 1 [2] 3
  Tisk  
Autor Téma: sojové mléko  (Přečteno 14523 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
El
Host
0 0
« Odpověď #15 kdy: 11. Leden, 2009, 13:39:09 »

Informaci o zahleňování sojového mléka mám od mb průkopníka v čr- Milana Dvořáka staršího... 
Zaznamenáno
noego
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #16 kdy: 11. Leden, 2009, 14:52:49 »

nebude zahleňovat více než jiné sójové výrobky. možná na to má vliv fermentace
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #17 kdy: 18. Leden, 2009, 14:38:47 »

Noego, to vis, clovek se musi neustale ucit, z toho duvodu slysi nektere veci po prve... Taky bych chtel dodat, ze sojove vyrobky nemusi byt vsechny fermentovane... fermentovane samozrejme mene zahlenuji...
Zaznamenáno
Calendula
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #18 kdy: 10. Únor, 2010, 16:34:42 »

zdravím! taky jsem dělala sojové mléko, ale ta chuť opravdu není jako ze sušeného, vadí mi ten zápach. zkusila jsem to nechat zkysnout na topení a druhý den jsem z toho udělala tvaroh, vydržel v ledničce a dnes po 3 dnech jsem ho dala do pečených šátečků, a jak se děti olizovaly... mám z toho radost, protože v pohodě nahradí kravský tvaroh a chuťově je to fajn. a doufám, že tou fermentací taky zmizly ty látky nepřátelský Smiley. příště zkusím pomazánku. jo a okarové karbanátky s domácí majonézou z tofu taky měly velký úspěch.
Zaznamenáno
Sarinka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 30. Březen, 2011, 10:11:56 »

Já piji krabicové, konkrétně Alpro, protože to si hlídá, aby jejich boby nepocházeli z GMO. Ale asi hlavně proto, že je z těch, co tu jsou, jediný dobrý Very Happy. Mrkněte na jejich stránku n afb http://www.facebook.com/pages/Alpro-Soya/130803326992049 .

Používám ho hodně na vaření, hlavně na polívky, tam mi vyhovuje víc než mlíko, to samý omáčky, bešemel atd.
Zaznamenáno
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #20 kdy: 30. Březen, 2011, 19:18:34 »

pokud si vzpomínám na etiketu, alpro tam dává cukr... Roll Eyes
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #21 kdy: 30. Březen, 2011, 20:06:21 »

taky myslím- třtinovej mám takovej dojem  Wink
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #22 kdy: 01. Duben, 2011, 00:54:36 »

Alpro Soya existuje ve vice variantach. Ja kupuju bio neslazene, ktere obsahuje pouze bio non-GM sojove boby a vodu. Pro obmenu kupuju i Rice Dream.
Zaznamenáno

midsummer
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #23 kdy: 01. Duben, 2011, 09:01:11 »

SÓJOVÝ NÁPOJ NATURAL S VÁPNÍKEM
Složení: Voda, loupané sójové boby (6,4 %), nerafinovaný třtinový cukr, uhličitan vápenatý, regulátor kyselosti: dihydrogenfosforečnan draselný, jedlá mořská sůl, stabilizátor: guma gellan, vanilková příchuť, vitamíny B2 + B12
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #24 kdy: 01. Duben, 2011, 22:18:48 »

To fakt zalezi co koupis. Organic Unsweetened Alpro Soya je fakt jen boby a voda a je moc dobre. Je proste potreba cist stitky.
Zaznamenáno

beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #25 kdy: 04. Duben, 2011, 07:36:13 »

Na ty štítky bych zas až tak moc nespoléhala. Neobsahují vždy všechno!
Zaznamenáno
midsummer
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #26 kdy: 04. Duben, 2011, 15:05:34 »

To fakt zalezi co koupis. Organic Unsweetened Alpro Soya je fakt jen boby a voda a je moc dobre. Je proste potreba cist stitky.

No jo, jenže já jsem to zkopírovala přímo ze stránek výrobce alpro soya: http://www.alprosoya.cz/fileadmin/www_alpro-soya_com/content/www.alpro-soya.cz/PDF/Drinks/Natural___calcium_1_L_CZ_NEW.pdf
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
myspule
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #27 kdy: 04. Duben, 2011, 23:54:06 »

a smím se optat, kde to vlastně kupuješ? Tu variantu bez cukru?
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #28 kdy: 05. Duben, 2011, 11:42:52 »

http://www.alprosoya.co.uk/soya-products/soya-milk/flavour/plain/organic_unsweetened_1l_long_life.html?no_cache=1

Nevim ale co se dostane v Cechach, ja to kupuju kde bydlim, tj v Anglii. I tohle neslazene maji i v prtavem mistnim obchudku.
Stitky uz v dnesni dobe musi podle zakona obsahovat vsechno, az na zvlastni pripady, kdy se to napr na obal nevejde. To ale neni pripad sojoveho mleka. Je taky dovoleno pouzivat E cody a nebo jmena, to je na vyrobci, ale musi to tam byt. Nemuzes podle zakona napsat ze je to jen voda a sojove boby a dat tam cukr a pak jeste v analyze na te strance co jsem poslala muzes videt ze tam zadny pridany cukr neni.

Pokud se to v Cechach nahodou neprodava, tak myslim ze pokud vic lidi treba napise vyrobci atd, tak ze se to da ovlivnit.

Edit - ted vidim ze u vas se fakt prodava jen to slazene. Psala bych vyrobci a zeptala se kdy zacnou prodavat neslazene, ze vis o hodne lidi co by meli zajem.

Pak jeste kupuju tenhle Rice Dream, ktery je taky neslazeny: http://www.ricedream.co.uk/products/product-range/organic
« Poslední změna: 05. Duben, 2011, 11:52:51 od torquiose » Zaznamenáno

dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #29 kdy: 22. Září, 2012, 15:26:02 »

Ahoj Calendulo,
jak jsi z bobů prosím dělala tu náplň do šátečků a pak tu pomazánku? Prosím, napiš, určitě by t zajímalo i ostatní
Jarka
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení